Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie awaryjne - Lampa OPK TCW060 + moduł jaki ???

Ridd1cK 10 Maj 2010 20:11 5213 3
  • #1 10 Maj 2010 20:11
    Ridd1cK
    Poziom 15  

Witam. Mam takie pytanie. przeszukałem forum wzdłuż i w szerz i mało znalazłem a mianowicie:

Posiadam lampę TCW060 2xTL-D36W HF i chcę z niej zrobić oświetlenie awaryjne załączane nie automatycznie po zaniku fazy ale z przełącznika np zwykłego jedno-klawiszowego lub ŁK10 0-1 albo na forum w jednym z postów ktoś pisał że instaluje oświetlenie awaryjne które nie załącza się automatycznie tylko np jeżeli światło było zgaszone to po zaniku fazy załącza się z tego przełącznika co podstawowe światło.

Czy ktoś mógłby mi polecić parę modułów awaryjnych które będą się nadawały do tej lampy wraz ze schematami podłączenia ?

Byłbym wdzięczny gdyby nikt nie pisał że prawo polskie wymaga automatycznego załączenia oświetlenia awaryjnego po zaniku fazy to znalazłem na forum.

0 3
  • #3 11 Maj 2010 19:55
    Ridd1cK
    Poziom 15  

Schematy ok ale jak dobrze je rozumiem to na żadnym z nich nie ma możliwości podpięcia modułu awaryjnego tak aby załączał się po zaniku napięcia z przełącznika. Statecznik w lampie którą posiadam jest elektroniczny bez zapłonników (starterów).

Jeżeli mógłbyś mi podać skąd zeskanowałeś tę stronę (z jakiego katalogu) może spróbował bym go załatwić i zobaczyć dokładniej.

Jeszcze raz dzięki i czekam dalej na propozycje, jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

Ps. Istnieją moduły awaryjne AWEX Lider które w 7 i 8 styk mają zworkę, zamiast zworki można zastosować przełącznik ale na niewielkich odległościach i działa on z lampami które posiadają starter (zapłonnik) i statecznik i przewody nie mogą leżeć obok innych przewodów bo wtedy się coś psuje i nie zawsze działa.

Może istnieje taki moduł który też ma te zworkę ale tylko na statecznik elektroniczny ?

Ps. 2.
    Pod tym linkiem znajduje się schemat podłączenia mojej lampy w której znajduje się elektroniczny statecznik PHILIPS EB-S 236 z modułem awaryjnym ale załączanym automatycznie po zaniku fazy. Próbowałem na przewodzie który idzie z modułu awaryjnego ze 7 styku na świetlówkę założyć przełącznik tj. ze styku 7 na przełącznik i powrót na lampę jednak nie zawsze działało albo świetlówka załączyła się z przełącznika i nie chciała zgasnąć albo załączała się awaria a po wyłączeniu nie gasła tylko ciemniała o połowę.

http://www.awex.biz.pl/pliki/Philips_EB_S_236_LE.pdf

0
  • #4 12 Maj 2010 01:13
    Edmund511
    Poziom 17  

Dostałem przy kupnie układu awaryjnego, żeby przerobić lampy OPFa 236

0