Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik naprężenia paska rozrządu.

21 Mar 2010 14:19 12377 15
  • Poziom 12  
    Witam.

Do ustawienia naprężenia paska rozrządu w niektórych silnikach potrzeba miernika naprężenia paska(tak podają książki). Czy używacie takich przyrządów? A jeśli nie, to czy się kierować przy napinaniu paska w takich autach?

Z góry dzięki, pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Są takie mierniki. jak sam mówisz książki wspominają o ich istnieniu.. są mierniki mechaniczne, mam taki na warsztacie,oraz mierniki naprężenia akustyczne, czy jak kto woli ultradźwiękowe (ok 1800zł) . w starych autach benzynka 8v mozna(na własną odpowiedzialność) napinać "na ucho" albo skręcać o 90* wg osi wzdłużnej paska.jeśli idzie więcej- za luźny. jeśli mniej za mocno napięty.

czego-jakem Tesmen- nie polecam!
  • Poziom 12  
    To w końcu jak upewnić się czy jest dobrze napięty?
  • Poziom 11  
    Wielkiboss. Co z tego że będziesz miał miernik, jak nie będziesz miał wszystkich danych(gdzie mierzyć naciąg,ile jednostek,między którymi kołami itd.). Każdy model silnika to inne parametry.Chyba że już takie posiadasz.
  • Poziom 12  
    Kolego podziel się ze mną wiedzą jak napinać pasek w silniku w którym nie ma na rolce napinającej wskaźnika. Nie chodzi mi tu o jakieś CC tyko np. francuzy. A co do Twojego pytania to mam etech'a i tam są takie dane o których piszesz, nawet i rysunki.
  • Poziom 11  
    Nie jestem zwolennikiem napinania paska ,,na oko".Chociaż były czasy że trzeba było...Napięcie paska czy to CC,VWczy inny musi być odpowiednie.Owik przesłał Ci linka i powinienes z niego skorzystać.Gdybyś miał zamiar napiąć pasek bez miernika,to musisz wziąść pod uwagę szczegół-po nagrzaniu silnika pasek jest bardziej napięty niż na zimnym.
  • Poziom 12  
    A Ty czym upewniasz się jak masz napięty pasek?
  • Poziom 11  
    najczęściej przyrządem a póżniej latami praktyki.Powodzenia.
  • Poziom 12  
    A możesz napisać jakiego używasz? Albo jakiego polecasz?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Odpowiedziałeś na moje pytania wyczerpująco. Śmieszne. Lepiej cicho siedzieć, jak głupio gadać.
  • Poziom 15  
    Pewnie zauważyłeś Wielkibossie, że i ja (w wątku wskazanym przez owika) próbowałem dowiedzieć się czegoś na temat takich przyrządów. Jedynie georgesgr udzielił mi konkretnej odpowiedzi. Musze przyznać że odniosłem wrażenie że przyrządy do pomiaru napięcia paska nie są zbyt popularne w warsztatach.
    Za kilka dni będę miał TAKI przyrząd. Z opisu wygląda ciekawie, dla mnie jest najważniejsze że mierzy w używanych przez Francuzów jednostkach SEEM. Jak przetestuję a ktoś będzie ciekawy, podzielę się opinią.
  • Poziom 12  
    jorge83 proponujesz ustawianie na "oko" tzw doświadczenie?
    Moderowany przez Rycho T:

Już wszystko zostało powiedziane, na tema t tych urządzeń.