Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan czy Galaxy? Co lepiej wybrać?

lukasz1212 03 Wrz 2010 10:34 9945 11
  • #1 03 Wrz 2010 10:34
    lukasz1212
    Poziom 10  

Witam.
    Noszę się z zamiarem zakupu któregoś z w/w modeli auta. Kwota do 18 tys. PLN. Nie interesuje mnie aby gonić rocznik do przodu lecz potrzebuje samochodu w miarę wyposażonego i nie wyeksploatowanego.
    Oscyluje w roczniku 1998, z przewagą na silnik 1.9 TDi, 110 KM.
    Proszę znawców jak i użytkowników tych dwóch modeli o wypowiedzi o wadach oraz zaletach powyższych samochodów.
    Seat Alhambra nie wchodzi w grę (bez obrazy).

• #2 03 Wrz 2010 17:38
    kamil907
    Poziom 28  

Jeśli nie Alchambra to może przynajmniej Peugeot 806 by cię zainteresował. Kupisz za te pieniądze rocznik 2000-2002 z silnikiem 2,0HDI (110KM) Jednostka jest wytrzymała i niezawodna, auto bardzo wygodne jak zresztą wszystkie francuzy. Na przykład ten egzemplarz nawet 4k taniej: (nr ogłoszenia na otomoto: C11480934)

• #3 03 Wrz 2010 18:45
    prezes1994
    Poziom 8  

A nie zastanawiałeś się nad Renault Espace III? Za te pieniądze kupisz gdzieś 2000 rok w luksusowej wersji. Dla mnie jest to najlepsze auto jeśli chodzi o VANY w tej właśnie cenie. Jeżeli chodzi o kwestie SHARAN czy GALAXY to auta są bardzo podobne jednak VW lepszy. W silniku 1.9 TDI auto jest dynamiczne i w miarę ekonomiczne. Moim zdaniem lepszy VW jednak przemyśl kwestie RENAULT. Pozdrawiam.

• #4 03 Wrz 2010 19:26
    lukasz1212
    Poziom 10  

Zgadzam się. Miałem wcześniej dwa francuzy osobowe i sobie chwaliłem do tego stopnia że ostatnim jeździ do dzisiaj ojciec. (Peugeot 306). Z vanów miałem Chryslera Voyagera 2.5 TD lecz posypał się łańcuszek rozrządu i narobił trochę kosztów. W grę wchodzą tylko dwie marki VW lub Ford z prostej przyczyny że jadąc do pierwszego lepszego mechanika znają te silniki i mają części, osprzęt do diagnostyki itp.

• #5 03 Wrz 2010 23:21
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Kup Forda ,ten sam silnik VW (diesla) i cała reszta a samochód tańszy niż VW. Tylko "znaczki" inne na przodzie ,tyle i kierowncy. Pozdrawiam!

• #6 03 Wrz 2010 23:35
    tomek.kopiec
    Poziom 17  

lukasz1212 napisał:
    Witam.
    Noszę się z zamiarem zakupu któregoś z w/w modeli auta. Kwota do 18 tys. PLN. Nie interesuje mnie aby gonić rocznik do przodu lecz potrzebuje samochodu w miarę wyposażonego i nie wyeksploatowanego.
    Oscyluje w roczniku 1998, z przewagą na silnik 1.9 TDi, 110 KM.
    Proszę znawców jak i użytkowników tych dwóch modeli o wypowiedzi o wadach oraz zaletach powyższych samochodów.
    Seat Alhambra nie wchodzi w grę (bez obrazy).

A możesz wyjaśnić dlaczego "Seat Alhambra nie wchodzi w grę (bez obrazy)"?

• #7 03 Wrz 2010 23:40
    skorpion1272
    Poziom 18  

Jak pisali inni. Te auta to pod kątem technicznym to samo, i różnią się nieznacznie wyglądem. O wyborze decydują własne preferencje kupującego.
    No właśnie a dlaczego nie Alhambra. Takie autko właśnie z powodu, że nie jest tak pożądane jak VW, czy Ford można kupić taniej, a to przecież to samo.

