Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm SATEL CA5 - Warto kupić?

Marek E30 06 May 2010 00:05 6070 14
Optex
 • #1
  Marek E30
  Level 13  
  Cześć,

  Chcę zamontować sobie tani i prosty alarm, ale nie chcę wyrzucić pieniędzy na coś co będzie sprawiało więcej problemów niż korzyści.

  Na allegro jest mnóstwo zestawów Satela CA5
  np. http://allegro.pl/*********
  - proszę o waszą opinię bo mam zerowe doświadczenie w tym temacie.

  Pozdrawiam

  Moderated By sharp:

  Regulamin p.10.11. Ostrzeżenie.
  Użytkownik z takim stażem powinien wiedzieć, że nie jest to na forum dozwolone.
  Do tego naruszenie wewnętrznych zasad działu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1051644.html p.5 oraz p.14 Regulaminu - o małych centralach Satela napisano już sporo.

 • Optex
 • #2
  crunky
  Level 32  
  CA5 warto, to tania, w miarę dobra centrala. To co masz w zestawie oprócz tego to najtańszy akumulator, najtańszy sygnalizator, najtańsze PRO czujki - miej świadomość że przez to "naj" możesz mieć później problemy. Usuń link do allegro zgodnie z regulaminem bo poleci wszystko w kosz. Jak słyszę termin "zestaw alarmowy" to czuję w niedalekiej przyszłości problem z konfiguracją.
 • Optex
 • #3
  adibaw
  Level 16  
  CA5 wypada chyba najtaniej ze wszystkich popularnych systemów współpracujących z manipulatorem. Jednak przy tym zestawie warto się zastanowić czy nie lepiej dołożyć te parę groszy i kupić manipulator LCD zamiast LED.
  Fakt faktem, że Oba działają poprawnie, ale jednak LCD jest wygodniejszy


  A co chodzi o czujniki to, jeśli będą w pomieszczeniach zamkniętych bez jakichś dzikich warunków to będą jak najbardziej oki.
  Mam wrażenie, że ich cena wynika tylko i wyłącznie, z jakości i ilości materiału wykorzystanego do produkcji obudowy. Przez co w celu uzyskania estetycznego wyglądu w słabiej oświetlonym pomieszczeniu proponuje wyłączenie diody :)
 • #4
  crunky
  Level 32  
  adibaw wrote:

  [...]A co chodzi o czujniki to, jeśli będą w pomieszczeniach zamkniętych bez jakichś dzikich warunków to będą jak najbardziej oki.
  Mam wrażenie, że ich cena wynika tylko i wyłącznie, z jakości i ilości materiału wykorzystanego do produkcji obudowy. Przez co w celu uzyskania estetycznego wyglądu w słabiej oświetlonym pomieszczeniu proponuje wyłączenie diody :)

  Nie bądźmy śmieszni...
  Czujki czujkom nierówne. Miałem kiedyś nagranie z kamery jak duża ćma wywołała alarm przelatując ponad metr od czujki (taniej, analogowej). Jakiś drobny przewiew z kratki wentylacyjnej. Autor nic nie napisał o warunkach w jakich będzie instalował.
 • #5
  adibaw
  Level 16  
  Posiłkuje się doświadczeniem małym, bo małym, ale przy instalowaniu nowego sprzętu częściej fałszywki zdarzają się na moich obiektach w przypadku czujników AQUA niż PRO, które częściej wybiera klient, bo cena i nie oszukujmy się chciałbym zawsze montować IR'y, ale rzadko klient chce za nie zapłacić.
 • #6
  crunky
  Level 32  
  Do IR'ów zawsze warto dołożyć, przy 4 czujkach różnica wyjdzie poniżej 200zł, a zupełnie inna klasa urządzeń. Warto namówić, dobrze jest słyszeć od klienta że po roku czasu brak fałszywek.
  Dla autora tematu: chodzi o czujki IR100 oraz IR120 marki Siemens.
  Po zamontowaniu byle jakich czujek czasami bywa tak że klient nie załącza alarmu bo ma już dość budzenia sąsiadów w nocy i nerwów związanych z fałszywymi alarmami. Nie mówię już o kosztach przyjazdu grupy interwencyjnej czy innych związanych z powiadamianiem.
 • #7
  humek
  Level 32  
  Nie wiem czego chcecie od AQUY nie miałem nigdy z nimi problemów nawet ostatnio stosowałem też AMBERKI ( w pomieszczeniach bardziej szczelnych niż garaże) i było ok Wiadomo czasem klient "dyktuje sprzęt" to odnosi się do wielkości gotówki, wtedy zamiast w garażu dawać dualnego dawałem AQUĘ i nie miałem jakiś wielkich sensacji.Polecam natomiast czujnik IVORY barszo dobrze pracuje i w małych i duzych pomieszczeniach.CA-5 do małego mieszkanka ,sklepu OK ale jeszcze jedno pytanko co ma sygnalizować naruszenie i w jaki sposób,jak skutecznie ? a to chyba jest najwazniejsze bo wyłożyć kasę na małoefektywny system........ czasem lepiej dołożyć i mieć zabezpieczenie a nie kupować sobie POZORNY SPOKÓJ .
 • #8
  crunky
  Level 32  
  humek wrote:
  [...]CA-5 do małego mieszkanka ,sklepu OK ale jeszcze jedno pytanko co ma sygnalizować naruszenie i w jaki sposób,jak skutecznie ? a to chyba jest najwazniejsze bo wyłożyć kasę na małoefektywny system........ czasem lepiej dołożyć i mieć zabezpieczenie a nie kupować sobie POZORNY SPOKÓJ .

  Ale jak ktoś chce mieć ALARM to będzie miał. I dla takich są zestawy na allegro.
  Normalnie to powinno wyglądać tak: przyjeżdża się na miejsce, ustala obszary które mają być chronione, jak skutecznie, jaki podział stref (partycji,obszarów), jak ma wyglądać obsługa, jak bardzo system zautomatyzowany i czym ma starować, jak długo pracować bez zasilania i wiele wiele innych, a następnie do tych wymagań dobiera centralę i resztę sprzętu. Jak cena za duża można rezygnować z niektórych funkcji bądź jakości urządzeń. Kupowanie takiego "uniwersalnego PRO zestawu" to robota od du**ej strony.
 • #9
  Marek E30
  Level 13  
  Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że za te pieniądze nie kupię profesjonalnego sprzętu. Ale tak czy tak jest to spora suma, przynajmniej dla mnie, i nie chciałbym jej wydać na coś co nie będzie działało.
  Jeśli jest to sprzęt, który przy umiejętnym rozmieszczeniu i podłączeniu czujek działa poprawnie (przez co rozumiem nie włącza się przypadkowo, zadziała wtedy kiedy powinien) to nic więcej nie oczekuję - nie zależy mi na żadnych dodatkowych opcjach i rozbudowanej konfiguracji.
  Czy ktoś ma może taki sprzęt zainstalowany u siebie w domu?
 • #10
  crunky
  Level 32  
  Jeżeli pytasz o CA5 to prywatnie nie posiadam bo za duży mam dom, klientom zamontowałem sporo, działają bezproblemowo, żadnych niespodzianek.
 • #12
  gadem
  Level 16  
  Witajcie , a ja bym "namawiał Cię " na ProSys 116 Rokoneta - 8 do max 16 lini z klcd ale z czujkami dsc lc 100 pi to dobre i stabilne qady pirowe. W pomieszczeniach trudniejszych duale np też dsc z serii lc100 są bezproblemowe.
 • #13
  crunky
  Level 32  
  Nie mam nic do Rokoneta, bardzo fajne centrale, jednak proponujesz system którego manipulator kosztuje tyle co cały komplet centrala CA5 + manipulator. Nie sądzisz że odbiega to od założeń autora tematu? Może przywalimy z grubej rury i polecimy ATS aritecha?
 • #14
  gadem
  Level 16  
  Czemu drogo ?
  Centrala ProSys 116 jest w komplecie z manipulatorem klcd a skoro siedzisz w temacie to wiesz , że przyjazdność tej klawiatury dla osoby znającej język polski jest intuicyjna w obsłudze i znalezienie w menu cokolwiet jak i dodawanie danych jest banalnie proste i ja ostatnio jestem do tej konfiguracji bardzo przekonany . Cena to w zależności od wiadomych spraw dla detalu to 750 PLN czy drogo , być może ale to tylko moje zdanie .Pozdrawiam.

  Dodano po 13 [minuty]:

  Dodam jeszcze ,że CA5 jest generalnie dobrą centralką ale małą i w dzisiejszych czasach oprócz włamaniówki należy dorzucić coś z ppoż (chociaż jeden polon ADR w kuchni) i czujniki dodatkowe np. gaz opałowy lub sygnał zalania wodą . Bo alarm to nie tylko piry ale w miare ogarnięty system a na to CA5 jest zwyczajnie zbyt mała bo do czepiania 10 czujek w jednej linii nikogo w życiu namawiać nie będę a słowo , że widziałem podłączonych do tej piątki 34 czujki i odrazu powiem - nie pytajcie czy to działać prawo miało .
  Oczywiście wystarczy poczytać instrukcję i wiadomo do czego ona jest - to tak na wszelki wypadek -dopisek dla fanów Satelki
 • #15
  User removed account
  Level 1