Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Palio 1.2 8v Gwizdanie po rozgrzaniu.Pompa wspomagania?

marcinwolosz 26 Aug 2010 21:27 1928 8
    marcinwolosz
    Level 10  
    Witam.Problem tego typu iż autko po rozgrzaniu się gwiżdże.Obstawiałem pompe wspomagania.Ale zobaczyłem że mam pęknięty alternator oczywiście wymiana nic nie dała.Po rozgrzaniu zaczyna gwizdać ,przy dodawaniu gazu (na luzie i na biegu).Czy można jakoś sprawdzić czy to pompa?Czy może coś innego?
    miler80
    Level 34  
    Dobre pytanie, co gwiżdże:-))))
    marcinwolosz
    Level 10  
    OJ DOBRE;)) To może od czego zacząć sprawdzanie "gwizdania":D?? Bo jak to nie pompa to słąbo wyrzucić 350 zł w błoto a okaże się że to coś innego heheheh.Może jakieś pomysły?
    User removed account
    User removed account  
    marcinwolosz
    Level 10  
    Jak bark to w gips i po temacie.Chodzi o to że odglos gwizdania pojawia się przy pompie wspomagania.A pytanie dotyczy jak sprawdzić czy jest ona dobra bez kupowania nowej?Lepiej sprecyzowane?
    User removed account
    User removed account  
    marcinwolosz
    Level 10  
    Jeżeli nie wiesz jak sprawdzić czy pompa wspomaganie jest dobra czy nie to po co piszesz w temacie a w dodatku jakieś głupie docinki???Nie pisze tu dla zabawy tylko oczekuję pomocy!!!
    RobertLodz09
    Level 30  
    Jeśli kolego oczekujesz pomocy to namawiam na wizyte w serwisie samochodowym o specjalności naprawa Fiata! Tam sprawdzą co się dzieje i co rzeczywiście bedzie podlegało naprawie lub wymianie itd. Bedzie o wiele szybcjej uzyskana pomoc niż takie pisanie o "gwizdaniu" wydobywającym się z spod maski Twojego Fiata.A którego to "gwizdania" nikt tutaj nie słyszy i nawet nie ma sposobności zajrzenia pod maskę tego samochodu! Tutaj tego nie słyszymy ,nie widzimy ,nie dotkniemy itd. Jak jesteś chory ,lub złamiesz ręke to też szukasz pomocy w internecie czy idziesz lub jedziesz po pomoc do lekarza? Tak naprawde to nie wiesz kto udzieli tobie odpowiedzi na tym forum ,mechanik samochodowy? czy może jego pomocnik? a może fryzjer lub piekarz. Jedz więc tam gdzie uzyskasz pewną pomoc odnośnie usunięcia tej "gwizdającej usterki". Pozdrawiam!
    marcinwolosz
    Level 10  
    Wizyta u mechanika skończyła się wymianą obudowy alternatora-po pierwsze(nic nie pomogło)Pytanie brzmiało "Jak można sprawdzić pompe wspomagania?"-zero odpowiedzi-to po drugie.A po trzecie znalałem już odpowiedz sam(może się komuś przyda).Przeczyściłem sitko w zbiorniczku od wspomagania,następnie dolałem płynu na maxa,był minimalnie pod kreską minimum i oto stał się CUD(nie ma gwizdania z pompy).Dzięki za wszystkie "porady". Pozdrawiam .
    Temat do zamknięcia.