Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zniżki na ubezpieczeniu OC w małżeństwie

MiL999 07 Paź 2010 14:02 22966 22
 • #1 07 Paź 2010 14:02
  MiL999
  Poziom 26  

  Witam.
  Czy ktoś wie jak to jest ze zniżkami na ubezpieczenie OC samochodu. Mąż posiada zniżki a żona nie i czy jeżeli żona kupi samochód i zarejestruje na siebie to może korzystać ze zniżek męża? Wszędzie się słyszy że jeżeli nie ma rozdzielności majątkowej to tak, tak mówi prawo. Macie doświadczenia z ubezpieczycielami, którzy to respektują a którzy nie?

 • #2 07 Paź 2010 14:38
  lata1984
  Poziom 12  

  zniżki są uwzględniane tylko gdy jeden z właścicieli polisy lub samochodu(zależy od ubezpieczyciela) je posiada. jest tez pułapka:
  załóżmy ze mąż ma zniżki 60%, a żona nie ma zniżek. mąż posiada jeden samochód "swój, a drugi na spółkę z żoną. w przypadku kolizji dowolnego z samochodów, zniżki są tracone na oba pojazdy.

 • #3 07 Paź 2010 15:50
  MiL999
  Poziom 26  

  Ale co w przypadku gdy właścicielem samochodu jest tylko żona. Czy może korzystać ze zniżek męża? W teorii w małżeństwie wszystkie rzeczy nabyte po ślubie są wspólne, więc samochód też, pomimo że w dowodzie rejestracyjnym zapisana jest tylko żona. Podobno niektóre towarzystwa to respektują.
  Poza tym jeżeli będą ubezpieczeni w różnych TU to w przypadku kolizji drugi z współmałżonków nie traci zniżek, nawet jeżeli są współwłaścicielami.

 • #4 07 Paź 2010 16:11
  robiit1
  Poziom 17  

  Moja żona kupiła sobie samochód , zerejestrowała na siebie następnie ubezpieczyła w tej firmie , w której ja mam ubezpieczony. Po wyrażeniu przeze mnie zgody na piśmie dostała ,, na dzeń dobry'' 60% zniżki z mojej polisy.

 • #5 07 Paź 2010 16:27
  lata1984
  Poziom 12  

  robiit1 ale jak spowoduje stluczke to ty tez tracisz znizki. poczytaj dokladnie OWU. w kazdym ubezpieczeniu jest kruczek i tu tez.

 • #6 07 Paź 2010 18:23
  Tommy82
  Poziom 39  

  Dlatego teraz zona powinna sklonować zniżkę u innego ubezpieczyciela.

 • #7 07 Paź 2010 18:38
  MiL999
  Poziom 26  

  Czyli w tej samej ubezpieczalni jest to możliwe. A co jeżeli dla bezpieczeństwa samochód żony będzie ubezpieczony gdzie indziej? W razie kolizji zniżki polecą tylko jednemu, ale czy wtedy żona może przejąć zniżki męża?

 • #8 08 Paź 2010 18:08
  MiL999
  Poziom 26  

  A więc tak. Pytałem w Hestii i dostałem odpowiedź: Oczywiście że żona będzie miała pana zniżki.
  W Liberty Direct: Ależ skąd, nigdzie tak nie ma.

  Oto właśnie Polska :)
  W Liberty Direct zapytałem mailem i po kilku dniach debatowania odpisali że oni też honorują takie zniżki.

  Moderowany przez _PREDATOR_:

  Nie pisz posta pod postem!

 • #9 06 Gru 2010 16:08
  pavikos
  Poziom 2  

  Witam

  A moja żona ubezpieczyła auto w Liberty Direct w aktualnej promocji podała kod zniżkowy coś tam coś tam i dostaliśmy 100 zł zniżki na ubezpieczenie.
  Numer podaje się na stronie Liberty Direct przy wyliczaniu składki wystarczy go skopiować i wkleić w ostatnie pole na pierwszej stronie lub podać
  operatorowi telefonicznie i masz zniżkę

  100 zł na AC i OC lub
  50 zł na samo OC

  Super promocja i super składka końcowa nic tylko korzystać :)
  a numer promocyjny coś tam coś tam i promocja do końca roku - REWELACJA

  Spędziliśmy dużo czasu na szukaniu najtańszego ubezpieczenia i firmy która da nam największe zniżki i nigdzie nie wyszło tak tanio.

