Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polonez Caro 1992r. - zapłon

klimdan 21 Aug 2004 14:49 12753 10
    klimdan
    Level 11  
    Witam
    Bardzo proszę o pomoc. Czy ktoś może mi doradzić jak się ustawia zapłon w tym polonezie. Wyciągnąłem go ze silnika i teraz nie wiem jak ustawić. No i chyba przekręciłem palec i wogule nie wiem za co się zabrać.
    Jeszcze raz proszę o pomoc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    KKK
    Level 31  
    1. Wykręć świece 1 i 4tego cylindra
    2. Obróć wał tak żeby się zgrały znaki na kole pasowym i pokrywie rozrządu
    3. Sprawdź czy w górnej pozycji jest tłok 1-szego a nie 4-tego cylindra przez otwór po świecy, jeśli nie, obróć jeszcze o 360st.
    4. Ustaw palec rozdzielacza na elektrodę 1-szego cyl. i zamontuj rozdzielacz
    5. Wkręć świece, zpal i doreguluj rozdzielaczem aby równo pracował a potem do mechanika i ustawienie przy użyciu lampy stroboskopowej.
    variag
    Level 12  
    witam
    Najlepiej i najpewniej jest zdjąc pokrywę zaworów (dodatkowy koszt to uszczelka pokrywy) i przekrecać wałem w prawo. Najprostszy sposób to popychanie całego samochodu na załączonym 4 lub 5 biegu i gdy zawory czwartego cylindra się rozminą to 1 cylinder ma na pewno zapłon. Należy przyjrzeć sie kopółce bo na pewno nie jest dedykowana dla konkretnych cylindrów i wstępnie ustawić palec rozdzielacza wzgledem kopółki na 1 cylinder i włożyć aparat zaplonowy w tuleję, lekko dokręcić i precyzyjnie lampą ustawic zapłon. Dodatkowo wczesniej można przy zdjętej pokrywie zaworów ustawić luzy zaworów.
    pzdr
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    variag
    Level 12  
    witam
    ad sigi
    Quote:

Lampą sprawdzamy zapłon, a ustawiamy aparatem - prawda Variag.

Prawda.
    Ale jest jeszcze najprostszy sposób.
    Ustawiamy wał na punkt na rozrządzie, wstawiamy aparat zapłonowy ustawiony na zapłon na 1 cylinder i próbujemy uruchomić silnik. Po kilkunastu sekundach jeśli nie zapali a mamy dość długie kable zapłonowe zmieniamy kolejność zapłouu na kopółce (bez wyciągania aparatu!) z 1-3-4-2 na 4-2-1-3 i autko powinno "zaburzyć".
    Reszta przy pomocy stroboskopu.
    Taka metoda ustawiają zapłon w niejednym "warsztacie" ....
    pzdr
    ps zapomniałem dodać że dokładne "zestrojenie" zapłonu w poldku najlepiej robic na słuch ... +...- tego ustawienia z lampy stroboskopowej. Bo niejeden poldek ustawiony "na punkty" jest drętwy jak nieboszczyk
    klimdan
    Level 11  
    Poldek odpalił. Dziękuję panowie.