Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Felicia 1.3MPi - alarm i centralny zamek

Kosmos1515 14 Apr 2010 21:58 4198 5
    Kosmos1515
    Level 12  
    Witam!

Mam w mojej Felicii "Magic" alarm i centralny zamek, które były w tej wersji fabrycznie montowane. Z racji tego że alarmu nie używam (czasami mnie denerwował więc go wyłączyłem) a pilot wisi bezużytecznie przy kluczykach chciałbym was zapytać, czy dałoby radę jakoś zmodyfikować podłączenie centralki w ten sposób żeby centralny działał z pilota ale bez włączania alarmu. Chodzi o to żeby czujniki nie były aktywne, nie było dźwięku syreny i żeby nie mrygały kierunkowskazy przy odblokowaniu/zablokowaniu drzwi. Pomożecie?
    MLQDY
    Level 15  
    Pewnie,ze da rade. Przerób alarm na sterowanie zamkeim czyli nic innego jak usun funkcje obronne.
    Wywal syrene, zmostkuj odciecie, jesli nie chcesz kierunkow to tez je zetnij, choc ja osobiście bym zostawił sobie mryganie kierunkami, co tam jeszcze, odetnij sygnał z krańcówek, odepnij, zetnij wszystkie czujniki dodatkowe i tyle. To co pozostanie to alaram, ktory nie ma zadnych funkcji ochronnych auta oraz nigdy sie nie zalaczy, bo nic go nie wzbudzi do działania.
    Zostaw sobie najwyzej diode led, jesli jest, bedzie pełnila funkcje odstaraszajaca chociaz
    W skrocie zostana tylko funkce sterujace zamkami
    Kosmos1515
    Level 12  
    No dobra kolego :D tyle to ja wiem :) tylko ja bym prosił Was o jakiś schemacik, być może ktoś ma ten model lub robił kiedyś coś podobnego w "Felce". Nie chciałbym czegoś spierniczyć robiąc to samemu pierwszy raz.
    MLQDY
    Level 15  
    Nie pamietam tego alarmu, ale to nie ejst trudna robota, wez probnik w reke i sobie wszystko elegancko wybadasz. Jak amsz jakies grube przewody to bedzie odciecie, reszte bez problemu wybadasz probówka. Chyba,ze ktos sie znajdzie kto zna tam kabelkologie z pamięci.
    Ogólnie raczej nic nie popsujesz o ile nie zrobisz gdzies warcia. Jak najwyzej zetniesz za duzo albo to co nie trzeba to wrocisz do oryginału
    Kosmos1515
    Level 12  
    Poczekam jeszcze do soboty bo w sumie tylko wtedy mam wolny czas i zobaczymy co się reszta kolegów wypowie. Może ktoś jakiś schemacik podsunie. A jak nie to będę zmuszony sam popróbować ;p a z tymi kierunkami to może faktycznie zostawię, efekt mignięcia podczas blokowania/odblokowania drzwi może być w porządku. I tą diodę synalizującą co jest na "kokpicie" też bym chciał zostawić. Zawsze jak coś mruga w środku to "odstrasza" niepowołane osoby.
    MLQDY
    Level 15  
    No tez wlasnie o tym mowie. A kierunki to teraz ma wiekszosc sterowan pilotowych do zamkow, wiec to normalna rzecz, a i przydatna bo widzisz z daleka ze auto sie np zamknelo lub otworzylo. A dioda to wiadoma sprawa, po co odcinac jak jest