  Pozdrawiam wszystkich szukających zniżek

  Moderowany przez jankolo:

  Nie bądź taki sprytny!Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany coś tam coś tam zastąpiło "numer polisy znajomego"

 • #10 06 Gru 2010 16:29
  gwizdzius
  Poziom 13  

  Z racji wspólnoty majątkowej zniżki na ubezpieczenie samochodów zakupionych już po ślubie obowiązują takie same dal obojga małżonków (czyt. przechodzą wyższe zniżki na osoby które ich nie miały). I tak jak wcześniej pisano, przy szkodzie oboje małżonkowie mają pomniejszone zniżki, nawet jeśli każde auto jest zarejestrowane na kogo innego.

 • #11 07 Gru 2010 14:37
  MiL999
  Poziom 26  

  Zniżki współmałżonka nie są pomniejszane jeżeli drugi samochód jest ubezpieczony w innym towarzystwie.

 • #12 07 Gru 2010 15:11
  Tommy82
  Poziom 39  

  pavikos pójdziesz auto na syna ubezpieczyć to jak Cie podlicza to pójdziesz do ubezpieczyciela innego.
  Ubezpieczyciele direct wpadli na genialny pomysł zarządzania ryzykiem polegający na nieubezpieczaniu tam gdzie jest ryzyko. A ponieważ ubezpieczenia obowiązkowego nie mogą odmówić to dla grup podwyższonego ryzyka stosują ceny raczej zaporowe. Bo nie chodzi o to żeby zarządzać ryzykiem i dać większa stawkę temu kto stwarza większe ryzyko tylko tylko żeby kogoś takiego po prostu nie ubezpieczać.

 • #13 07 Gru 2010 15:43
  jankolo
  VIP Zasłużony dla elektroda

  pavikos napisał:
  Witam

  A moja żona ubezpieczyła auto w Liberty Direct w aktualnej promocji podała kod zniżkowy coś tam coś tam i dostaliśmy 100 zł zniżki na ubezpieczenie.
  Numer podaje się na stronie Liberty Direct przy wyliczaniu składki wystarczy go skopiować i wkleić w ostatnie pole na pierwszej stronie lub podać
  operatorowi telefonicznie i masz zniżkę

  100 zł na AC i OC lub
  50 zł na samo OC

  Super promocja i super składka końcowa nic tylko korzystać :)
  a numer promocyjny coś tam coś tam i promocja do końca roku - REWELACJA

  Spędziliśmy dużo czasu na szukaniu najtańszego ubezpieczenia i firmy która da nam największe zniżki i nigdzie nie wyszło tak tanio.

  Pozdrawiam wszystkich szukających zniżek


  Moderowany przez jankolo:

  Nie bądź taki sprytny:Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany . coś tam coś tam zastąpiło numer "polisy ubezpieczeniowej znajomego"

 • #14 03 Lut 2011 13:38
  michalkalinowski
  Poziom 10  

  Jeśli mąż ma wspólnotę majątkową z żoną to zniżki przechodzą.

  Jeśli nie to nie

 • #15 19 Sie 2011 13:38
  michalkalinowski
  Poziom 10  

  Ubezpieczenie w liberty można już kupić u agentów.
  tu macie link do agenta w Szczecinie Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

 • #16 28 Wrz 2011 11:44
  andrade
  Poziom 10  

  Temat wybrania taniego OC cały czas aktualny wiec dorzucę coś od siebie. Wg mnie nie ma co szukać agentów, chodzić po firmach ubezpieczeniowych. Wystarczy odejść od stereotypów, trochę poszukać w necie i można zaoszczędzić naprawdę parę stówek nie tylko na obowiązkowym OC ale i dobrowolnym AC. Np. Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany można wejść i porównać oferty ubezpieczycieli i wybrać najtańszą dla nas. W necie jest multum takich kalkulatorów. OC bedzie coraz droższe i informują, że podniosą o 20% jeśli wejdzie obowiązek przyznania auta zastępczego każdemu kierowcy poszkodowanemu przez sprawce z ważnym OC.

 • #17 28 Wrz 2011 11:49
  michalkalinowski
  Poziom 10  

  Multiagent wie jak wypełnić prawidłowo taki wniosek. Zna różne triki aby wyszło taniej. Przy okazji przyjmie wypowiedzenie poprzedniej polisy. Chcesz kupić tanie [url=htt://ubezpieczenia w Szczecinie[/url] zajrzyj na tą stronę

 • #18 11 Paź 2011 19:07
  andrade
  Poziom 10  

  Mi multiagent ze swoimi trikami tak wyliczył składkę, że taniej wyszło mi już na powyższej porównywarce polis. Chyba za dużą prowizję sobie policzył. Wiadomo, że multiagent coś musi uszczknąć dla siebie, bo w końcu na czymś musi zarobić.

