Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ibiza monowtrysk 1.4 - czujnik halla - błąd stały

nowy_90 11 Cze 2014 20:56 1101 5
  • #1 11 Cze 2014 20:56
    nowy_90
    Poziom 14  

Ibiza 1.4 94r auto nierówno chodzi, dławi się brakuje mocy. Wymieniona uszczelka pod kolektorem ssącym z papierowej na metalową (nie wiem czy się na taką zamienia). Podstawa pod wtrysk wydaję się szczelna ale pewności nie mam. Po podłączeniu pod tester pokazuje czujnik halla - brak sygnału - błąd stały. Po podpięciu innego halla błędu również nie idzie skasować. Na kostce od halla na trzech pinach jest mniej więcej 12v. Gdzie szukać dalej wiązka, sterownik? Jakieś pomysły?

0 5
  • #2 11 Cze 2014 21:10
    robokop
    Moderator Samochody

Bład Halla będzie - bo niby skąd sygnał, jeśli silnik nie pracuje. Żadna to usterka. A skoro się dławi, to do podglądu - ciśnienie sprężania, ciśnienie paliwa, wartość sygnału MAP. Jak podasz te wartości, to będziemy wiedzieli o czym dalej rozmawiać.

0
  • #3 11 Cze 2014 22:25
    nowy_90
    Poziom 14  

Ciśnienie sprężania w tym przypadku nie będzie miało nic wspólnego, ciśnienia paliwa niestety nie mam jak sprawdzić, ale przyjmuje że jest w porządku bo pompa paliwa jest nowa. Auto nie chce wchodzić w ogóle na obroty. Zastanawiam się jeszcze nad wtryskiem, ale nie wiem jak go sprawdzić.

0
  • #4 11 Cze 2014 22:31
    majsster
    Poziom 22  

Ciśnienie sprężania nie ma nic wspólnego ? pierwsze słyszę :D czas najwyższy zrobić porządną diagnostyke jak nie masz czym to na warsztat lub kup sobie urządzenia.

0
  • #5 11 Cze 2014 22:40
    robokop
    Moderator Samochody

nowy_90 napisał:
    Ciśnienie sprężania w tym przypadku nie będzie miało nic wspólnego, ciśnienia paliwa niestety nie mam jak sprawdzić, ale przyjmuje że jest w porządku bo pompa paliwa jest nowa. Auto nie chce wchodzić w ogóle na obroty. Zastanawiam się jeszcze nad wtryskiem, ale nie wiem jak go sprawdzić.

Skoro wiesz lepiej - powodzenia.

0
  • #6 12 Cze 2014 07:36
    nowy_90
    Poziom 14  

Auto raz ładnie pracuje za chwile nie chce się wkręcać na obroty, to jakie znaczenie ma tutaj ciśnienie sprężania? Po zaaplikowaniu benzyny na przepustnice już nie przebiera. Problem jest z układem dolotowym dlatego pytałem jak mogę sprawdzić wtrysk.

0