Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer pod wieze Philips MZ-7 Jaki?

03 Mar 2010 16:36 13460 112
  • Poziom 18  
    Witam.
    Posiadam wieżę Philips MZ-7, która ma wejście na subwoofer.
    Jaki model i markę najlepiej kupić i jaka moc żeby grało ładnie?
    Czy w ogóle jest opłacalne inwestowanie w ten subwoofer i czy przez niego polepszy się jakość dźwięku?
    Prosiłbym o podanie firmy i modelu, także mile widziane linki.
    Z góry dziękuję, pozdrawiam.
  • Pomocny post

Poziom 25  
    Miałem tą wieżę i dziwi mnie że mało Ci basu... Jakiej muzyki słuchasz i w jakiej wielkości pomieszczeniu to gra?
  • Poziom 18  
    Kiedyś słuchałem dużo na tej wieży muzyki (techno, hip-hop). Obecnie w większości oglądam filmy i chodzi mi głównie o to czy jeśli dokupię subwoofer to polepsza się efekty dźwiękowe związane z filmem?
    Dla mnie osobiście wieża bardzo ładnie gra. Pokój około 10 metrów kwadratowych.

• Poziom 25  
    Do filmów i tak małego pokoju to wystarczy niewielki subwoofer na 20 centymetrowym głośniku. Jeżeli chodzi o moc , to przy średnio efektywnym głośniku wystarczy 50W RMS. Jaką sumę możesz wydać na subwoofer?
  • Poziom 18  
    Hmm... 300, 350 zł. mogę nawet więcej jak będzie jakaś oferta kupna czegoś co będzie można wykorzystać w innym zaawansowanym już zestawie bo i tak w przyszłości mam zamiar kupić kino z wyższej pułki a to chce tak na razie żeby polepszyć efekt oglądania filmów.

• Poziom 25  
    Chcesz koniecznie kupić gotowca czy może DIY też wchodzi w grę? W tej cenie to raczej nic co zagra jak to nazwałeś w zaawansowanym zestawie nie kupisz.

Kilka propozycji z aukcji:
    -Canton AS5, AS10 (20cm 50W - raczej do kina)
    -VK7820, VK7830 (25cm podobno 120W - trochę z zapasem)
    -Magnat MONITOR SUB 200A (20cm 75W - całkiem uniwersalny)

W dużej mierze dźwięk zależy od fizycznego ustawienia subwoofera. Dlatego najlepiej poeksperymentować z położeniem.

Jak masz trochę zdolności manualnych to polecam zdecydowanie DIY. Wyjdzie podobnie cenowo ale zdecydowanie lepiej.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Tak, jak mowił EDISON DIY za 350 zł zrobisz pożądnego suba, może nawet aktywnego, polecam gdn 20/80 lub stx 22-140-8scx i do tego mostek tda.
    A więc liczmy:
    ~głośnik-100zł (powinieneś się zmieścić)
    ~trafo do mostka- około 90zł
    ~płyty 30-40zł
    ~reszta ok 50zł
    ~mostek od irka lub z alledrogo ok 70 zł
    Więc akurat 350zł
    Może warto dołożyć z 30-40zł i zrobić coś porządnego samemu i mieć czym się pochwalić przed kumplami/dziewczyną :)
    Naprawdę polecam DIY!!

Dodano po 2 [minuty]:

Może jakiś inny kit, np n-mos fet?
  • Poziom 18  
    Zrobić samemu bym potrafił lubię majsterkować ale gorzej z obliczeniem wymiarów skrzyni, dobranych proporcji i tak dalej. Nie jestem w tym obiegany...
    Mam ta wieże już kupę lat ale teraz mnie tak cos olśniło ze można podłączyć wofer. I teraz wbiliście mi klina co lepiej wybrać? Hmm...
    A jeszcze taka prośba możecie podać linki jakie waszym zdaniem byłyby opcjonalne suby pod ta więżę?
    A ze zrobieniem suba bym musiał poczytać jak do tego się zabrać...

• Poziom 25  
    W takim razie zacznij od lektury na temat budowy subwooferów. Będzie Ci łatwiej się zdecydować, a jeżeli trzeba to służymy pomocą w obliczeniach i doborze głośnika...
    Jeżeli zdecydujesz się na DIY to będziesz mógł go wykonać i dostroić do własnych preferencji i pomieszczenia, a wtedy na pewno będziesz w pełni usatysfakcjonowany.
    Co do gotowców to trudno będzie jednoznacznie coś konkretnie polecić ponieważ to co u jednego gra subiektywnie dobrze Tobie może nie odpowiadać.

