Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 1,6 1999r klimatyzacja

LWD11 12 Lip 2010 10:21 4262 8
  • #1 12 Lip 2010 10:21
    LWD11
    Poziom 29  

Witam.
    Auto jak w temacie.
    Problem z klimatyzacją jest taki, że jak stoję lub wolno jadę do ok 50km, to działa dobrze, lecz przy szybkiej jeździe na trasie przestaje chłodzić. Klimatyzacja jest napełniona. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale nie mam założonego filtru pyłkowego.
    Może jego brak powoduje, że samochód szybciej zasysa powietrze i klima nie nadąża schłodzić powietrza?
    Tak sobie tłumaczę, chyba że się mylę.
    Proszę o pomoc.

0 8
  • Relpol
  • #2 12 Lip 2010 12:59
    adam640
    Poziom 18  

Może wentylator się nie włącza i nie wychładza gdy jedziesz szybciej?

0
  • Relpol
  • #3 12 Lip 2010 13:04
    romoo
    Użytkownik obserwowany

adam640 napisał:
    Może wentylator się nie włącza i nie wychładza gdy jedziesz szybciej?
    Czy ty jesteś użytkownikiem klimatyzacji???
    Bo nie kumasz jak to działa.

Jak była nabijana możliwe że za dużo czynnika, ale to by na wysokich obrotach też wyłączało klime.

1
  • #4 12 Lip 2010 14:15
    LWD11
    Poziom 29  

Przed nabiciem czynnika, też wystepował ten problem, po nabiciu chłodzi troszeczkę lepiej, lecz problem nadal jest.

0
  • #5 12 Lip 2010 15:10
    adam640
    Poziom 18  

Jeszcze masz przekaźnik, który załącza i rozłącza klimę. Możesz tam poszukać przyczyny, a nawiązując do pracy wentylatora jest to bardzo ważny element w klimatyzacji gdyż czynnik by Ci się zagotował jak by on w ogóle nie chodził.

0
  • #7 17 Lip 2010 20:31
    LWD11
    Poziom 29  

Udam sie jednak do fachowca, bo nie chcę czegoś skopać. A może jeszcze ktoś coś mądrego dopowie.

0
  • #8 17 Lip 2010 20:44
    myfirma2006
    Poziom 13  

LWD11 napisał:
    Witam.
    Auto jak w temacie.
    Problem z klimatyzacją jest taki, że jak stoję lub wolno jadę do ok 50km, to działa dobrze, lecz przy szybkiej jeździe na trasie przestaje chłodzić. Klimatyzacja jest napełniona. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale nie mam założonego filtru pyłkowego.
    Może jego brak powoduje, że samochód szybciej zasysa powietrze i klima nie nadąża schłodzić powietrza?
    Tak sobie tłumaczę, chyba że się mylę.
    Proszę o pomoc.

skąd wiesz że przestaje chłodzić?
    może to tylko wrażenie...

filtr przeciw półkowy jest po to żeby ci sie chłodnica klimatyzacji nie zatkała.....

0
  • #9 18 Lip 2010 00:06
    limo1988
    Poziom 10  

witam
    Kolego jeżeli wentylator się nie włącza to na ciepłym obiegu robi się duże ciśnienie czynika, czujnik ciśnienia wychwytuje małe ,duże ciśnienie i włącza lub wyłąncza sprężarkę. Proponował bym sprawdzić wentylator i oczywiście ciśnienia pracy czynika na wysokich obrotach.

1