Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo R61i problem z twardym dyskiem

06 Wrz 2010 13:51 2327 6
  • Poziom 2  
    Witam Bede bardzo wdzięczny za pomoc Mam problem z laptopem Lenovo model R61i Konkretnie chodzi o to ze po odinstalowaniu ParitionMagica przy starcie systemu pojawia sie bluescreen z ostrzezeniem ze w celu unikniecia awari twardego dysku nastapi restart systemu No i oczywiscie komputer sie restartuje Kod błedu z tego co znalazłem w sieci dotyczy sterowników dysku twardego Tylko ja nie mam pojecia jak te sterowniki zainstalowac skoro nie ma dostepu do systemu :-( Bede bardzo wdzieczny za instrukcje jak tego dokonać

Od razu dodam ze
    - nie da sie przeinstalowac systemu Vista 32bit w trakcie wyskakuje blad sterowników dysku Xp tez nie tym razem oczywiscie nie ma sterowników SATA
    - w Biosie nie ma mozliwosci zmiany kontrolera dysku
    - mam orginalna Viste na jednej partycji a na drugiej Linuksa ktory chodzi bez problemow ale wole Windowsa niebieski przycisk ThinkVintage nie pomaga
  • Poziom 19  
    fixboot i fixmbr próbowałeś?
  • Poziom 13  
    Jeśli kombinowałeś coś przy partycjach to jasne i oczywiste, że niebieski guziczek Thinkvantage szlag trafił i teraz to on robi głównie za ozdobę bo pozbyłeś się już mozliwości przywrócenia systemu z Recovery.
  • Poziom 2  
    Dzięki za wskazówki XP tak mnie srednio interesuje bo Viste mam orginalna a XP nie Sprubuje sie pobawic tymi dwoma programami szczeze mowiac pierwszy raz o nich slysze komputery to nie moja dzialka niestety A te programy beda mialy zastosowanie do Visty tez czy tylko do XP

Znalazłem kiedys w sieci program pozwalajacy wypalic plyte startowa ze sterownikami ktore sie autoatycznie aktualizuja i o to mi chodzilo zadajac pytanie Problem w tym ze nie pamietam nazwy
  • Poziom 9  
    Witam nie chciałbym zakładać nowego wątku, bo ten pasuje idealnie na pytanie moje.

Też mam R61i, na gwarancji jeszcze. Od jakiegoś czasu chodził jak krew z nosa, prosząc się o przeinstalowanie systemu. Zgrałem w tym celu nawet pliki, lecz nie wszystkie niestety.

Dysk postanowił jednak paść sam, podczas przechodzenia w stan hibernacji (zamkniecie klapy u mnie).

Teraz system się nie odpala i niebieski ekran się pojawia. Dysk włożony do kieszeni jest wykrywany przez inny komputer jako uszkodzony. Już nawet chciałem poświęcić dane i zrobić system korzystając z partycji Recovery. Program się odpala- lecz nie reaguję wcale na polecenie Restore you System.

-Raport systemy zrobiony oprogramowaniem tym lenovo, nie wykrywa dysku wcale, choć PC Doctor przebadał go i stwierdził, że wszystko jest ok.

-Acha, i jak wyciągałem dysk z lapka, to śmierdziało rozgrzaną Miką- taką elektrotechniczną.

Pytanie.
    Czy cokolwiek da się z tym jeszcze powalczyć?
    I czy jeśli uznać, że to sam dysk się popsuł- a nie oprogramowanie, to czy wymianę na nowy da się podpiąć pod naprawę gwarancyjną.

Dziękuję za uwagę;)
  • Poziom 2  
    Pomogło zainstalowanie sterowników dysku przy ponownym instalowaniu visty naszczescie nie robiłem formatu dysku c i dało sie je tam znalezc