Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C 1.0 2001r. zła inicjalizacja z ecu.

09 Maj 2010 00:55 6394 8
  • Poziom 18  
    witam już od jakiegoś czasu podczas jazdy nagle licznik i obrotomierz zatrzymywały się na 60km i 3tys. obr. i w tym czasie zapalała się kontrolka od ręcznego i aku. I po kilku sekundach wracało do normy. Za pierwszym razem myślałem że może mało paliwa jest. I w sumie miałem tak 4 razy. Dzisiaj po włączeniu zapłonu nie świeciła się kontrolka od aku i ręcznego, aby była od serwisu (migała), i jeszcze jedna jakaś. Ale po chwili była i reszta.
    Po podłączeniu komputera był błąd -Zła inicjalizacja z ecu. I został usunięty.
    Co może być nie tak ?.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Byłem u kolegi w warsztacie samochodowym i ma jakiś profesjonalny sprzęt.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jakiś profesjonalny sprzęt... Przejedź się jeszcze raz i dopytaj jaki sprzęt i jaki dokładnie numer błędu oraz jak skasował...
    Jestem już drugim moderatorem, który chce Twój temat, hmmm.., przenieść do kosza.
  • Poziom 18  
    Już mam komputerek to Brain Bee St 6000. Dzisiaj znowu wskazówki mi się zacięły.
    Tego błędu co wcześniej był już nie ma. W komputerze pokładowym są dwa błędy:
    B1485 Terminal61- przekroczony prąd al Wysokie napięcie zbyt duże.
    U2116 Can: brak komunikacji z ECU deski.
    W czym może być przyczyna?.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Chciałem pojechać i nie mogłem go zapalić nie świeciła się kontrolka od aku i ręcznego. Po jakimś czasie była i zapalił i pojechałem do warsztatu i raz pali raz nie, a teraz już nie chciał palić dłuższy czas, nie świeci się kontrolka. Błędy były takie teraz : to samo
    1485 Terminal61- przekroczony prąd al Wysokie napięcie zbyt duże.
    U2116 Can: brak komunikacji z ECU deski.
    i
    Zła ident. z ecu p1616 cały czas jest, nie da się skasować i to jest w opcjach od silnika. Teraz ma odłączony akumulator. A jak te błędy BCM sprawdzić bo w komputerze nie ma takiego czegoś. Kontrolka check też się nie świeci jak nie ma tej od aku. Pomocy !!!

Nie świecił licznik km a świeciła lampka to walnąłem ręką od góry w plastik od licznika i o dziwo działa, przyjechałem do domu. Nie łączy kostka od licznika czy coś z samym licznikiem. ?
  • Poziom 18  
    Na razie pali samochód, ale po wciśnięciu hamulca i gazu do oporu i włączeniu zapłonu kontrolka check miga 1 przerwa i 6 razy to błąd 16 Czujnik spalania stukowego lub jego obwód, brak zmian napięcia. Jeszcze coś nowego ;/