Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka BOSCH Grand Prix Aquasensor nie grzeje wody

smerfy 02 Oct 2010 07:22 9167 3
 • #1
  smerfy
  Level 13  
  Witam
  Pralka jak w temacie nie działa grzałka, temat podobny na forum już przejrzałem a mianowicie poprawiłem luty i nadal nic. Grzałka sprawna pomiar rezystancji daje 23Ω.
  Napięcie na grzałce 63 V. Na grzałce jest przekaźnik włączony szeregowo i na jego wejściu już nie pojawia się żądane napięcie więc na razie wykluczam go jako przyczynę awarii. Podejrzewam uszkodzenie przekaźnika /nie załącza lub brak przejścia/ może ma ktoś jakiś pomysł lub schemat tej pralki lub takiego przekaźnika, lub ma pomysł co można jeszcze sprawdzić lub co może być uszkodzone.

  zmywarka BOSCH Grand Prix Aquasensor nie grzeje wody


  Pozdrawiam
 • #2
  peter falk
  Home appliances specialist
  smerfy wrote:

  Na grzałce jest przekaźnik włączony szeregowo i na jego wejściu już nie pojawia się żądane napięcie więc na razie wykluczam go jako przyczynę awarii.

  A potem:
  smerfy wrote:
  Podejrzewam uszkodzenie przekaźnika /nie załącza lub brak przejścia/

  Zdecyduj się
  Jak umiesz posługiwać się miernikiem, to usterkę na pewno znajdziesz.
  Chociaż sprawdź rezystancję cewki przekaźnika grzałki.
 • #3
  rychomuch
  Level 29  
  Witam.
  Na wejściu przekaźnika grzałki na pewno jest napięcie bo jest to ta sama ścieżka co idzie do przekaźników rewersyjnych prania.
 • #4
  shavel
  Level 12  
  Witam, sprawdź triaki Z9M i oporniki podłączone do prawdopodobnie jest któryś uszkodzony, a jeżeli są sprawne to prawdopodobnie przekaźnik nie dostaje napięcia na cewkę i dlatego nie przełącza się w takim przypadku masz spalony układ scalony odpowiedzialny za sterowanie przekaźnikiem, to jest ten po prawej stronie od mikroprocesora nie pomyl z drugim po lewej on steruje wyświetlaczem a raczej diodami smd. Pozdrawiam życzę szybkiej naprawy