Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie jest czujnik położenia wału (halla) seat ibiza 1.4

01 Wrz 2004 11:23 19124 9
  • Poziom 27  
    Podłączyłem ibize pod kompa wypluł, że jest zbyt niski sygnał z sondy lambda i brak sygnału z czujnika halla. Czy ktoś wie moży czy te silniki przełączają sie wtedy w tryb awaryjny? Autko pali 9 litrów benzyny przy oszczednej jezdzie a 13,5 litra gazu w miescie??????? Proszę o pomoc.
  • Spec od samochodów
    Błąd czujnika halla będzie zawsze wyskakiwał na nieuruchomionym silniku, natomiast błąd sondy też będzie, jeżeli nie masz symulatora.
    Czujnik halla masz w aparacie zapłonowym.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Niezgadzam się z poprzednikiem . Mam Ibize 1.4 96' . Przy odczycie
    zarejestrowanych w pamięci błędów ( VAGCOM, VWTOOL ) przy
    właczonym tylko zapłonie te błędy nie występują o ile Hall i labda są
    sprawne .
  • Spec od samochodów
    A ja się z tobą nie zgadzam Ambresil - niech ktoś to rozstrzygnie.

Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od samochodów
    Dzięki Elektrit - liczyłem na Ciebie .

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    silnik 1.4 AEX wtrysk wielopunktowy Motronic 9.0 jest jak pisałem - odczytywane są rzeczywiście zarejestrowane błędy . W innych centralkach wtryskowych pojawiają się błędy halla i sondy lambda ,które po zapaleniu silnika znikają .
  • Poziom 27  
    Dzięki chłopaki za pomoc. Mam jeszcze pare pytań:
    Wymieniłem sondę na identyczną z golfa lae jak podłączyłem się pod przewód sygnałowy to on cały czas pokazuje coś około 300mV +-30 zależnie od tego czy dodam gazu czy spuszczę.
    A z tego co wiem to ona powinna próbkować cos około raza na sekundę.
    Sonda niby sprawna bo jak przełączę na gaz to spada napięcie do około 100mV i tez mało co się zmienia. Podgrzewanie działa \i na pewno nie jest to wina niedogrzania bo jechałem 300 km z woltomietzem w kabinie. i non top te same wartości.
    Czy jest to może wina tego że silnik jest w trybie awaryjnym? Ale nawet jak wykasuje błędy to i tak nic sie nie zmienia i po czsie błąd powraca "too low signal from lambda " czy cos takiego
    Prosze o pomoc bo furka wyciągnie ze mhie wszystkie fundusze na trasie 12l/100km a wmieście 14l. A silnik tylko 1,4?????
  • Spec od samochodów
    Tak - komputer jest w trybie awaryjnej pracy, opóżnij lekko zapłon i sprawdź sondę jeszcze raz. Oczywiście wcześniej wykasuj błąd. Myślę jednak, że sonda do wymiany.

Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Wielkie dzięki chłopaki napisze jak wyszło.
    Pozdrawiam wszystkich biorących udział w dyskusji.