• #8 03 Wrz 2010 23:47
    leopard102
    Poziom 13  

lukasz1212 napisał:
    potrzebuje samochodu w miarę wyposażonego i nie wyeksploatowanego.

więc szukaj egzemplarza który będzie Ci odpowiadał z obu marek, one niczym się nie różnią, oczywiście poza wykończeniem, zawieszenie hamulce itd. wszystko to samo, oczywiście najlepszy 1.9 TDI 110Km ale trudno trafić nie styrany egzemplarz, Ford będzie parę PLN tańszy, teoretycznie bo to i tak najbardziej zależy od stanu ogólnego. Powodzenia w poszukiwaniu.

• #9 04 Wrz 2010 08:48
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany

Kup Forda ,ten sam silnik VW (diesla) i cała reszta a samochód tańszy niż VW. Tylko "znaczki" inne na przodzie ,tyle i kierownicy.-RobertLodz09
    mylisz się,że różnią się znaczkami,,,,różnią się przede wszystkim jakością wykonania
    silnikami przede wszystkim

• #10 04 Wrz 2010 11:36
    lukasz1212
    Poziom 10  

Słyszałem że WV jest właśnie dynamiczniejszy i lepiej wykończony jeśli chodzi o wnętrze lecz powala mnie kolor przedniej deski w większości modeli (srebrny samochód a decha niebieska-żenada) Jeśli samochód jest w kolorze granatowym lub błękitnym to jak Cię mogę. Ford ma ponoć trzeszczące plastiki które denerwują podczas jazdy lecz więcej jest ładniej wykończonych w środku (wizualnie). Dlaczego nie Seat?. Nigdy nie miałem z tej stajni auta i nie neguje tej marki lecz dla mnie jest to coś bardziej osobistego, to tak jak tłumaczenie aby kupić telewizor LG a nie SONY bo przecież wszystko ma takie same a jest tańszy - BZDURA. Otwierając garaż na dzień dobry chcę widzieć na masce samochodu WV lub FORD tylko ze względów osobistych, estetycznych itd. i w cale nie chodzi tu o "świrowanie pawiana". Konkretnie chodzi mi o układ jezdny, zawieszenie, wykończenie wnętrza, przewietrzanie wnętrza, klimatyzacja, praca silnika i awaryjność, najczęstsze mankamenty i wady konstrukcyjne, zalety i wady, osiągi oraz dynamikę użytkowników WV i Forda.

• #11 04 Wrz 2010 12:12
    leopard102
    Poziom 13  

"Konkretnie chodzi mi o układ jezdny" - taki sam
    "zawieszenie" - to samo
    " wykończenie wnętrza" - VW lepsze materiały, Ford przytulniejszy
    "przewietrzanie wnętrza, klimatyzacja" - to samo
    "praca silnika i awaryjność" - w przypadku 1.9TDI to samo, nie wiem jak ten sam silnik w VW ma pracować lepiej niż w Fordzie?
    "najczęstsze mankamenty i wady konstrukcyjne" - takie same bo to ta sama konstrukcja
    "osiągi oraz dynamikę" - w przypadku 1.9TDI to samo.
    Nie wiem czego ty się spodziewasz, że ktoś stwierdzi że Ford lub VW jest lepszy, cała różnica polega na wykonaniu materiałach wygłuszeniu itp. oczywiście porównując w obu przypadkach model 1.9TDI.
    Po prostu szukaj obu marek a jak trafisz ładny egzemplarz to bierz!

• #12 04 Wrz 2010 14:29
    lukasz1212
    Poziom 10  

Rozumiem. A jakie te modele mają wady konstrukcyjne, słabe punkty tych modeli, oraz z czym najczęściej odwiedza się mechanika?. Nie mówię o wymianie filtrów, klocków czy olei czyli typowo eksploatacyjnych sprawach.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME