Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzić, czy będzie u mnie działała Neostrada 20mb?

Kumczak 23 Sie 2011 16:18 108475 553
    larius
    Poziom 10  
    Ja bym 20tkę odpuścił, na lepszych parametrach u mnie nie działa 10... :(
  • SterControl
    marcino8819
    Poziom 9  
    Ok 20 odpuszcze to skoro masz lepsze parametry to pojdzie mi wkoncu 10 czy nie? dodam ze do centrali mam 500m tylko. caly czas czekam na wlaczenie 10 tki, na zalonczonym zdjeciu mam juz 10 ale jak dzwonilem na obsugr tp to powiedzieli ze to odrazu podnosza po podpisaniu aneksu a dziesiatke bede mial od 1wrzesnia moze tydzien wczesniej.
    larius
    Poziom 10  
    No i jest tak jak Ci powiedzieli - musisz się uzbroić w cierpliwość ;) Jak Ci ładnie będzie śmigać to można próbować, ale ja po swoich doświadczeniach nie polecam zmian, a potem cofanie tego - dużo potem nerw i prób cierpliwości ;)
  • SterControl
    marcino8819
    Poziom 9  
    Kolego larius jakie miales doswiadczenia? Jakie moga byc problemy?
    ajanek9
    Poziom 29  
    Cytat:
    Ok 20 odpuszcze to skoro masz lepsze parametry to pojdzie mi wkoncu 10 czy nie? dodam ze do centrali mam 500m tylko.

Na twoim miejscu bym nie odpuszczał, parametry jeśli prawdziwe wyglądają na dobre i możesz dużo zyskać. Zmigrować na opcję 10 Mb/s zawsze zdążysz, ale wybór należy do ciebie.
    tumak5
    Poziom 16  
    Wybaczcie ale też się podepnę.

Napaliłem się trochę na ostatnią ofertę Netii i chciał bym sobie kupić abonament u nich na dostęp do łącza lecz nie wiem dokładnie na jaką prędkość internetu mogę liczyć.
    Panie w TP i Netii mówią że ok 18Mbit/s, ale to nie wiadomo tak dokładnie i nie dadzą gwarancji na tyle. Ponoć mam linię w ADSL2+ i mieszkam ok kilometra od centrali.
    Z Livebox-a wyrwałem takie informacje to może mi powiecie jakie są szanse na wysoką prędkość?
    Stan linii ADSL Podniesiony
    Standard ADSL G992_1_A
    Szybkość wysyłania 320
    Szybkość pobierania 2496
    Tłumienie Bliski koniec : 15.0 (dB)
    Odległy koniec : 10.0 (dB)
    Sygnał/Szum Bliski koniec : 25 (dB)
    Odległy koniec : 25 (dB)
    Liczba błędnych pakietów 0
    Firmware 0xe15080a
    Błędne sek. w okresie 15 min 0
    Błędy CRC 0
    Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

Na jaką prędkość mogę liczyć?

Pozdrawiam serdecznie ;)
    ajanek9
    Poziom 29  
    Cytat:
    Ponoć mam linię w ADSL2+ i mieszkam ok kilometra od centrali.
    Z Livebox-a wyrwałem takie informacje to może mi powiecie jakie są szanse na wysoką prędkość?

Linia to linia po prostu para drutów, na razie jesteś podłączony do karty ADSL, ale jak zamówisz opcję 10 lub 20 Mb/s to musisz zostać przełączony na ADSL 2+.
    Parametry są dobre i wg. norm masz szansę na opcję do 20 Mb/s, jednak fizycznie będziesz miał w granicach tego co podały panie (18,19 może 20), ale wszystko jest zgodne z umową. Wybór jednak należy do ciebie i jeśli chcesz pełną opcję za jaką płacisz to zamów 10 Mb/s, nie powinno być żadnych problemów z działaniem, a router zapnie się maksymalnie.
    tumak5
    Poziom 16  
    Piękne dzięki.
    Już zamówiłem dostęp do internetu w Netii za niespełna 60 zł, za tyle to w TP miał bym 6Mb/s. Router dostane w dzierżawę bezpłatnie i będzie lepszy niż ten nieszczęsny Livebox z którym mam często problemy.

Jak będę miał te 18Mb/s to będzie naprawdę super.

Uspokoiłeś mnie kolego ajanek9, piękne dzięki :D
    Agent_17
    Poziom 2  
    Witam, ja również mam pytanie ponieważ dzwonilem do TP, konsultantka stwierdziła, że na mojej linii istnieje możliwość zwiększenia prędkości z 2 do 6 i 10, oraz nastepnie że nawet 20 może ruszyć. Ponieważ mam internet stacjonarny z T-Mobile nie chcę w ciemno podpisywać aneksu. Dlatego mam prośbę o sprawdzenie parametrów poniżej:

Connection Status Connected
    Us Rate (Kbps) 320
    Ds Rate (Kbps) 2496
    US Margin 28
    DS Margin 28
    Trained Modulation ADSL_G.dmt
    LOS Errors 0
    DS Line Attenuation 7
    US Line Attenuation 4
    Peak Cell Rate 754 cells per sec
    CRC Rx Fast 0
    CRC Tx Fast 0
    CRC Rx Interleaved 0
    CRC Tx Interleaved 1
    Path Mode Interleaved

DSL Statistics
    Near End F4 Loop Back Count 0
    Near End F5 Loop Back Count 0
    ajanek9
    Poziom 29  
    Cytat:
    Connection Status Connected
    Us Rate (Kbps) 320
    Ds Rate (Kbps) 2496
    US Margin 28
    DS Margin 28
    Trained Modulation ADSL_G.dmt
    LOS Errors 0
    DS Line Attenuation 7
    US Line Attenuation 4

Wg. tłumienia to masz bardzo blisko do centrali i wg. norm opcja 20 Mb/s bez problemu powinna dać radę. W rzeczywistości jest czasem trochę inaczej (mniej niż 20, ale umowa brzmi do 20). Rozważ oferty wszystkich operatorów (ja wybrałbym neo, cena zazwyczaj nie idzie w parze z jakością ), ale wybór należy do ciebie.
    Agent_17
    Poziom 2  
    Obecnie mam internet domowy z T-Mobile już od 2 lat i jestem zadowolony nigdy nie było problemów z prędkością transfery zawsze niewiele powyżej zadeklarowanych 2 Mb/s, no może poza jednym problemem z którym z lenistwa nie chcieli sobie poradzić technicy z TP, dlatego temu operatorowi podziękuję. Przez 6 miesięcy był problem z połączniem które było notorycznie zrywane, dziesiatki telefonów do BOA, niezliczone ilości konfiguracji modemu, no i co najlepsze to technicy którzy nigdy się nie zjawiali a jedynie dzwonili w umówionym czasie i informowali że jest ok, na lini parametry bardzo dobre. No cóż wszystko do czasu, przez okres ferii zimowych notowałem w zeszycie wszystkie zerwane połączenia czas i adres ip. Po tyg. zadzwoniłem do BOA i po raz ostatni poprosiłem o rozwiązanie problemu i zażądałem aby wreszcie TP przysłało do mnie techników. Technicy zjawili się późnym wieczorem, z rozmowy wynikało, że obsługują zupełnie inny region powiatu :) Panowie sprawdzili wszystko łącznie z puszką na zewnątrz budynku, dodam że wszystko było ok. Zrobili wielkie "wow" słysząc całą ciekawą historie jak TP traktuje klientów innych operatorów. Przy mnie zadzwonili do TP-sy, osoba z działu technicznego TP stwierdziła nawet, że to może być wina mojego modemu i jest mu za ciepło bo stoi w kuchni !!!!! :-) Sympatyczni technicy uśmiechnęli się jedynie, no bo co można innego zrobić. Spakowali sprzęt i stwierdzili, że prawdopodobnie jest na centrali padnięta karta do której jestem podłączony no i rzeczywiście. Zostałem przepięty na inną wolną karte i do dziś jest wszystko wporządku.
    ajanek9. Tak, do centrali mam bardzo blisko tzn. jakieś 30 m lini napowietrznej do słupa i dalej pod drogą i rynkiem miejskim do centrali ok. 250 m. No więc właśnie zastanawiam się nad 20, podpisując aneks T-Mobile przekazuje TP zlecenie do testowania mojego łącza i zapada decyzja jaka prędkość zostanie przyznana a ja jadę do salonu i podpisuję już właściwą umowę.
    ajanek9
    Poziom 29  
    T-mobile to dawna ERA, opinie, które słyszałem nie były zbyt pochlebne (odpychanie od ERY do TP i odwrotnie). Dla mnie jest to obojętne z kim podpiszesz umowę, ale skoro dotychczas byłeś zadowolony to jak najbardziej wybierz to co najbardziej ci się opłaca. W końcu ERA, T-mobile, Netia czy Neo i tak z tej samej centrali jest obsługiwane i linia też ta sama.
    ElGrand
    Poziom 2  
    mam pytanie :) jaka pójdzie mi prędkość neta na mojej linii osiedlowej.
    ADSL:
    Jak sprawdzić, czy będzie u mnie działała Neostrada 20mb?
    TP twierdzi że max 2mb... a sąsiad z na przeciwka ma 20mb i mu bez problemów śmiga ;)
    może mają racje i mam inną linie?
    ajanek9
    Poziom 29  
    Cytat:
    mam pytanie jaka pójdzie mi prędkość neta na mojej linii osiedlowej.

