Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RL39WBMS - Lodówka przestaje chłodzić i mrozić

olito2009 25 Wrz 2014 21:05 2904 3
  • #1 25 Wrz 2014 21:05
    olito2009
    Poziom 2  

Lodówka 7-letnia Samsung RL39WBMS. Dzisiaj zauważyłam, że nie chłodzi i nie mrozi. Wyświetlacz normalnie wskazuje ustawioną temperaturę, kontrolki się świecą, można je przełączać. Zorientowałam się bo poczułam taki specyficzny zapach - nie wiem jak to określić... chemiczny? zapach lodówki wyłączonej - tzn. skojarzyło mi się to z takim zapachem lodówki nowej w sklepie, czyli nieużywanej.
    Nie wiem jaki czas nie pracowała - lód w kostkarce się roztopił i truskawki w górnej szufladzie koło kostkarki się rozmroziły, ale już produkty w dwóch niższych szufladach były jeszcze zamrożone (nie wiem czy to w ogóle ma jakieś znaczenie dla zdiagnozowania usterki...)
    Co ważne po wyłączeniu i włączeniu lodówka zaskoczyła i zaczęła pracować prawidłowo. To było koło 16:00. Po kilku godzinach - koło 20:00 znowu nie chłodziła (i znowu wyłączenie i włączenie pomogło), ale nie wiem od której godziny - ciężko określić kiedy konkretnie przestaje pracować, bo generalnie jest bardzo cicha. Teraz po godzinie od uruchomienia chłodzi, kontrolka miga - chyba oznacza to że zamrażalnik dobija do ustawionej temperatury?

Proszę o poradę i sugestie, cóż to może być za usterka.

0 3
  • #3 26 Wrz 2014 21:34
    olito2009
    Poziom 2  

Dzwoniłam do serwisu Samsunga - poradzili żeby spróbować wyłączyć lodówkę na ok. 12h bo może to być niedrożność jakichś przewodów chłodzących czy coś w tym rodzaju. Spróbuję... rano włączę i zobaczymy....

1
  • #4 30 Wrz 2014 21:21
    olito2009
    Poziom 2  

Niestety wyłączenie na ok. 14h nic nie dało - problem pozostał.
    A jeśli "zaśniedziała wtyczka" tzn. że wystarczyłoby ją oczyścić?
    A ewentualna wymiana termostatu to jaki koszt orientacyjnie?
    Proszę jeszcze o jakieś sugestie co sama mogłabym wypróbować :) zanim będę zmuszona wezwać serwis.

0
  Szukaj w 5mln produktów