Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 HDI - Nie chce odpalić.

09 Lis 2010 23:43 9724 5
  • Poziom 15  
    Witam.

Mam problem z Peugeotem 307 HDI, wróciłem z miasta i auto zgasiłem. Po godzinie chciałem wyjechać do miasta i już nie chciał mi odpalić, w ogóle nie chciał zakręcił. Podłączyłem ako pod prostownik i gdy próbowałem przekręcić kluczyk to zapaliły się wszystkie lampki takie jak podczas normalnego odpalania z dodatkowymi ikonkami "braku płynu chłodzącego silnik" ale jest on oraz pokazał mi brak oleju w silniku, sprawdziłem bagnetem i oleju jest odpowiedni poziom. Gdy przekręciłem kluczyk dalej to wszystkie lampki zgasły i zero odzewu ;/ co może być tego przyczyną?
    Po jeździe wymieniłem jeszcze żarówkę przednią, i od tego momentu nie mogę go uruchomić auta.

Teraz podłączyłem ako pod ładownie i poczekam do rana i spróbuję go wtedy jeszcze raz uruchomić.

Czy to może być wina ako, że tak zgłupiał ?

Może ktoś miał podobny problem a jak nie to proszę o jakieś wskazóki!

Pozdrawiam Łukasz
  • Poziom 30  
    Więc podpowiadam że naładowaniem akumulatora nie naprawisz samochodu.Linka i do mechanika niech on podepnie swój "prostownik" i odczyta co w nim siedzi.
  • Poziom 15  
    dodatkowo przy pierwszym przekręceniu kluczyka gdy zapalają się lampki kontrolne na desce to na głównym wyświetlaczu pokazuję się komunikat "EKONOMY MODE ACTIVE", to też ma jakiś wpływ?
  • Poziom 9  
    dzax.pl napisał:
    dodatkowo przy pierwszym przekręceniu kluczyka gdy zapalają się lampki kontrolne na desce to na głównym wyświetlaczu pokazuję się komunikat "EKONOMY MODE ACTIVE", to też ma jakiś wpływ?

Tryb ekonomiczny, zostanie wyłączony po uruchomieniu silnika. W twoim przypadku, może jak wymieniałeś żarówkę to nieopacznie zerwałeś jakiś kabelek od BSM, to taki moduł zabudowany w skrzynce z bezpiecznikami ale pod pokrywą silnika.
  • Poziom 13  
    sprawdz wszystkie bezpieczniki ...
  • Poziom 15  
    tak tylko zapomniałem zaznaczyć, że żarówkę wymieniałem z lewej strony a bezpieczniki mamy po prawej stronie, patrząc od przodu ;)

Ale powiem wam, że rano pojechałem kupić nowe ako i baja bongo ;D auto bez problemu odpaliło, żadne błędy już się nie pokazują.