Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy. Podłączanie sprzętu.

GieSko 04 Paź 2010 11:02 5556 7
  • #1 04 Paź 2010 11:02
    GieSko
    Poziom 10  

Witam.
    Mam okazję dość tanio zakupić agregat, który chcę wykorzystać przy budowie domu, później jako zasilanie awaryjne dla pieca C.O. i kilku innych urządzeń domowych.
    Jako że na tabliczce znamionowej jest napisane, że częstotliwość jest 50-60Hz to mnie zastanawia czy aby na pewno będę mógł w przyszłości podpiąć do tego agregatu jakieś inne urządzenia niż betoniarka i etc. Słyszałem że TV czy lodówce się raczej nic nie stanie ale problem może być z np. piecem c.o.
    Proszę o dokładne wyjaśnienie tego tematu i wyjaśnienie co tak naprawdę oznacza to 50-60Hz.
    Agregat prądotwórczy. Podłączanie sprzętu.

P.S. Zna może ktoś ten model agregatu (to jest jakaś hiszpańska konstrukcja)? Jeżeli tak to prosił bym też o jakieś opinie na jego temat.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedz/podpowiedź.
    Pozdrawiam

0 7
  • Pomocny post
    #2 04 Paź 2010 14:39
    mothernorth
    Poziom 15  

Witam. Ten agregat to chińska podróba Hondy a parametry ma mocno przesadzone tyle mogę na ten temat powiedzieć.

0
  • Pomocny post
    #3 05 Paź 2010 07:04
    zenon1967
    Poziom 14  

Jaka okazja taki agregat.
    Hiszpański to był sprzedawca tego badziewia.
    Chińskie aluminiowe uzwojenie.
    Kup coś normalnego-bo z tym możesz mieć sporo problemów.

0
  • #4 05 Paź 2010 08:58
    GieSko
    Poziom 10  

A co byście polecili w miarę rozsądnej cenie? Zależy mi żeby miało gniazdo 3 fazowe (do podpięcia betoniarki 1.1kW i tego typu urządzeń) i stabilizator żeby można było w razie czego podpiąć jakiś sprzęt domowy bez obawy że się to spali.

0
  • #6 11 Sty 2011 11:17
    Artist8
    Poziom 9  

Właśnie zakupiłem identycznie wyglądający agregat za 1200zł.
    Ma napis Honda ECT 7000
    z silnikiem GX 360
    Grawer made in Japan na częściach.
    Parametry
    -3 gniazda 220v
    -1 gniazdo 360V
    -częstotliwość 68Hz
    -moc 7KW/360V, 4KW/220V
    -wskaźnik paliwa
    Domyślam się że jest to podróba Hondy ale po zalaniu olejem i paliwem odpalił bez problemu za pierwszym razem.
    Wykonanie jest dość solidne ale chciałbym podrasować sprzęt i zmienić częstotliwość pracy.
    Mam pytanie czy ktoś już w takim sprzęcie kombinował jakieś przeróbki i udoskonalenia i mógłby się nimi podzielić?

0
  • #7 12 Sty 2011 09:44
    zenon1967
    Poziom 14  

Nie wiem kogo bardziej podziwiać sprzedawce owego ,,cuda,,-czy kupującego.
    Moja rada -oddać do sklepu.
    Podrasować agregat??[czy to żart?]

0
  • #8 10 Lis 2014 21:36
    Tabasco6
    Poziom 10  

Dostałem taki agregat od kolegi bo leżał nieużywany a mój ojciec potrzebował chwilowo. Po oczyszczeniu gaźnika odpalił i pracuje i na tym koniec.
    Poradzi silnik 3 faz 0,55 kW na pusto, wiertarkę 500W czy grzejnik 1KW.
    Nie daje rady grzejnika 2kW czy silnika 1,5 kW 3 faz. Nie ma co marzyć o parametrach z tabliczki znamionowej 7kVA na 3 fazach czy 4kVA na jednej.
    Kolejną sprawą jest waga i wymiary gdyż waga agregatu oryginalnego 7kVA Hondy to około 100kg natomiast ta podróbka waży 35kg a przykładowy sam silnik elektryczny o mocy 7,5 kW to 45 kg.
    Ciekawostką jest też model silnika GX 360 który wg katalogu HONDY to dwa cylindry chłodzone cieczą natomiast w agregacie jest jeden chłodzony powietrzem.

1
  Szukaj w 5mln produktów