Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co polecacie?- gaz w samochodzie

rekin316 25 Wrz 2004 16:31 1536 10
  • #1 25 Wrz 2004 16:31
    rekin316
    Poziom 11  

Sprawa ma się następująco. Auto jest zasilane gaźnikiem (moc 66kW, 4 cylindry) ,ale stwierdziłem że chcce instalacje gazową sterowaną komputerem 8) .
    Nie siedze zbyt długo w temacie i chciałbym zaczerpnąć opini dotyczącej elementów , z których się składa. Prosiłbym o zaproponowanie z czego powinna się składać instalacja - najlepiej firma model. Wiadomo że przy montażu sprzedawca bedzie wszystko zachwalał dlatego wolałbym nie oszczędzać i kupić dobrze(bez przesady). Chodzi mi o centralke(Autronic 700 w zwyż, inni producenci) , reduktor, mikser i inne . Na czym można zaoszczędzić a na czy nie. pozdr

Nie powielaj tematow!!!!![krzysiek]

0 10
  • #2 30 Wrz 2004 07:44
    szczepko
    Poziom 13  

... powiem tak.
    Jestem świerzo po montaży instalki LPG w moim pasku.
    Założyłem Nicolausa 2004 + reduktor Cometa. Zestaw dość popularny w firmie Elpigaz. Posiada czujnik temp. Zbiera dane z sondy lambda, czujnika polożenia przepustnicy, i obrotów. Przechodzi mi na gaz po osiągnięciu 25C i po wciśnięciu pedału gazu tak że silnik osiągnie 2000obr.

Jak na razie (3 dzień ) jestem dośc mocno z tego sprzętu zadowolony.

Zobaczymy w dalszej eksploatacji.

Pozdrawiam

0
  • #3 30 Wrz 2004 18:32
    rekin316
    Poziom 11  

no wkońcu jakis pierwszy typ :). Coprawda dość krótko eksploatowany ale zawsze. Dzieki czekam na dalsze.poza tym byłbym wdzięczny za podanie kwoty , którą zapłaciłem, na PW najlepiej.

0
  • #4 30 Wrz 2004 20:42
    Ryszard49
    Poziom 33  

Zanim zainstalujesz instalację gazową w swoim samochodzie poszperaj w necie na ten temat. Gdziekolwiek trafię na dyskusję w temacie LPG to wszyscy mają tylko problemy. Byc może przyczyna tkwi w niskiej jakości oferowanych za niewielką cenę instalacji gazowych. Z drugiej strony gdyby to była jakaś rewelacja to w salonach samochodowych można byłoby zakupić samochody z fabrycznie założoną instalacją gazową.

0
  • #5 30 Wrz 2004 21:02
    jan12345
    Poziom 14  

odradzam instalacje gazu w fiatach :(

0
  • #6 21 Sty 2005 17:32
    ##FeniX##125***
    Poziom 12  

mam instalacje Stefanelli co prawda auto dość archaiczne bo Fiat125p ale jeżeli cos takiego nawet jeżdzi na gazie to chyba każde auto pojedzie w jeździe nie opdczuwa się przktycznie zadnej różnicy jak w jeździe na benzynie (ja chyba nawet wole na gazie )

0
  • #7 30 Sty 2005 11:12
    ultragraf
    Poziom 16  

Witam
    Jestem posiadaczem Punto 1,2 16V. Od 3 lat ze względu na koszt dojazdu do pracy (200 km dziennie) jeżdżę na gazie. Muszę stwierdzić, że nie ma lepszego paliwa jak gaz. Auto lepiej pracuje na gazie niż na benzynie.
    Na wolnych obrotach nie słychać prawie wogóle silnika, zero wibracji.
    Miałem przejściowe problemy, wystrzały w kolektor ssący. Nic mi nie uszkodziło ponieważ mam założony tzw. zawór bezpieczeństwa.
    Pomogła wymiana przewodów w/n. Dodam jeszcze, że nie mam żadnego komputera tylko prostą instalację gazową. Założyłem tylko emulatory wtrysku gdyż po przełączeniu na gaz zapalała się kontrolka Check Engine.
    Pozdrawiam
    Jeżeli ktoś potrzebuje namiarów na emulatory to podam link.
    Koszt około 30 złotych i bardzo prosta instalacja. Gaziarz o zgrozo wołał 250 złotych z montażem.
    Pozdrawiam

0
  • #8 30 Sty 2005 11:26
    zodiak318
    Poziom 34  

Ryszard49 napisał:
    Z drugiej strony gdyby to była jakaś rewelacja to w salonach samochodowych można byłoby zakupić samochody z fabrycznie założoną instalacją gazową.

U nas chyba nie ale np. w Holandii sporo aut sprzedawali (sprzedają ?) z fabryczną instalacją gazową. Np. Opel specjalnie modyfikował głowicę do wersji na LPG.

0
  • #9 30 Sty 2005 12:39
    janusz27
    Poziom 30  

co do firm to LAVATO lub ZAVOLI jedne z najlepszych

0
  • #10 30 Sty 2005 13:50
    jua
    Poziom 10  

mialem gaz w polonezie od 4 lat w cordobie vario instalacja zawoli wazne jest to bys nie montowal zwyklej instalacji z tzw"gwizdkami" jezeli masz plastikowy kolektor choc nie jest to regula ja mam plastik i nie kichnal ani razu ale filtr powietrza zmieniam co 7 tys a gazowy co 20 swiece co 2 lata bez wzgledu na to czy sa jeszcze dobre i nie dzieje sie nic jedynie tankowanie na niektorych stacjach ma odzwierciedlenie w przyspieszeniu jezeli gaz jest slabej jakosci nie ma dobrego odejscia i dodaje ze zawsze po zainstalowaniu instalacji bedzie Ci srednio palil 20- 30% wiecej gazu niz benzyny:)

0
  • #11 30 Sty 2005 15:24
    janusz27
    Poziom 30  

witam
    kolega jua ma racje do jakosci tankowanego gazu nie tankuj gazu na jakis podrzednych stacjach bo niekiedy jest tak ze samochod nie bedzie chcial wogule jechac bedzie sie dlawil szarpal itp jezeli masz tankowac to tankuj na Orlenie Shell-u BP ostatecznie Statoil

0