Wg. tłumienia opcja 20Mb/s bez problemu powinna dać radę, choć nie wiadomo czy będzie to pełna 20 oraz czego oczekujesz. Często rzeczywiście może to być np. 19 lub 16 Mb/s, ale wszystko jest w normie, bo widełki zaczynają się od ok. 12,5 Mb/s.
    ElGrand
    Poziom 2  
    Tak jak myślałem Ci z TP to zwykli oszuści i powinni za to dostać karę pieniężną :) Wielkie dzięki ajanek9 za info. Pozdrawiam i bez odbioru.
    Maciax
    Poziom 9  
    Witam wszystkich. Mam pytanie takie jak poprzednicy:
    Czy warto brać? Czy pojdzie 20-ka?

Downstream Upstream
    SNR Margin: 18.6 9.2 db
    Line Attenuation 17.0 10.1 db
    Data Rate 12448 1000 kbps

z góry dziekuje
    Marcin
    trolix
    Poziom 14  
    Maciax napisał:
    Witam wszystkich. Mam pytanie takie jak poprzednicy:

Downstream Upstream

z góry dziekuje
    Marcin

ciezko bedzie ale jak dasz swoj numer lub ID to moge zrobic ci test(na realu) przy 20Mb. bedziesz mial spr. praktycznie nie teoretycznie
    marcinb7
    Poziom 14  
    Maciax napisał:

Downstream Upstream
    Pójdzie na 99%.
    D1vine
    Poziom 1  
    Witam
    podepnę się do tematu, konsultantka z Netii twierdzi że na moim łączu nie pójdzie więcej niż 2mb/s. Chciał bym po prostu się upewnić.

Line State:Showtime

Modulation:G.DMT

Annex Mode:ANNEX_A

Downstream Upstream

SNR Margin: 32.5 16.0 db

Line Attenuation: 15.0 10.0 db

Data Rate: 2496 320 kbps
    marcinb7
    Poziom 14  
    D1vine napisał:
    Modulation:G.DMT

Annex Mode:ANNEX_A

Downstream Upstream

SNR Margin: 32.5 16.0 db

Line Attenuation: 15.0 10.0 db
    Jak zmienią modulację na ADSL2+, i naprawią linię- bo coś jest źle na linii o czym świadczy zaniżony jeden z marginesu szumów, to 10Mb powinno pójść. Do centrali masz raczej blisko więc zgłaszaj uszkodzenie linii i podwyższaj na 10Mb.
    trolix
    Poziom 14  
    Równie dobrze może być na ADSL2+ tylko na routerze ustawione sztywno G.DMT. Po tłumieniu linii teoretycznie 20Mb też bedzie działać.
    crishome
    Poziom 10  
    Witam

Proszę o odpowiedz czy przy takich parametrach mogę liczyć na coś więcej niż 1Mb/s?

