Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie radiowe roletami

07 Sep 2010 21:20 9756 11
 • Level 20  
  Witam. Mam następujące zagadnienie. W domku inwestor sobie zainstalował rolety. Podciągnięte zostały do nich kable do sterowania z poziomu centralki, jednak okazało się, że dostawca rolet nie podołał zadaniu i zamontował rolety sterowalne jedynie drogą radiową.
  Pytanie jest następujące:
  Czy istnieje prosta sprzętowa możliwość skopiowania sygnałów sterujących roletami tak, by można było wysłać sygnał do zamknięcia wszystkich rolet przy zazbrojeniu systemu.
 • OptexOptex
 • Level 37  
  Witam,
  Piszesz, że rolety są sterowane radiowo, czyli rozumiem, że masz do nich pilota. Najprostsze rozwiązanie to chyba sprawdzić, czy wzbudzenie pilota od rolet przy centrali alarmu spowoduje zamknięcie rolet (czy jest odpowiedni zasięg). Jeżeli tak, to wystarczy "wyciągnąć" przyciski pilota na przewodach i podłączyć do przekaźników sterowanych z centrali. ;)
  Pozdrawiam.
 • Level 20  
  Dowcipne rozwiązanie. Chyba nie muszę tłumaczyć że nie wchodzi w grę? Potrzebuję zebrać wszystkie sygnały do jednego urządzenia, które je wyśle do rolet w momencie zazbrojenia systemu. Przyciski zostają przy roletach. Są wykonane tak, że nie ma możliwości czegokolwiek do nich wpiąć, nie mówiąc już o okablowaniu. Sygnałów jest 34. 17 opuść i 17 podnieś.
 • OptexOptex
 • Level 37  
  Więc gdzie chcesz wpiąć te sygnały sterujące od strony rolet. Rozumiem, że tylko rozwiązanie bezprzewodowe wchodzi w grę (na linii centrala - rolety)?

  Dodano po 3 [minuty]:

  Jeżeli dobrze rozumuję to pozostaje zastosować 17 odbiorników dwukanałowych, nauczonych tego samego nadajnika. Wtedy wszystkie rolety zamkną/otworzą się za pomocą dwóch sygnałów.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Nadajnik: http://elmes.pl/index.php?p=produkty&act=prodpok&prod=30
  Odbiornik: http://elmes.pl/index.php?p=produkty&act=prodpok&prod=38
 • Level 20  
  Nie. Kompletnie nie o to chodzi. Potrzebuję nadajnika który da sygnały na wszystkie 17 rolet i wyzwoli go centrala. Do tego te sygnały muszę 'wyciągnąć' z nadajników, które są rozproszone po całym domu. Czy to jest do zrealizowania?
 • Level 26  
  Witam.
  Może napisz jaki system jest tam zainstalowany do sterowania rolet.

  Pozdrawiam
 • Level 20  
  Jakiś wytwór z Białegostoku. RC35 model silnika. Sterowniki radiowe model DC48.
 • Level 37  
  BENO99 wrote:

  Może napisz jaki system jest tam zainstalowany do sterowania rolet.

  Integra 24 to chyba centrala alarmowa a kolega pytał o system sterowania rolet.

  Dodano po 8 [minuty]:

  Zaczynając od początku:
  Masz 17 rolet sterowanych radiowo, czyli rozumiem, że przyciski zamknij/otwórz są bezprzewodowe umieszczone w mieszkaniu przy każdej z rolet. Skoro każda jest sterowana innym przyciskiem (zakładam, że wszystkie rolety mają takie same sterowniki), to aby każda mogła niezależnie się zamykać/otwierać przycisk musi mieć inny kod, tak abyś jednym przyciskiem nie zamykał kilku rolet. Ty potrzebujesz wszystkie rolety sterować na raz. Potrzebujesz więc jednego nadajnika (zakładam, że dwukanałowego - zamknij/otwórz). Wszystkie 17 sterowników rolet musisz nauczyć kodu tego samego nadajnika tak aby wszystkie można było sterować z poziomu centrali alarmowej. Czy tak?
 • Level 20  
  Dokładnie tak. :)
 • Level 20  
  bhtom wrote:
  Dlatego właśnie...
  BENO99 wrote:
  ...napisz jaki system jest tam zainstalowany do sterowania rolet.

  Jakiś wytwór z Białegostoku. RC35 model silnika. Sterowniki radiowe model DC48 bliżej nieokreślonego producenta.


  Coś takiego znalazłem jedynie, ale tu się broadcasting odbywa do wielu odbiorników o tym samym adresie ... :-) też mi broadcasting.
  http://sensu.pl/download/RXQ21.pdf

  I jeszcze troszkę o roletach:
  Sterowanie radiowe roletami