Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDS585 - pozostawia smugi proszku na ubraniach

Deadance 24 Kwi 2010 02:16 4714 14
  • #1 24 Kwi 2010 02:16
    Deadance
    Poziom 8  

Witam, mam problem. Moja pralka Polar PDS585 po zakończeniu prania pozostawia na ciuchach smugi niewypłukanego proszku. Zdarza się również czasami, że wypluwa pianę przez otwór odpowietrzający.
    Pewnego dnia przepalił mi się styk w programatorze (odpowiedzialny za grzanie wody), więc go rozebrałem programator i wymieniłem popalone części. Grzałka grzeje wodę prawidłowo. Obroty wirowania są w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara. Nie jestem pewien czy nie było problemu z płukaniem przed awarią programatora.
    Zauważyłem, że podczas płukania nie wylewa całej wody, a przy wirowaniu tworzy się piana. Po odwirowaniu pranie jest jeszcze ciepłe.

Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

0 14
  • #2 24 Kwi 2010 02:33
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 24 Kwi 2010 02:36
    sonyq
    Poziom 14  

Smugi,piana,zostaje woda. Sprawdź pretostat i czy nie ma bloku na wypompowywaniu wody. Tak samo jak pompa się giba.

0
  • #4 24 Kwi 2010 02:44
    Deadance
    Poziom 8  

Dziękuję za szybką odpowiedz. Kwestia proszku odpada, były wypróbowane wszystkie możliwości. Węże odprowadzające wodę są drożne. Pompa działa. Hydrostat nie jest zatkany i wydaje mi się, ze również szczelny. Pretostat, tego nie sprawdzałem. Jest to mała czarna kostka? mogłem ją uszkodzić.

0
  • #5 24 Kwi 2010 02:54
    sonyq
    Poziom 14  

Pretostat to właśnie hydrostat;D Sprawdź czy pompa dobrze smiga. To znaczy zobacz jaki jest trumien wody z węza przy odprowadzaniu wody.

0
  • #6 24 Kwi 2010 03:02
    Deadance
    Poziom 8  

Ciśnienie strumienia wody przy jej odprowadzaniu jest chyba w normie. Mam odpływ do umywalki i wydaje mi się, że jest ciągle taki sam.

0
  • #7 24 Kwi 2010 03:19
    sonyq
    Poziom 14  

Bym nadal skłaniał się ku pompie. Wyjmij waz i zobacz czy strumień wody jest naprawdę solidny. Najlepiej byłoby wyjąc pompę i sprawdzić jaka ma sile ale zaraz koledzy mnie zabija ze możesz sobie zrobić krzywdę.

0
  • #8 24 Kwi 2010 03:24
    Deadance
    Poziom 8  

Z tym nie ma problemu, rozkręcę i zobaczę. A co Ty myślisz o programatorze? Mogłem coś źle w nim poskładać?

0
  • #9 24 Kwi 2010 03:59
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 24 Kwi 2010 13:28
    sumrako
    Poziom 16  

W tej pralce tak nie ma. Ma określony czas na wypompowanie wody i jak tego nie zrobi programator przeskakuje dalej i dociąga wodę do płukania. A jak ma starą nie wypompowaną to w niej płuka (stąd zacieki na praniu i ciepła woda przy płukaniu) Sprawdź pompę wyciągając ją i podłączając blokując wirnik (pompa jest magnetyczna a nie indukcyjna ?) Potem powoli odblokuj wirnik powinna ruszyć za każdym razem. zrób tak ze 20 razy. Ja blokuję wirnik pompy szmatą.

0
  • #11 24 Kwi 2010 23:28
    g73
    Poziom 17  

Kolego,wyczyść wąż odprowadzający wodę na dole bębna połączenie bębna z pompą.Myślę że wpadło coś w przewód i nie do końca wypompuje wodę pozdrawiam

0
  • #12 24 Kwi 2010 23:44
    jogi1966
    Poziom 18  

o ile pamiętam to w tych modelach wysiadają także styki odpowiedzialne za wirowanie a piana wydobywa się z tyłu z powodu za dużo proszku ( na pewno masz jeszcze coś z programem)

0
  • #13 01 Cze 2010 14:48
    Deadance
    Poziom 8  

Witam, sytuacja wygląda następująco: wymontowałem pompę i sprawdziłem wg zaleceń "sumrako", stwierdziłem że nie pracuje równo więc ją wymieniłem, nie dało to jednak poprawy. Sprawdziłem dokładnie drożność przewodów odprowadzających wodę do pompy i od pompy - są czyste.
    Po skończonym, żle wypłukanym praniu ustawiałem manualnie ok. 10 razy dodatkowe płukanie i wirowanie. Za każdym razem, gdy pranie było wirowane pojawiała się piana. Moje przypuszczenie jest takie, że w bębnie mogło nagromadzić się coś w rodzaju proszkowego nagaru, który pod wpływem wysokich obrotów bębna i małej ilości wody rozpuszcza się i tworzy pianę , która następnie po odwirowaniu zostaje na ciuchach.
    Czy jest możliwa taka sytuacja? Jeśli tak może być, to jak to najłatwiej wyeliminować? Rozkręcać i czyścić bęben, czy może ustawić na max. temp. i kailka razy ją przepłukać bez prania (może z dodatkiem jakiejś substancji), proszę o rady.

0
  • #14 01 Cze 2010 14:54
    POL02
    VIP Zasłużony dla elektroda

Najlepiej zmienić proszek i wtedy zobaczysz.
    Przy dobrych proszkach nie ma piany.
    A co do pozostałości proszku na bieliźnie to wynik nierozpuszczonego proszku.

0
  • #15 02 Cze 2010 18:41
    jogi1966
    Poziom 18  

jedno pytanie do czego masz podłączony wąż odpływ

0