Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szlifierka kątowa King Craft KZW230B nie działa

12 Mar 2010 16:26 11597 5
  • Poziom 13  
    Witam
    Okazyjnie kupiłem szlifierkę King Craft KZW 230B, w której poprzedni właściciel zamiast uszkodzonego włącznika próbował założyć zwykły, kołyskowy, jednobiegunowy i tak skutecznie rozbebeszył elektrykę, że teraz nie za bardzo można dojść do ładu. Próbowałem znaleźć schemat połączeń elektrycznych ale jakoś nie mogę natrafić na powyższe w internecie.
    Może ktoś ma taki schemat lub wie gdzie go znaleźć lub jest w stanie narysować mi odręcznie taki schemat połączeń? Byłbym niezmiernie wdzięczny.

Proszę poprawić tytuł. Tam, gdzie mają być duże litery, proszę je napisać. [retrofood]
  • Poziom 19  
    Ze stojanu wychodzą cztery przewody. Wybieramy sobie jeden przewód i podłączamy do najbliższego szczotko-trzymacza. Bierzemy drugi przewód po przekątnej od wybranego wcześniej pierwszego przewodu i podłączamy do drugiego szczotko-trzymacza. Pozostałe wolne dwa przewody podłączamy do zasilania (poprzez wyłącznik). Jeśli po zmontowaniu okazuje się, że wirnik wiruje w złą stronę należy zamienić miejscami przewody podłączone do szczotko-trzymaczy.

PS. Masz tam łagodny rozruch ?

szlifierka kątowa King Craft KZW230B nie działa
  • Poziom 13  
    Długo nie miałem czasu, aby się zabrać do naprawy tej szlifierki. Dopiero dzisiaj się zmobilizowałem i ....... okazuje się, że szlifierka ma w sobie trochę elektroniki. Na plastykowej obudowie napis ; ERST-16A16(10) 230V 5E4 oraz poniżej schemat połączeń. W środku trochę części między innymi LM 358 , tranzystory S9015 i S9014. Do aluminiowej pokrywy zamocowany jest triak BTA 12/ 600B, który powinień być wlutowany w płytkę, ale ktoś ciekawski zaglądał do środka i wyrwał go z aluminiową pokrywą. Próbowałem wyjąć płytkę z elektroniką ale nie dałem rady, bo jest przyklejona do obudowy....... a właśnie, może ktoś zna sposób żeby to odkleić i nie popsuć. Ile może kosztować nowe i gdzie ewentualnie można to kupić, chociaż wolałbym naprawić to, co jest.
    Załączam kilka zdjęć
    szlifierka kątowa King Craft KZW230B nie działa szlifierka kątowa King Craft KZW230B nie działa szlifierka kątowa King Craft KZW230B nie działa szlifierka kątowa King Craft KZW230B nie działa szlifierka kątowa King Craft KZW230B nie działa
  • Poziom 17  
    Ta płytka to jest jedynie łagodnym rozruchem kosztuje on 25zl na allegro.
    Ten łagodny rozruch już nie naprawisz wydaje mi się ze nie tylko ten triak jest oderwany ale elektronika jest spalona. Podaruj go sobie i podłącz bezpośrednio pod oba kable wychodzące z stojana tak jak kolega tomek przedstawił wyżej.
  • Poziom 1  
    Posiadam szlifierkę Kling Craft model KZW 230 i poszukuje przekładni zębatej. prosze o jakąś odpowiedz tutaj badź na andres andreo92(malpa)o2.pl
  • Poziom 13  
    Tak jakoś się złożyło, że zapomniałem domknąć temat.
    Zgodnie z sugestią nie kombinowałem żeby bawić się w naprawę miękkiego startu tylko zakupiłem na allegro nowy /19zł/ i założyłem do szlifierki.
    Po naprawie szlifierka ,,hula'' że aż miło! Przekonałem się, że jest to bardzo konkretny, mocny i trwały sprzęt a relacja jakość/cena bardzo korzystna.
    Dzięki za rady -zamykam temat.