Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tania lodówka - Indesit, Ariston, Bosch, czy inna?

Elizeo85 06 Sep 2010 19:10 3788 2
 • #1
  Elizeo85
  Level 2  
  Witam,

  Proszę o pomoc w wyborze chłodziarko-zamrażarki. Zależy mi na wielkości oraz cenie: chłodziarka ma mieć pojemność >200 litrów, cena w granicach 1000-1200 zł (przy zakupie przez internet). Zdaję sobie sprawę, że praktycznie każda lodówka w tej cenie będzie miała jakieś wady, dlatego właśnie pytam o nie i wybiorę sobie najmniejsze w/g mnie zło. Aha, no i odpadają wszelkie wystające rączki (również te a'la Elextrolux). Chodzą mi po głowie następujące modele, które wypatrzyłem live w pobliskim sklepie:

  Bosch KGV36V13
  http://www.ceneo.pl/1577435
  Po oględzinach spodobała mi się najbardziej - sprawia wrażenie prostej i funkcjonalnej, półeczki wyglądają na dość solidne (wszystko jak na ten pułap cenowy oczywiście). Wyczytałem gdzieś też, że nie ma problemu ze ściekającą wodą przy rozmrażaniu. W opiniach ludzie narzekają jednak na duży hałas.  Hotpoint-Ariston SBM 1822 V (FR)/HA
  http://www.ceneo.pl/2545392
  Ta również wygląda całkiem-całkiem, chociaż półeczki są chyba dość łatwe do strącenia. Nie wiem natomiast w ogóle, co z awaryjnością, hałasem i innymi problemami.

  Indesit NBAA 13 V NX
  http://www.ceneo.pl/1574772
  Całkiem ładna z zewnątrz (paluchy nie zostawiają śladów), ale wnętrze chyba bardziej tandetne niż w Boschu i Aristonie. Z tego co czytałem użytkownicy narzekają głównie na... zbyt mały pojemnik na jajka. No jeżeli to jest największa wada, to chyba trzeba kupować? Przy innych modelach Indesita marudzą również na duży hałas, problemy z cieknącą wodą przy rozmrażaniu i korozję - jeśli do bolączki wszystkich Indesitów, to kiepsko.

  A może są jeszcze inne modele o podobnych parametrach? Czy w ogóle któraś z lodówek w tej cenie jest w miarę cicha? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie lodówki?

  Z góry dziękuję za porady.
 • #2
  GumowyKurczak
  Level 11  
  zerknij sobie na tego Whirlpool'a:
  http://www.ceneo.pl/2380149
  jest rewelacjyjny (IMHO) w środku i w zadanym przedziale cenowym brałbym to właśnie - jednak wg mnie warto dołożyć parę groszy i kupić z systemem AirFlow
 • #3
  Elizeo85
  Level 2  
  No niestety odpadają Whirlpool'e, gdyż rączka nie przeżyłaby pierwszego roku, a lodówkę chcę mieć nieco dłużej. :)

  Wszelkie wiatraczki wewnątrz również nieco mnie odstraszają, bo pewnie zwiększają głośność (mieszkanie niestety jednopokojowe i lodówka siłą rzeczy będzie blisko łóżka).

  Jeszcze raz byłem w sklepie i jeszcze raz przetrzepałem internet i z Indesitów jednak najbardziej do mojego opisu pasuje BAAN 13 PX.
  http://www.ceneo.pl/1586242

  Nadal nic nie wiem o tym Boschu, niby firma znana no ale lodówka chyba najtańsza tego producenta i tej wielkości, warto ryzykować?