 • #19 12 Paź 2011 09:20
  michalkalinowski
  Poziom 10  

  Gadasz głupoty to nie klient płaci prowizję agentowi. Tylko Towarzystwo ubezpieczeń. Agent może dać zniżkę handlową a porównywarka raczej tego nie zrobi.

  Podaj dane auta i właściciela to zobaczymy czy kupiłeś najtaniej.

 • #20 12 Paź 2011 10:46
  mczapski
  Poziom 38  

  Ładnie licytujecie się w uzyskiwaniu najtańszej oferty. Niby to sukces. Ale pomyślcie też co z likwidacją szkody. Właśnie trafił mnie ktoś w miarę tanio ubezpieczony. Jedyny kontakt z ubezpieczycielem to telefon i poczta elektroniczna. Infolinie jak wiadomo mają tą główną zaletę, że można sobie posłuchać długich komentarzy a odbierający pracownik nijak nie jest związany ze sprawą. Poczcie elektronicznej też nie da się wyrazić tzw uczuć. W efekcie sprawa sobie biegnie a samochód stoi i czeka na decyzje. W końcu ubezpieczyciel ma w perspektywie wypłatę odszkodowania więc dlaczego miałby się śpieszyć. To też jest zaleta wyboru ubezpieczyciela.
  Kolego michalkalinowski niby masz rację. Ale po pierwsze czujmy się jedną grupą użytkowników pojazdów a po drugie przyjmijmy, że każdego może coś takiego spotkać. Ładnie powiedziane "jeśli dotarczysz dokumenty". Spróbuj je dotarczyć kiedy na łączu zegarynka. I tak szkodę zgłosiłem w czwartek elektronicznie, ale kiedy do poniedziałku było cicho ze strony ubezpieczyciela wysłąłęm e-mail z pytaniem a następnie po długich cirpieniach połączyłem się telefonicznie. Okazało się, że do tej pory nie obrobiono zgłoszeń elektronicznych i przyjęto zgłoszenie telefoniczne. A minęło cztery dni. Gdyby nie ten oszczędny tryb to podeptałbym osobiscie do likwidatora i coś pośpieszył. I tak przekłada się to na wielkość składki.

 • #21 12 Paź 2011 10:51
  MiL999
  Poziom 26  

  Masz rację ale dla 90% ludzi to cena OC jest najważniejsza, a to że ktoś potem będzie musiał się użerać z ubezpieczycielem mało kogo obchodzi. Poza tym w teorii każdy ubezpieczyciel zapewnia taką samą ochronę.

 • #22 12 Paź 2011 13:41
  andrade
  Poziom 10  

  Wniosek jest jeden: OC kupić jak najtaniej! Szukałem, sprawdzałem, pytałem u polecanego agenta i mi naAby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowanyporównywarce wyszło naprawdę tanio, a z promocją to już w ogóle lux. Każda sroczka swoj ogonek chwali i to jest normalne. Jedni kierowcy skorzystają z tego drudzy z owego. Dzielę się tym info z innymi. Jak można mieć tanio obowiązkowe OC, to czemu przepłacać? Wystarczy trochę chęci. Pozdrawiam.

 • #23 12 Paź 2011 14:36
  grzeskk
  Poziom 28  

  michalkalinowski napisał:
  Oc jest dla poszkodowanego. Każdy z ubezpieczycieli ma 30 dni na likwidację szkody, jęsli dostarczysz wszystkie niezbędne dokumenty ma ustawowy obowiązek na likwidację szkody w przeciągu tego okresu. Jeśli się nie mieści możesz zawsze napisać skargę do KNF.
  OC traktujcie jak podatek więc należy szukać najtańszego. A jeśli tak dbasz o poszkodowanego to zawsze możesz wybrać ubezpieczenie droższe i zapłacić za markę jaka będzie na polisie. A skoro każda polisa OC jest taka sama to po co przepłacać. Tu macie linki tam znajdziecie Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany.


  Niestety taka jest prawda. Miałem tą nieprzyjemność borykać się z wiodącym ubezpieczycielem i pieniądze dostałem 30 dnia pomimo, że wszystkie dokumenty zostały przesłane na drugi dzień po stłuczce. Też nie prawdą jest 30 dni na likwidację szkody tylko na wypłatę pieniędzy.
  Ja wybieram najtańszą ofertę, ponieważ ona jest nie dla mnie,a dla ewentualnego poszkodowanego. Gdy ja jestem poszkodowany moje OC nie jest ważne, tylko borykam się z ubezpieczycielem sprawcy. Także traktuje to jako podatek.

  Pozdrawiam

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME