Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung RL39WBMS - Lodówka przestaje chłodzić i mrozić

olito2009 25 Sep 2014 21:05 4278 3
    olito2009
    Level 2  
    Lodówka 7-letnia Samsung RL39WBMS. Dzisiaj zauważyłam, że nie chłodzi i nie mrozi. Wyświetlacz normalnie wskazuje ustawioną temperaturę, kontrolki się świecą, można je przełączać. Zorientowałam się bo poczułam taki specyficzny zapach - nie wiem jak to określić... chemiczny? zapach lodówki wyłączonej - tzn. skojarzyło mi się to z takim zapachem lodówki nowej w sklepie, czyli nieużywanej.
    Nie wiem jaki czas nie pracowała - lód w kostkarce się roztopił i truskawki w górnej szufladzie koło kostkarki się rozmroziły, ale już produkty w dwóch niższych szufladach były jeszcze zamrożone (nie wiem czy to w ogóle ma jakieś znaczenie dla zdiagnozowania usterki...)
    Co ważne po wyłączeniu i włączeniu lodówka zaskoczyła i zaczęła pracować prawidłowo. To było koło 16:00. Po kilku godzinach - koło 20:00 znowu nie chłodziła (i znowu wyłączenie i włączenie pomogło), ale nie wiem od której godziny - ciężko określić kiedy konkretnie przestaje pracować, bo generalnie jest bardzo cicha. Teraz po godzinie od uruchomienia chłodzi, kontrolka miga - chyba oznacza to że zamrażalnik dobija do ustawionej temperatury?

Proszę o poradę i sugestie, cóż to może być za usterka.
    olito2009
    Level 2  
    Dzwoniłam do serwisu Samsunga - poradzili żeby spróbować wyłączyć lodówkę na ok. 12h bo może to być niedrożność jakichś przewodów chłodzących czy coś w tym rodzaju. Spróbuję... rano włączę i zobaczymy....
    olito2009
    Level 2  
    Niestety wyłączenie na ok. 14h nic nie dało - problem pozostał.
    A jeśli "zaśniedziała wtyczka" tzn. że wystarczyłoby ją oczyścić?
    A ewentualna wymiana termostatu to jaki koszt orientacyjnie?
    Proszę jeszcze o jakieś sugestie co sama mogłabym wypróbować :) zanim będę zmuszona wezwać serwis.