logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wolne ładowanie stron na laptopie przez WiFi z routerem TL-WR340G

Roman02 25 Maj 2010 17:09 4140 47
Najlepsze odpowiedzi

Why is Wi‑Fi internet on my laptop loading pages extremely slowly while wired connection works normally, and how can I fix it?

W tym przypadku problem leżał w systemie na laptopie, nie w samym łączu ani routerze: po zastąpieniu Windows XP Home Edition wersją Professional Wi‑Fi zaczęło działać normalnie [#8152608] Wcześniej testowano też zmianę szyfrowania z AES na TKIP oraz wyłączenie WPA, co dawało tylko chwilową lub niewielką poprawę [#8143228][#8140034] Próbowano również ustawić tryb bezprzewodowy routera na 802.11B, ale to nie rozwiązało usterki [#8136118][#8138924] Padały też sugestie, że winna może być karta Wi‑Fi albo sam system, i że warto sprawdzić połączenie z innym routerem lub innym adapterem [#8133840][#8147927]
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA
  • #1 8116161
    Roman02
    Poziom 10  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    Witam

    Parę dni temu kupiłem laptop i router [TL-WR340G]. Mam kompa stacjonarnego podłączonego z netem kablem (od routera), laptop jest podłączony przez wifi [Realtek RTL8187B Wireless 802.11g 54Mbps USB 2.0 Network Adapter]. I teraz problem: do stacjonarnego net dochodzi ładnie, tak ja ma być, ale do laptopa to katastrofa, strony się bardzo długo ładują (o ile się załadują), ogólnie internet chodzi bardzo wolno. Myślałem że może przez to że 2kompy są albo że przez wifi ale nie do tego stopnia.
    Laptop sprzętowo jest lepszy od PC, z wyjątkiem grafiki (na sieciówkach się nie znam) także to też nie przez to. Próbowałem już zmienić DNSy i zmienić ustawienia firefoxa ale dalej to samo. Kiedy do laptopa podłącze bezpośrednio kabel od neta to chodzi ładnie. Internet mam bez modemu, 512, zwykły kabel od lokalnego dostawcy. Już nie wiem czego tak się dzieje.
    Gdy sprawdzałem prędkość na TEJ stronce to w PC i lapku (przy kablu bezpośrednio) zawsze pokazuje od 0.57Mb/s do 0.6Mb/s. Na wifi jak pokaże 0.15 to już dużo.
    Mało co się na tym znam (praktycznie w ogóle) więc proszę o pomoc.

    Pozdrawiam, Roman02
  • REKLAMA
  • #2 8116190
    KSRhaziel
    Poziom 36  
    Posty: 3248
    Pomógł: 271
    Ocena: 275
    Cóż, zdecydowanie problemy z Wifi. Najpierw musisz się trochę dokształcić w konfigurowaniu i spróbować poprawić to i owo. W google "jak skonfigurować wifi" i do dzieła.

    Jeżeli zmiany kanału, próby działania bez/różne szyfrowanie, itp. itd. nie pomoże to kolejnym krokiem będzie przetestowanie WiFi z innym notebookiem.
  • #3 8116274
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    czy masz w laptopie na karcie WIFI właczony protokół IP6 ?

    jeśli tak to wyłacz go

    EDIT: zinstaluj inssider-a i przeskanuj sieć WIFI, załącz wynik, jaka jest nazwa twojej sieci WIFI (na skanie) ?
  • #4 8116834
    Roman02
    Poziom 10  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    Wifi jest dobrze skonfigurowane
    Nie wiem co to jest IP6 i gdzie to sprawdzić.... :/
    inssider sam się w końcu wyłączy czy jak mam ten wynik wydobyć??
    Moja nazwa siecie wyświetla się "Marcin" tak jak ją nazwałem
  • REKLAMA
  • #5 8117452
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    > inssider sam się w końcu wyłączy czy jak mam ten wynik wydobyć??

    klik [uruchom skanowanie]
    po upływie 2 minut
    klik [zatrzymaj skanowanie]
    wynik będzie w oknie inssidera
  • #7 8120390
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    załącz _całe_ okno z inssidera,
    i podaj nazwę twojej sieci
  • #8 8120646
    Roman02
    Poziom 10  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    Wolne ładowanie stron na laptopie przez WiFi z routerem TL-WR340G
    Nazwa sieci: Marcin.

    O to chodziło?
  • #9 8120715
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    tłoku w eterze nie wygląda że masz

    - sciągnij SG TCP Optimizer, File=>Backup, Wybierz Kart Sieciową (Network Adapter Selection) klik (Optimal Settings), klik [Apply], reboot

    - zastostuj wskazówki @vampire86
  • #10 8120925
    Roman02
    Poziom 10  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    Do innego laptopka to ja za bardzo dostępu nie mam, ale może się jakiś znajdzie. Co miało dać to SG TCP Optimizer bo różnicy to jakoś nie widzę

    Wklej prawidłowo grafikę. Tu masz instrukcję: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    [witux]
  • REKLAMA
  • #11 8120949
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    TCPOptimizer ustawia/optimalizuje parametry TCP, niekórym pomogło
  • #12 8121221
    Roman02
    Poziom 10  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    Mało też pakietów pobiera, teraz patrzyłem to wysłanych 2315 a odebranych 1209...
    Możliwe że to wina sprzętu??

    Moderowany przez witux:

    No cóż, napisałeś kolejny post, a ja prosiłem o poprawę wcześniejszych swoich postów. Ostrzeżenie #1. Może teraz coś do Ciebie dotrze. Regulamin pkt. 6.

  • #13 8133840
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    > już nikt mi nie pomoże?
    nie jęcz tylko odpwiadaj na posty

    bogiebog napisał:
    - sciągnij SG TCP Optimizer, File=>Backup, Wybierz Kart Sieciową (Network Adapter Selection) klik (Optimal Settings), klik [Apply], reboot

    robiłeś to ?

    > Możliwe że to wina sprzętu??
    możliwe, paru kolegów walczyło z prędkościami po WIFI i potem sie okazywało że to karta WIFI, pożycz kartę USB WIFI od kogoś i spróbuj
  • REKLAMA
  • #14 8135489
    Roman02
    Poziom 10  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    Odpisałem przecież robiłem to i sam nawet odpisałeś że czasem pomaga.

    Spróbuje z tą kartą, choć wątpię aby ktoś miał.
  • #15 8135530
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    bogiebog napisał:
    - zastostuj wskazówki @vampire86


    to próbowałeś ? bo nie widzę potwierdzenia,
    przynajmniej spróbuj ustawić kanały na inne
  • #16 8136091
    Roman02
    Poziom 10  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    Też nic
  • #17 8136118
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    spróbuj ustawic w routerze Wireless Mode na 802.11B, reboot router, reconnect WIFI na laptopie, test
  • #18 8138924
    Roman02
    Poziom 10  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    Była trochę różnica, ale i tak się na strony po kilka minut oczekuje tylko po to żeby "połączenie zostało zresetwoane" albo ustala adres sieciowy i ustala, ustala...
  • #19 8138957
    bogiebog
    Poziom 43  
    Posty: 24793
    Pomógł: 2569
    Ocena: 1528
    mi się pomyślunek skonczył,
    będziesz musiał spróbować inna kartę albo może ktoś coś podpowie
  • #20 8139008
    Roman02
    Poziom 10  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    Może wina karty jednak. Trudno.

    MA KTOŚ INNY JAKIŚ POMYSŁ??
  • #22 8139871
    Roman02
    Poziom 10  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    1. Aristo Smart w300
    2. Windows XP HomeEdition
    3. Na hasło, ale lepiej napisz co chcesz dokładnie bo w sieciach to ja zielony
  • #24 8139987
    Roman02
    Poziom 10  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    WPA-PSK/WPA2-PSK
  • #25 8140032
    gacek161
    Poziom 17  
    Posty: 179
    Pomógł: 14
    Ocena: 37
    Puść ping do twojej bramy z parametrem -t tak z pare minut.
  • #26 8140034
    DriverMSG
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 44094
    Pomógł: 3984
    Ocena: 4862
    Więc wyłącz na czas testów zabezpieczenie WPA - bywają karty sieciowe, które nie mają wsparcia dla tego typu zabezpieczeń.

    Sprawdź czy bez zabezpieczeń nadal występują podobne problemy.
  • #27 8143228
    Roman02
    Poziom 10  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    Na początku było lepiej, ale później znów sie zaczelo.
    Jak przestawiałem to w połączenia sieciowe>>połączenie sieci bezprzewodowej (właściwości)>>karta SIECI bezprzewodowe>>właściwości zmieniłem szyfrowanie z AES na TKIP i jak narazie zobaczymy czy to się utrzyma...

    "Puść ping do twojej bramy z parametrem -t tak z pare minut."
    możesz podać dokładne polecenie?? chodzi mi co wpisać
  • #28 8143293
    gacek161
    Poziom 17  
    Posty: 179
    Pomógł: 14
    Ocena: 37
    Start > uruchom > wpisz CMD enter < Wpisz ping adres twojej bramy -t przykład
    ping 192.168.1.1 -t
    Zobacz czy nie gubi Ci pakietów
  • #29 8144015
    Roman02
    Poziom 10  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    Próbowałem i coś się pokazywało, ale musiałem ponownie uruchomić kompa i teraz to tylko upłynął limit oczekiwania
    Ale net coś tam troche dzała pomimo tego
  • #30 8144042
    gacek161
    Poziom 17  
    Posty: 179
    Pomógł: 14
    Ocena: 37
    No własnie i to jest przyczyna. Wyłącz szyfrowanie i spróbuj jeszcze raz.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z wolnym ładowaniem stron na laptopie podłączonym do routera TL-WR340G przez WiFi, podczas gdy stacjonarny komputer działał poprawnie. Problemy z prędkością internetu na laptopie były analizowane przez użytkowników, którzy sugerowali różne rozwiązania, takie jak zmiana ustawień routera, wyłączenie protokołu IPv6, optymalizacja TCP za pomocą SG TCP Optimizer oraz testowanie z innymi kartami sieciowymi. Użytkownik próbował różnych konfiguracji zabezpieczeń sieciowych (WPA-PSK/WPA2-PSK) oraz zmiany kanałów WiFi, co przyniosło częściowe poprawy. Ostatecznie, po wymianie systemu operacyjnego na Windows XP Professional, problem został rozwiązany.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA