Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor....do zrobienia

22 Mar 2010 00:52 6838 11
  • Poziom 10  
    Witam
    Jestem w trakcie zbierania informacji jak również materiałów do budowy kompresora na agregatach lodówkowych(trzech agregatach)i mam w związku z tym kilka pytań do szanownego grona.Pierwsze tyczy się agregatów.
    Wszystkie trzy są jednego producenta Danfoss, lecz każdy z nich jest na inny czynnik chłodzący(R12, R134a, R600a)Moje pytanie, to czy po wylaniu z nich oleju, mogę do nich wlać jednakowy olej np.jakiś mineralny jeżeli tak to jaki ?Bardzo by mi to ułatwiło późniejszą eksploatację.Następnie to czy muszę do każdej z osobna stosować odolejacz.W pierwszej fazie mojego projektu myślałem o jednym odolejaczu do wszystkich, ale przy takim rozwiązaniu nie wiedział bym jaka ilość oleju uzupełnić w danej sprężarce.Przecież nie muszą w tych samych ilościach go tracić, dobrze myślę ?
    Ostatnio zakupiłem na allegro odwadniacz-odolejacz i regulator ciśnienia był zamontowany na wtryskarce styropianu
    Naprawdę solidnie wykonany.Moje pytanie to, który to odwadniacz, a który odolejacz?mogę tylko zgadywać gdyż wcześniej nie miałem do czynienia z kompresorami, sprzedawca również, gdyż on tylko demontował ten cały zespół, a to że jest to odolejacz i odwadniacz dowiedział się od byłego właściciela.Moim zdaniem odwadniacz to ten z lewej strony poniżej dokładniejsza fotka
    oraz w stanie rozebranym
    Sugerował również by o tym napis na szklanym pojemniku.
    W takim razie wychodzi na to że odolejacz to ten
    Następne pytanie może się wydać banalne ,lecz ja wolę się upewnić jaki sposób ma być zamontowany odolejacz i odwadniacz.
    Tak
    A może Tak
    Jak dla mnie to stawiam na pierwszą opcję, z powodu możliwości bezkonfliktowego opróżniania pojemników czy to po wodzie czy też po oleju, jak również napisy na tych pojemnikach , które w drugiej wersji są do góry nogami.
    Z drugiej strony myślałem że ten czarny korek służy do zlewania wody
    W takim razie do czego służy to "cuś" co wygląda jak automatyczny odpowietrznik ?
    Kupiłem taki zawór-dwa w jednym ,czyli zawór zwrotny i zawór bezpieczeństwa do 8 bar
    Nadaje się on do zastosowania w kompresorze ? Do tego zakupiłem wyłącznik ciśnieniowy do 9 bar oraz dostałem od kumpla zbiornik po LPG 65 litrowy i zastanawiam się czy owe sprężarki poradzą sobie z nabiciem tak wielkiego zbiornika, jeżeli tak to w jakim czasie, a może dodać jeszcze jeden agregat lodówkowy ?
    Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie.
  • Poziom 13  
    po co kombinować z 3 sprężarkami?? Ja zrobiłem właśnie kompresor 90L ze sprężarką 2tłokową z ikarusa (za 60zł.) wg mnie bez sensu , alternatywą dla ciebie będzie sprężarka od c330 ok 100l na minutę daje. smarowana rozbryzgowo mała nawet cicha i najważniejsze tanio można ją dorwać a części zamienne są dostępne od ręki. A z 3 sprężarek to by można nabić twoją butlę tyle że czekać by trzeba było z 15 min (do 8bar) powodzenia
  • Poziom 10  
    Gocu87 myślisz że bym nie chciał tak jak Ty mieć taką sprężarkę ?Jak najbardziej by mi pasowała, jednak muszę się liczyć ze zdaniem innych.Mieszkam w bloku wielorodzinnym i mam bardzo "upierdliwych" sąsiadów,którzy potrafili już pisać donosy na innych za mniej istotne bzdety.Dlatego sprężarka musi być bezgłośna.Używana będzie większości w piwnicy(40 m2)
  • Poziom 13  
    hmm więc proponuję sprężareczkę od chłodni sklepowych wydajność ma ok 20l/min tylko jest jeden problem - zasilane 400V
  • Poziom 10  
    Panowie naprawdę nikt z Was nie posiada wiedzy żeby mi pomóc ?
  • Poziom 40  
    newcomerX to co kupiłeś to mnie wygląda na odwadniacz i NAolejacz. Chodzi o to żeby do maszyny nie dostawała się woda a jednocześnie było tam troszkę oleju do celów smarnych.
  • Poziom 10  
    Również mam takie wątpliwości , dlatego potrzebuje odpowiedzi na 100%
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Tak ma być zamontowane. Z lewej to odolejacz, w środku reduktor i z prawej odwadniacz. To "cuś" pod odwadniaczem, to prawdopodobnie zawór automatyczny do spuszczania wody.
  • Poziom 10  
    Duduś74 oczywiście wiesz co mówisz :wink: ? Bo ja się wcale na tym nie znam , więc zdaje się na Ciebie. Dzięki
  • Poziom 2  
    Odnośnie tematu: Mam pytanie (z góry mówię że jestem nowicjuszem w tych sprawach i potrzebuje pomocy)
    Temat ma się tak: chciałbym zrobić sobie pompkę z kompresora wymontowanego z zepsutej lodówki (taka zwykła żeby rower napompować.)
    Ale problem jest taki jak już ją wymontowałem to byłem przekonany że do prądu podłączę i będzie działać, a tu nic, więc moje pytanie brzmi tak : czy jest tu potrzeba przełączenia kabli pod inne złączki czy po prostu trzeba usunąć to białe (nie wiem jak to nazwać) i bezpośrednio kable podłączyć do tych bolców
    albo co mam nadzieje nie ma miejsca ale ... czy może być zepsute?
    z góry dziękuję za pomoc
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 36  
    Duduś74 napisał:
    Tak ma być zamontowane. Z lewej to odolejacz, w środku reduktor i z prawej odwadniacz. To "cuś" pod odwadniaczem, to prawdopodobnie zawór automatyczny do spuszczania wody.
    Po prawej jest naolejacz. Na samej górze jest regulacja naolejania, poniżej korek wlewu oleju.
  • Poziom 40  
    Uzupełniając wykopek w naolejaczu brakuje w środku węzyka którym olej jest zasysany.