Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka B&D uszkodzony wirnik

31 Paź 2010 14:10 5363 7
 • Poziom 10  
  Witam


  Kupiłem uszkodzona wiertarke, b&d , stary model, bardzo mi sie spodobał. Po rozebraniu okazało sie ze na wirniku sa wypalone dwie blaszki miedziane , takie jak te zaznaczone na zdjeciu. Sprzet jest stary i pewnie nie dostane do niego czesci, czy w serwisie elektrycznym naprawią mi cos takiego ?


  Wiertarka B&D uszkodzony wirnik
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Witam.
  Wyiskrzenie dwóch sąsiednich lamelek na komutatorze zwykle świadczy o przerwie w uzwojeniu. Czasem może to być inna usterka (zwarcie po między zwojami, uszkodzony nie równy komutator). Tego typu usterka wymaga przezwojenia wirnika i prawie zawsze wymiany komutatora.
  Czy naprawią to w serwisie? Jeśli są dostępne części zamienne (wirnik), to tak. Jeśli wirnik jest niedostępny, to serwis tego nie naprawi. W takiej sytuacji pozostaje tylko naprawa uszkodzonego wirnika. Takich napraw dokonują zakłady przezwajania silników, ale tylko nieliczne zakłady podejmują się przezwajania wirników, ponieważ jest to trudne, wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu, i jest drogie.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 23  
  podaj model to odpowiem tobie czy dostaniesz taki wirnik, napisze również kod i przybliżoną cenę
 • Poziom 2  
  Witam

  W przypadku B&D przezwajanie sie napewno nie opłaci przewyższy wartość tego sprzetu kilkukrotnie,kupno nowego wirnika = nowa maszynka w sklepie.

  Pozdrawiam
 • Poziom 22  
  Ja tego też bym nie przewijał ponieważ starsze narzędzia na rynku wtórnym są tanie , a że stracisz parę złotych trudno- cena ryzyka zakupu zepsutego sprzętu.
  Sławek
 • Poziom 11  
  Może by się zorientować, czy w pobliżu nie ma firmy co by przewijała- jest to koszt do 70 złotych zapewne. Ale stare B&D to były dobre amatorskie narzędzia. Jeśli uchwyt, koła zębate współpracujące są dobre, obudowa w gniazdach łożysk, w miejscach gdzie osadzony jest stojan nie są "wytłuczone, to kto wie można się zastanawiać. Najlepiej poznać typ wiertarki lub dokładnie zwymiarować wirnik i rozesłać "wici"- może ktoś będzie miał dobry wirnik za małe pieniądze do odsprzedania.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  siwy1956tbg napisał:
  Może by się zorientować, czy w pobliżu nie ma firmy co by przewijała- jest to koszt do 70 złotych zapewne.

  Witam.
  Przezwojenie stojanu (w przypadku silnika komutatorowego magneśnicy) owszem w 70 zł PLN powinno się zamknąć. W przypadku wirnika będzie to dużo dużo dużo drożej, i tylko nieliczne zakłady się tego podejmują. Dobrym pomysłem jest próba zakupu uszkodzonej identycznej maszyny za niską cenę ze sprawnym wirnikiem. Wyszło by dużo taniej od przezwojenia czy zakupu nowego wirnika, i dodatkowo będzie parę jeszcze innych części zamiennych.
  Pozdrawiam.
 • Użytkownik usunął konto