DSL Status: Connected
    DSL Modulation Mode: MultiMode
    DSL Path Mode: Fast
    Downstream Rate: 1312 kbps
    Upstream Rate: 320 kbps
    Downstream Margin: 31 db
    Upstream Margin: 25 db
    Downstream Line Attenuation: 30 db
    Upstream Line Attenuation: 8 db
    Downstream Transmit Power: 11 db
    Upstream Transmit Power: 18 db
    trolix
    Poziom 14  
    crishome napisał:
    Witam

Proszę o odpowiedz czy przy takich parametrach mogę liczyć na coś więcej niż 1Mb/s?

DSL Status: Connected
    DSL Modulation Mode: MultiMode
    DSL Path Mode: Fast
    Downstream Rate: 1312 kbps
    Upstream Rate: 320 kbps
    Downstream Margin: 31 db
    Upstream Margin: 25 db
    Downstream Line Attenuation: 30 db
    Upstream Line Attenuation: 8 db
    Downstream Transmit Power: 11 db
    Upstream Transmit Power: 18 db

Smiało 6Mb. nawet 10Mb można sprobowac
    trolix
    Poziom 14  
    marcinb7 napisał:
    Według mnie to max 6Mb.

30db tlumienia wiec jezeli sie nie zepnie cale 10 to bedzie 9.
    crishome
    Poziom 10  
    trolix napisał:
    marcinb7 napisał:
    Według mnie to max 6Mb.

0

Czyli ten parametr jest kluczowy i powinien być większy czy mniejszy?
    ajanek9
    Poziom 29  
    trolix napisał:
    Cytat:
    Wg. norm stabilna opcja 10 Mb/s powinna pracować stabilnie do 27 dB. W rzeczywistości jest różnie, może się zapiąć na 10 czasem na 9, ale równie dobrze na 11. Nie wiemy jednak czy linia jest stabilna, jeśli tak to dobrze, ale jeśli nie to automat zacznie dopasowywać i może to skutkować zrywaniem.
    Opcja 6 Mb/s powinna pracować bez najmniejszych problemów. Router zapnie się maksymalnie tj. 7,4 Mb/s i transfer będzie w granicach 6.
    Wybór i ryzyko należy do crishome. Warto chyba spróbować z 10, zastrzec sobie jednak migrację na 6 w razie problemów.
    trolix
    Poziom 14  
    ajanek9 napisał:
    trolix napisał:
    Cytat:
    Wg. norm stabilna opcja 10 Mb/s powinna pracować stabilnie do 27 dB. W rzeczywistości jest różnie, może się zapiąć na 10 czasem na 9, ale równie dobrze na 11. Nie wiemy jednak czy linia jest stabilna, jeśli tak to dobrze, ale jeśli nie to automat zacznie dopasowywać i może to skutkować zrywaniem.
    Opcja 6 Mb/s powinna pracować bez najmniejszych problemów. Router zapnie się maksymalnie tj. 7,4 Mb/s i transfer będzie w granicach 6.
    Wybór i ryzyko należy do crishome. Warto chyba spróbować z 10, zastrzec sobie jednak migrację na 6 w razie problemów.

jeżeli automat zacznie dopasowywać to wrzuci go do stabilizatora i bedzie dzialal z troche mniejszą predkościa bez zrywania np. 9Mb
    marcinb7
    Poziom 14  
    Nie na każdym łączu jest DLM, więc zanim to wszystko się ustabilizuje, to będziesz miał problem z netem. Bierz 6Mb, różnica nie wielka, a będziesz miał spokój.