Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica ACZ3104P - przestaje chłodzić

przemek_77 10 Paź 2010 13:07 4444 6
  • #1 10 Paź 2010 13:07
    przemek_77
    Poziom 8  

Mam problem - wczoraj zauważyłem kałużę wody pod lodówką - okazało się, że się rozmroziła całkowicie - lampka termostatu działała, ale lodówka nic nie chłodziła.

Więc odłączyłem prąd, kompletnie wyczyściłem z wody i lodu (trwało to parę godzin), no i włączyłem znów.

Po włączeniu lodówka chłodzi, ten radiator z tyłu robi się ciepły, słychać pracę kompresora, ale niestety po jakimś czasie (godzina, może dłużej) przestaje chłodzić - lampka pali się dalej, kompresor słychać, ale jakby ciszej i wszystko się rozmraża :(

Poczekałem znów pół godziny bez prądu i po włączeniu znów chłodzi - ładnie robi się delikatny szron w zamrażarce, ale tylko przez jakiś czas, potem znów przestaje.

Czynnik chłodniczy chyba jest skoro może mrozić przez chwilę ?
    Macie jakiś pomysł co może się dziać ? Czyżby kompresor się psuł, a może jakaś elektronika coś wyłącza ?

Dodano po 19 [minuty]:

Ok, a na jakiej zasadzie przestaje chłodzić ? Jakiś czujnik ciśnienia tego czynnika, czy jakiś inny efekt się dzieje ?
    Lodówka ma 6 lat, czy naprawa to tylko dopełnienie ilości czynnika czy trzeba jakoś uszczelniać ?

0 6
  • #2 10 Paź 2010 13:16
    elektryku5
    Poziom 37  

Po 6 latach układ chłodniczy mógł się rozszczelnić i dopełnienie czynnika chłodniczego może nie przynieść trwałych efektów.

1
  • #3 10 Paź 2010 13:16
    skryn
    Admin grupy AGD

elektryku5 napisał:
    Po 6 latach układ chłodniczy mógł się rozszczelnić i dopełnienie czynnika chłodniczego może nie przynieść trwałych efektów.

A brał Kolega pod uwagę możliwość zapchania się układu?

0
  • #4 10 Paź 2010 13:17
    przemek_77
    Poziom 8  

Czyli pozostaje mi wymiana całej lodówki na nową ? 8-O

Rodzice mieli jedną lodówkę polar ponad 20 lat i chłodziła do końca ... poszła na złom bo za mała i stara ...

0
  • #5 10 Paź 2010 13:19
    elektryku5
    Poziom 37  

Pierwsze na myśl przyszło mi rozszczelnienie, choć zapchanie układu chłodniczego też jest możliwe. (chyba nawet bardziej prawdopodobne ;))

0
  • #6 10 Paź 2010 13:19
    skryn
    Admin grupy AGD

przemek_77 napisał:

Rodzice mieli jedną lodówkę (...) ponad 20 lat i chłodziła do końca ... poszła na złom bo za mała i stara ...

Teraz już takich nikt nie produkuje... :D

0
  • #7 10 Paź 2010 13:41
    przemek_77
    Poziom 8  

Ok, czyli pozostaje mi tylko wezwanie 'fachowca' który rozlutuje układ, udrożni i napełni ?

Możecie mi kogoś polecić w okolicach Puszczykowa pod Poznaniem ? Tylko nie google, bo już wyszukałem kilku.

0