Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RL39WBMS przestaje chłodzić

07 Wrz 2010 18:48 7478 3
  • Poziom 2  
    Witam.

Mam problem z lodówką SAMSUNG RL39WBMS. Lodówka działa normalnie, wskaźniki nic nie pokazują, tylko co około 2 tygodnie przestają mrozić chłodziarka i zamrażarka. Kontrolki i lodówka robią wrażenie, jakby wszystko działało prawidłowo. W chłodziarce czuć nieprzyjemny zapach chemii. Co jakiś czas słychać coś w stylu pojedynczego "styknięcia" elektromagnesu.

Po wyłączeniu lodówki na około 8 godzin z prądu, po włączeniu sprzęt zaczyna działać prawidłowo i tak przez około 2 tygodnie. Pierwszy raz działała prawidłowo około 2 miesiące.

Przeglądałem forum ale nie trafiłem na identyczny problem, proszę o pomoc.

Pozdrawiam
    brixon
  • Poziom 12  
    przy następnej awarii odkręc pokrywe parownika w zamrazarce i sprawdź grzałkę odmrazania. Często sie psują. Zobacz czy nie jest zamrozony parownik, sprawdź też silnik klapki wentylatora, powinien zamyka klapke przy otwarciu drzwi chłodziarki, etc, etc
    sprawdź wszystkie elementy, sensory temp, napisz co znalazłeś.
    te lodówki potrafią dac w kośc mechanikowi. Samsung swego czasu zalecał wymiane elektroniki, pokrywy parownika i jeszcze kilku elementów.
    pozdr
    Mariusz
  • Poziom 2  
    Dzięki za informację. Na razie jeszcze chłodzi, chociaż już zaczęła cykać co pewien czas. Daję jej do 3 dni.

Szukałem w sieci manuala serwisowego, ale nic nie znalazłem. Czy masz może dostęp do dokumentacji, nie chciałbym uszkodzić sprzętu bardziej niż jest teraz, a że byłby to mój pierwszy raz, to wszystko robiłbym na czuja.
  • Poziom 12  
    w manualu serwisowym nie ma opisanego demontazu. Musisz odkręcić wkręty i zwolnic zatrzaski po bokach pokrywy parownika. zdemontuj i zobacz czy parownik zamarznięty. Jeśli zamarzniety, to uszk grzałka defrostu.A nastepnie sprawdz pozostałe elementy omomierzem. Serwisówka niekoniecznie coś ci powie. Silnik klapki ma zamykać klapke po otwarciu drzwi lodówki. Jeśli wszystko ok , to szykuj kase na serwis