Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RL39WBMS - Lodówka przestaje chłodzić i mrozić

25 Wrz 2014 21:05 3573 3
 • Poziom 2  
  Lodówka 7-letnia Samsung RL39WBMS. Dzisiaj zauważyłam, że nie chłodzi i nie mrozi. Wyświetlacz normalnie wskazuje ustawioną temperaturę, kontrolki się świecą, można je przełączać. Zorientowałam się bo poczułam taki specyficzny zapach - nie wiem jak to określić... chemiczny? zapach lodówki wyłączonej - tzn. skojarzyło mi się to z takim zapachem lodówki nowej w sklepie, czyli nieużywanej.
  Nie wiem jaki czas nie pracowała - lód w kostkarce się roztopił i truskawki w górnej szufladzie koło kostkarki się rozmroziły, ale już produkty w dwóch niższych szufladach były jeszcze zamrożone (nie wiem czy to w ogóle ma jakieś znaczenie dla zdiagnozowania usterki...)
  Co ważne po wyłączeniu i włączeniu lodówka zaskoczyła i zaczęła pracować prawidłowo. To było koło 16:00. Po kilku godzinach - koło 20:00 znowu nie chłodziła (i znowu wyłączenie i włączenie pomogło), ale nie wiem od której godziny - ciężko określić kiedy konkretnie przestaje pracować, bo generalnie jest bardzo cicha. Teraz po godzinie od uruchomienia chłodzi, kontrolka miga - chyba oznacza to że zamrażalnik dobija do ustawionej temperatury?

  Proszę o poradę i sugestie, cóż to może być za usterka.
 • Poziom 2  
  Dzwoniłam do serwisu Samsunga - poradzili żeby spróbować wyłączyć lodówkę na ok. 12h bo może to być niedrożność jakichś przewodów chłodzących czy coś w tym rodzaju. Spróbuję... rano włączę i zobaczymy....
 • Poziom 2  
  Niestety wyłączenie na ok. 14h nic nie dało - problem pozostał.
  A jeśli "zaśniedziała wtyczka" tzn. że wystarczyłoby ją oczyścić?
  A ewentualna wymiana termostatu to jaki koszt orientacyjnie?
  Proszę jeszcze o jakieś sugestie co sama mogłabym wypróbować :) zanim będę zmuszona wezwać serwis.