Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet TermaQ Electronic G-19-02 - nie odpala

07 Lis 2010 19:32 28896 20
  • Poziom 30  
    Witam,

Piecyk ma około 3-4 tygodnie.
    Nie chce odpalać, słychać jak iskrownik pracuje, lecz nie chce odpalać.
    Ciąg kominowy jest sprawny (czuć jak ciągnie do góry).
    Co może być nie tak ?
  • Poziom 30  
    No ale przecież słychać jego pracę.
  • Poziom 30  
    ale słabe baterie generują słabą iskrę zapłonową
  • Poziom 30  
    Naprawy nie mam gratis, ponieważ piecyk nie był montowany przez instalatora.
    No ale po 3 tygodniach baterie by się rozładowały ?
    Na początku wszystko chodziło dobrze.

Dzisiaj już odpalił normalnie, i będzie pewnie chodził przez następne 3-4 dni.

• Moderator na urlopie...
    bartosz789 napisał:
    Naprawy nie mam gratis, ponieważ piecyk nie był montowany przez instalatora.

Mimo to, masz gratis.
  • Poziom 30  
    Na jakiej podstawie ?
    Skoro montowałem go sam, czyli utraciłem gwarancję prawda ?
    Raz odpala raz nie .. już nie mam siły do niego.
  • Poziom 30  
    kolego może to jest wina zbyt małego przepływu wody, powoduje wytwarzanie iskry a zbyt małe otwarcie gazu
  • Poziom 10  
    Cześć.
    Mam ten sam piecyk tyle, że ani nie daje iskry ani nie czuć gazu. Chciałbym się dziś wykąpać ;) Macie jakieś pomysły?
  • Poziom 30  
    U mnie problemem było zwarcie ..
    Iskra skakała po obudowie zamiast tam gdzie trzeba.
    A baterie kolega ma dobre ?
  • Poziom 10  
    Baterie nówki Sony dałem i nic nie pomogło...
  • Poziom 10  
    Piecyk pali ALE... musiałem rozkręcić armaturę wodną i ją wyczyściłem, a także odkamieniłem go. Problem jest taki, że piecyk zapala tylko i wyłącznie w przypadku kiedy wydatek wody jest ustawiony maksymalnie w praco (czyli najmniejszy) jak w trakcie używania albo przed uruchomieniem przekręcę w lewo to piecyk gaśnie.
    W związku z tym mam dość niskie ciśnienie ciepłej wody...
    Gdzie szukać przyczyny?
  • Poziom 22  
    Sprawdź jakie masz ciśnienie wody na zasilaniu budunku.

Gdyby piecyk był stary to można było by podejrzewać uszkodzona membranę, albo pęknięcie w pierścieniu uszczelniającym co jest typowym uszkodzeniem w 4-6 letnich modelach.
  • Poziom 10  
    Chodzi Ci o tą membranę gumową w armaturze wodnej? Jeżeli chodzi o ciśnienie wody to moim zdaniem jest ok. Zimna woda ma dużo większe ciśnienie.
    Nie znam się za bardzo na piecykach gazowych gdyż zawodowo zajmuje się całkiem innymi tematami (siedzę za biurkiem :) ) więc trzeba mi dość jasno opisywać co i jak.... Lubię czasem coś rozkręcić i dlatego się wziąłem za niego.
  • Poziom 22  
    W zespole wodnym jest membrana i taki pierścień uszczelniający na którym zamocowana jest dźwignia z kółeczkiem która steruje otwieraniem gazu przy przepływie wody. Może tam masz problem, może coś jest zatarte, albo "na siłę zostało zmontowane".

Pisałeś ze piec jest na gwarancji ??.
  • Poziom 10  
    Piec już kilka lat będzie miał więc gwarancji nie ma. Wymienię membranę oraz węże doprowadzające wodę do piecyka gdyż może są zapchane. Dzięki za pomoc.
  • Poziom 22  
    Na początku pisałeś że piecyk ma 3-4 tygodnie, teraz że jest stary ?
  • Poziom 10  
    Nie ja otwarłem ten temat. Pierwszy post napisał kto inny. Ja mam podobny problem i dlatego tu pisałem również...
  • Poziom 30  
    To załóż swój wątek.
    Zamykam.