Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wymontować alarm Python który pożera akumulator?

10 Paź 2010 13:14 7459 5
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Moje problemy z urządzeniem Python zaczęły się gdy wciągu roku dwa razy wymieniałem aku.Sprawdziłem upływy prądu i amperomierz pokazał wartość 10 krotnie wiekszą niż normalna.Prąd pobiera nie używany autoalarm.Samochód jest stary(corsa b)alarm jest mi całkowicie zbędny.Chciałbym go wymontować,najlepiej wyciąć i wywalić bądź dać komuś kto go potrzebuje.Dodam że za każdym razem gdy odłączam klemę aku.np.do ładowania to alarm sie uzbraja(po ponownym podaniou zasilania)uniemożliwiając rozruch auta(odcina pompę paliwa lub przekaźnik pompy-rozrusznik kręci)Miałem przez to masę problemów.Pilot działa ale alarm nie odpowiada.Jestem szczęśliwy gdy uda mi się uruchomić samochód,kiedy jest w aucie prąd wszystko jest ok.tzn.alarm się nie uaktywnia i nie działa.Kiedy tylko zabraknie zasilania alarm nie pozwala mi na uruchomienia silnika.
    Mam diodę sygnalizacyjną i przełącznik on/off.Nie mam jednak pojęcia jak uruchomić samochód po uzbrojeniu się tego szajsu.Jeśli to ważne to syrene chyba zepsułem kiedyś bo musiałem ją uciszyć w nocy.
    Mam naprawdę dość alarmów na następne kilka lat.Tymbardziej w aucie którego wielu nie wzięłoby nawet gdyby było otwarte.Mam w związku z tym pytanie do kogoś kto ma o tym pojęcie.Jak to wszystko wywalić,wymontować i zapomnieć.Co trzeba połączyć(które kable)żeby nie mieć kłopotów z rozruchem?
    Jak wymontować alarm Python który pożera akumulator? Jak wymontować alarm Python który pożera akumulator? Jak wymontować alarm Python który pożera akumulator? Jak wymontować alarm Python który pożera akumulator? Jak wymontować alarm Python który pożera akumulator?
    A więc tak panowie.Dziękuję za szybki odzew to przedewszystkim.
    Wczoraj bawiłem sie tym badziewiem.Udało mi sie zaprogramować pilota.Urzadzenie bowiem po każdym odłaczeniu zasilania gubi pamięć kodów pilotów.Nauczyłem się programowac posiadanego pilota i teraz problem niemozliwości unieszkodliwienia aktywnego odcięcia pompy paliwowej zniknął.Alarm jest jednak niesprawny gdyż nie mogę go zaprogramować w ten sposób by normalnie działał.Wyczytałem gdzieś że nieużywany centralny zamek pochłania kilka razy więcej prądu niz włączony i zaleca sie włączanie go nawet we własnym garażu,może tu jest problem z rozwalaniem aku.u mnie.To urządzenie które posiadam ma właśnie funkcje centralnego zamka.Nie wiem tylko teoretyzuje.
    Nadal jestem zdecydowany na demontaż tego całego szmelcu.Jutro będę się bawił.Czyli rozumiem że wyjęcie wtyczki z centralki powinno umożliwić odpalenie silnika?Tak samo wyjęcie bezpieczników z widocznej na zdjęciu wiązki?
  • OptexOptex
  • Użytkownik usunął konto  
  • OptexOptex
  • Poziom 27  
    witaj
    Można by prościej myślę że ten opis będzie pasował masz wszystko czarno na białym jak pomogłem " kliknij pomógł " Masz tu wszystko co potrzebujesz i o co pytasz możesz teraz sprawdzić czy alarm ma wszystkie sygnały itd. co do poboru prądu może pobiera prąd syrena sprawdź odetnij jej zasilanie .Nie znajdziesz uszkodzenia odwiedź elektryka lub kogoś kto naprawia alarmy to naprawi ci alarm
    złącze od lewej ;
    1 czarny przewód Masa
    2.czerwony przewód zasilanie
    3.Biały przewód Kierunkowskazy
    4.Biały przewód kierunkowskazy
    5.Brązowy przewód wyjście na syrenę
    6.pomarańczowy wyzwalanie masy na czujnik
    7.różowy przewód sterowanie zamkiem centralnym (-)
    8.szary "unlock " sterowanie zamkiem centralnym (-)
    9.żółty przewód "lock " plus po stacyjce
    10.fioletowy zasilanie na diodę Led(+)
    11.niebieski wyzwalanie masą
    12.zielony wyzwalanie masą np. włączniki drzwiowe
    czarny kabel z lewej strony złącza ( po za złączem)
    długości ok 50 cm obciążenie do 200ma ( wyjście obwodu blokady

Moderowany przez robokop:

A jeśli kolega nie pomógł, to może ja kliknę co trzeba? Zgodnie z pkt. 16 regulaminu forum żadne postawy roszczeniowe nie będą tolerowane - upomnienie, radzę się zastanowić, 5 ostrzeżenie będzie ostatnim.

• Poziom 2  
    A więc dziś zabrałem się znów za mój alarm.Faktycznie wyłączenie wtyczki z centralki unieszkodliwia pythona.Przynajmniej na tyle że moge uruchomić silnik(każdorazowe programowanie pilota jest uciążliwe).Demontaż tego bajzlu to nie jest aż tak straszna sprawa,rozszyfrowałem większośc kabli,znalazłem przekaźnik o którym pisze Monter...Nie rozumiem tylko fragmentu pana postu:"Gdy dotrzesz do przekaźnika realizującego odcięcie zaplonu to dochodzące do niego jednakowe przewody z instalacji auta powinienes połączyć ze sobą - dla poprawienia rozpoznawalności powinny byc podłączone do przekaźnika przy oznaczeniach jego wyprowadzeń: "87a" oraz "30". Porobiłem kilka zdjęc nie mam jednak dzis aparatu i sa fatalnej jakości z komórki.Może jednak na cos sie przydadzą.Generalnie sprawa wyglada tak że do przekaźnika idzie z wtyczki centralki tylko jeden pomarańczowy kabel,jest dołączony do pomarańczowego oryginalnego chyba,wśrodku jest czarny,za nim czerwony a pod nim biały.Na zdjeciu ten pierwszy to pomarańcz,za nim w środku czarny,za nim czerwony a pod biały.I teraz co mam ze soba połączyć?I jak?Wyjąć końce z przekaźnika i zlutować?Czy połączyć zostawiając a przekaźniku,a łączyć z drugiej strony?I jeszcze jedno,co to za różowe urządzenie które jest nad elektronicznym urządz.sterujacym?Nie mogę go wyciagnąć mocno trzyma,to jest coś z alarmu czy oryginalnej instalacji auta?Na koniec powiem jeszcze że mierzyłem prąd z wyciągnięta wtyczką i odpieta syreną.Amperomierz pokazał 0,3 bez radia,z radiem 0,4 jest to więc ok.10 razy więcej niż wartość która powinna być(0,03-0,06).Czy alarm pobiera prąd nawet bez podpietej wtyczki?Jesli nie alarm to co?Może centralny który działa nawet z wypieta wtyczką(dziwne)?Po wyjęciu bezpiecznika nr 1 z instalacji samochodu odczyt wyniósł 0,01 więc tak jak ma być.Ten bezpiecznik odpowiada u mnie za,cytuje instrukcje"Światła awaryjne,sygnał dźwiękowy,autoalarm,oświetlenie samochodu i bagażnika"
    Żadna żarówka sie nie paliła jestem pewien, co więc zjada mi prąd?
    Jak wymontować alarm Python który pożera akumulator? Jak wymontować alarm Python który pożera akumulator? Jak wymontować alarm Python który pożera akumulator? Jak wymontować alarm Python który pożera akumulator? Jak wymontować alarm Python który pożera akumulator?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Moderator robokop
    Proszę nie usuwaj tego postu i powiedz czy się mylę miej odwagę i zrób to publicznie niech inni przeczytają
    Po pierwsze:
    Nie Obrażaj mnie i "nie wkładaj mi dziecka w Brzuch"
    Po to jest forum ,że jeśli masz wiedzę i chęci i się tą wiedzą dzielisz co w tym złego że ktoś kliknie "Pomógł" ?
    No chyba po to jest ta opcja czy nie?
    Nie jest to żadne roszczenie tylko to taka zasada na forum jeśli pomożesz użytkownik mający problem klika pomógł ( przynajmniej może kliknąć)
    przy każdym poście każdego użytkownika piszę ile razy osoba odpowiadająca na posty innych pomogła . Tak się składa że to cenna wskazówka dla innych użytkowników .
    Po drugie:
    Ile na elektrodzie jest postów które mają charakter " głupich docinków"?
    Po trzecie:
    Powiedz czy twoim zdaniem mój post nic nie wnosi?
    rozpisałem piny centralki i podałem jakąś możliwą usterkę wskazując na możliwość uszkodzenia syrenki czy to pomoże nie wiadomo ale na pewno nie zaszkodzi .
    Co do ostrzeżenia kolego to forum ma renomę i istnieje dzięki takim osobą jak ja piszącym i pomagającym jak wywalicie wszystkie takie osoby to ciekawe co wtedy będziesz moderował?
    Pozdrwiam " Hans"

Moderowany przez Mirek Z.:

Kolega udaje, czy naprawdę ma problem z czytaniem?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8608709&highlight=#8608709
    Za każde naruszenie regulaminu można otrzymać ostrzeżenie, to chyba oczywiste? Tym bardziej za recydywę.
    Pomocni, nawet ci, którzy czasem się mylą, też muszą przestrzegać regulaminu forum - jak wszyscy.