Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II 1,9 dci kopci po odpaleniu,brak mocy,szarpie silnikiem

25 Paź 2011 13:13 5500 3
  • Poziom 9  
    Witam.szukałem na forum już ale nic takiego nie znalazłem co mogło by mi pomóc.Mianowicie nie mogę dojść co się dzieje z Laguną gdyż po odpaleniu od razu strasznie dymi na czarno ,nie ma siły i rzuca silnikiem.po podłączeniu kompa wyskoczył mi błąd wtrysków.wtryski oddałem do sprawdzenie i mają za dużą dawkę.nie wiem od czego zacząć szukać problemu który mam.niestety nie znam się na dieslach.proszę o w miarę szybka odpowiedź
  • Poziom 40  
    A co z tą za duża dawką na wtryskach wyszło?
  • Poziom 9  
    tak wyszła za duża dawka,ale z tego co mi wiadomo to nie jest przyczyną kopcenia na czarno braku siły i szarpaniu.przy odpinaniu wtrysków na odpalonym silniku na 2 środkowych jest mała różnica w pracy silnika bo i tak i tak chodzi kulawo a jak odpinam te na zewnątrz to od razu gaśnie.zastanawia mnie jeszcze rozrząd bo może przeskoczył.na forach piszą że może to być wina przepływomierza ale niestety ten jest sprawny (sprawdzany w drugim aucie)
  • Poziom 34  
    Napraw wtryski, albo lepiej oddaj auto do mechanika bo sądząc po ostatniej nie masz zielonego pojęcia o tym silniku. Napisz chociaż czemu Twoim zdaniem to nie mogą być wtryski. EGR i kolektor ssący był oczywiście sprawdzony.