PS
    Na aukcji jest w trochę wyższej cenie SUBWOOFER JBL SUB 178. Dobrze się sprawdza w małych pomieszczeniach.
  • Poziom 18  
    Dzięki za pomoc. Dziś pojadę zobaczę do media markt, elektro word bo u mnie w mieście nie ma wyboru takich rzeczy. Zobaczę jakie ceny są.
    Podałeś wyżej kilka propozycji które mnie zaciekawiły a mianowicie:
    -Magnat monitor SUB 200A
    -Voice Kraft- zestaw tych kolumn jest ładny, a o subwooferze czytałem opinie i inni chwalą a inni narzekają ze dźwięk brzydki i ze ma wbudowany słaby wzmacniacz i teraz tródno wybrać
    -JBL SUB 178
    Teraz tego dużo jest i ciężko wybrać. Co do budowy kiedyś czytałem troszkę tam pobieżnie ogólnie interesują mnie takie rzeczy i lubię sobie poczytać.
  • Poziom 18  
    Co sądzicie o subie magnata supreme 201? Cena 530 zl? Warty jest tej ceny?
  • Poziom 17  
    Za 530 zł zrobisz porządnego suba DIY, dopasujesz do do swoich potrzeb. Kupne gotowce to coś na zatkanie. Naprawdę z zastanów się nad budową samemu subwoofera. Poczytaj, na forum Ci doradzą z obliczaniem. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    To odpuścić sobie subwofer Magnata?
    Moge kontynuować ten temat o zrobieniu subwofera czy założyć nowy wątek?
  • Poziom 17  
    Tak! Odpuść Sobie. Najpierw poczytaj trochę na temat budowy subów, potem wybierz głośnik, ja polecam stx 22-140-8 scx lub Tonsil gdn 20/80. A jak z elektroniką?? Chodzi mi o wzmacniacz, bo ma to być sub aktywny?? jeśli u ciebie słabo z lutowaniem zamów gotowy panel od Irka, lub jakiś złożony kit.
  • Poziom 18  
    Chodziło mi o to żeby zapytać jaki głośnik dobrać części itp. I nie wiedziałem czy jest sens żeby zakładać nowego tematu czy już ciągnąc w tym..
    To znaczy tak: lutować umiem ale jeśli chodzi o składanie elektroniki to nigdy w takie zaawansowane rzeczy się nie bawiłem.
    We wieży Philips mz-7 mam wejście na subwoofer (jeden czincz) ale jeszcze posiadam wzmacniacz Sony z lat 80(modelu nie pamiętam bo akurat nie ma mnie w domu jak będę to dopisze) i wzmacniacz Yamaha natural sound stereo receiver R-3.
    Ale chciałem kupić z myślą do tej wieży Philips.
    Nie jestem obiegany w budowaniu także proszę o wyrozumiałoś. Postaram się poczytać jak najwięcej się da.
  • Poziom 11  
    Możesz kupić jakiś używany subwoofer na allegro
    http://www.allegro.pl/

Regulamin p.10.11
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 18  
    Jestem zwolennikiem rzeczy nowych ale dzięki za dobre chęci. Jak już cos jakbym miał kupować to cos co widzę używanego. Zobaczę jak wyjdę cenowo jakbym zrobił sam. Także proszę o pisanie propozycji części jakie będę mi potrzebne.

• Poziom 25  
    Głośniki takie jak już polecili koledzy wyżej, a wzmacniacz...najlepiej panel Irka. Jednak jest praktycznie nie osiągalny i ma sporą cenę. Myślę że warto byś poszukał panela AM120 firmy MIVOC. Ma 120 RMS i cena do około 200 PLN na allegro. Mam takowy zaaplikowany w subwooferze i polecam, radzi sobie z dosyć "trudnymi" głośnikami.
  • Poziom 18  
    Dziekuje a glosniki te wystarcza (chodzi o moc) do pokoju 10 lub 13 metrow kwadratowych? Czytalem przed chwila o tym panelu irka i ludzie sobie go chwala. Chyba bym wziol glosnik ten: GDN 22-140-8 SCX GŁOŚNIK STX niskotonowy 140W. To chyba panel ten co podales nie pociagnie tego AM120 firmy MIVOC.
    Lepiej chyba jest wsadzic panle mocniejszy od glosnika. Chyba 160 W?

• Poziom 25  
    Do kilkunastu metrów kwadratowych nie licz tak tych watów, aczkolwiek lepiej mieć zapas ale i użytkować z rozsądkiem. Żadnemu z tych paneli nie powinno zabraknąć mocy w takim pomieszczeniu i z tymi głośnikami w odpowiednio zestrojonej obudowie. Odnośnie obudów do tych głośników to na forum jest dużo tematów o tym.
  • Poziom 17  
    GDN 22-140-8 SCX to dobry wybór, kup go a panel jaki Ci się bardziej podoba :), oba dobrze wysterują ten głośnik, on ma 140 mocy max a 80 rms. Więc trzeba będzie uważać na potencjometr głośności, bo głośnik może pójść z dymem. A jak do takiego małego pomieszczenia 80 watowy głośnik w odpowiedniej obudowie będzie dawał czadu :)
  • Poziom 18  
    Nie wiem czy mogę wkleić czyjąś konstrukcje ale wkleję:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...450+4+sc&sid=5fa34a0bd1f52711817eaafb432ff684
    Podoba mi się ta konstrukcja.
    Wyczytałem tam ze wzmacniacz użyty do tego głośnika jest za słaby i ze skrzynia jest za duża.
    Głośnik użyty do tej konstrukcji jest inny.
    Ja wybrałem GDN 22-140-8 SCX a tam jest GDN-27-450-4-SC.
    Mogę się oprzeć na tych wymiarach co zrobił autor mając inny głośnik?
    I jeszcze taka sprawa może ktoś podać model panelu do mojego wybranego głośnika który by się nadal? Chodzi mi żeby były tam wszystkie regulacje...
  • Poziom 18  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1591975&highlight=gdn+22+140+8+scx&sid=
    Projekt ten mi się podoba właśnie o taka skrzynie mi chodzi prosta a zarazem ładna. Tam jest podane ze jest 40 litrów a ktoś niżej w komentarzach podał ze do tego głośnika wypada dać 30-35 litrów, wiec nie wiem jak to jest czy dobrze będzie grac w tej 40 litrów?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1001375.html
    Subek tez ładny. Obstawiał bym tez za tym żeby sobie zrobić takiego. Obudowa około 25-28 litrów ale nie wiem jakie wymiary (wysokość, szerokość i głębokość)? Może ktoś mi obliczyć do tej skrzyni wymiary mając podany litraż?

http://mirley.firlej.org/node/248
    Ja bym zastosował tutaj bez tej komory na elektronikę i otwór dal z przodu. Konstruktor napisał ze litraż tej skrzyni gdzie znajduje się głośnik jest 32 litry jeśli dodam komorę ta gdzie jest elektronika zmieszczę się w graniach normy?

Jak ktoś napisał ze optymalny litraż do tego głośnika (GDN 22-140-8 SCX) jest 30-35 litrów to chyba dobrze jest zrobić litraż 33?

Płyty mam grubości 18mm paździerzowe myślę ze się nadadzą?:)

To są moje ostateczne 3 typy myślę ze nie ma sęsu szukać więcej.

Mógłby jeszcze ktoś polecić panel? Bo tego AM120 MIVOC nie ma na allegro a ja niestety nie potrafię złożyć i jestem skazany na kupno gotowego. Jestem z Opolszczyzny i tutaj raczej nie dostane gotowych takich paneli a jeździć i szukać to tez mija się z celem...

Pozdrawiam i przepraszam za banalne dla kogoś pytania ale dla mnie to jest nowość i myślę ze mój post przyda się takim jak ja jak będą raczkowali z tym tematem.
  • Poziom 17  
    Zamów u Irka, Albo poszukaj na alledrogo np. 941760196 albo szybka kupuj tego 934562862 , 935489328
  • Poziom 18  
    No o taki mi chodzi: 935489328
    A pomoże ktoś z tymi skrzyniami tak jak napisałem w poprzednim poście moje wątpliwości i obliczenie mi wymiarów maja podany litraż?
  • Poziom 17  
    to kup, potem kup głośnik, płyty masz wymiary to dla 28 litrów wymiary zewnętrzne płyta 18 szer. 34,4 cm
    dlugosc 22.1
    wysokość 52.9
    i tunel taki jak w projekcie powinno grać

• Poziom 25  
    Ten Tonsil ma 70W RMS gdyż jest zrobiony na TDA 7294. W podobnej cenie widziałem MIvoca AM120 i kilka innych tańszych.
  • Poziom 17  
    Jaki tonsil?? my mówimy o gdn 22-140-8 scx

• Poziom 25  
    Panel tonsil z aukcji....