Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II 1,9dci 120KM mała moc, czarny dym, tryb awaryjny

24 Cze 2010 19:57 8442 7
  • Poziom 9  
    Mam problem z Laguną 2001r. autko jest mułowate i puszcza mocno czarny dym najbardziej między 1800 a 2100 obr. oraz dodatkowo pojawia się dźwięk jakby dzwoniły wtryskiwacze przy równomiernym dodawaniu gazu. Potem przy jeździe powyżej 2500 obr. pojawia się tryb awaryjny (kontrolka usterki elektr.).

Podmieniłem: elektrozawór turbiny, przepływomierz powietrza, czujnik ciśnienia doładowania, sprawdziłem wtryskiwacze, przeczyszczałem EGR wraz z kolektorem, (sprawdziłem dodatkowo turbo) - wszystko OK.

Podłączyłem auto do texa (CLIP będzie za tydzień) i wywala błędy:
    - czujnik strumiena powietrza
    - czujnik temperatury wody
    - ukł. zasilania powietrza
    - zawór EGR
    - wtrysk 2,3,4

Sprawdziłem kabelki przy czujnikach (wszystkie całe).
    Moje pytanie czy może być to wina INTERCOOLERA? Czy może wiązka przerwana?

Dodam że odłączałem czujnik temp. cieczy chłodzącej i żadnej poprawy nie było.

Z góry dzięki za podpowiedzi.
  • Użytkownik obserwowany
    Na zbierało ci się tego ja bym sprawdził wiązkę od kompa łącznie z wtyka [ częsta usterka] marna jakość przecierających się kabli CLIP nic nowego ci tu nie wniesie
  • Poziom 9  
    Dzięki. Trzeba będzie jednak się tą wiązką zająć, postaram się znaleźć może jakąś od anglika bo powinna być taka sama, żeby mieć na zapas.
  • Poziom 36  
    T y l k o CLIP odczyt błędów we wszystkich modułach i dokładne przejrzenie parametrów pracy silnika.

Jak sprawdziłeś turbo?IC szczelny?
  • Użytkownik obserwowany
    Witam miałem scenica z tym samym objawem po wyczyszczeniu egr i interculera oraz wezy jest ok[1.9 dci]
  • Poziom 9  
    Dziś dobrałem się do INTERCOOLERA i okazało się że jest pęknięty przy spodzie i lekko nadmuchany na dwóch żebrach.

Kupie nowy i zobaczę czy objawy mineły.
    Dzięki za wsazówki.
  • Poziom 9  
    Wymieniony INTERCOOLER i Laguna śmiga jak wcześniej.
    Mały koszt i wymiana w ciągu 1 godziny.
    Problem z głowy.
  • Poziom 2  
    zobacz czy masz sprawne wszystkie węże idące do turbiny albo od niej do kolektora
    Moderowany przez Pawel wawa:

Ostrzeżenie! Za pisanie dla samego pisania w temacie, w którym autor już poradził sobie z usterką i podał sposób jej usunięcia.