logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Peugeot 307 2.0 hd i 90km nie odpala po wymianie paska od alternatora

Nick9191 26 Kwi 2021 14:29 2823 10
  • #1 19402041
    Nick9191
    Poziom 4  
    Posty: 5
    Ocena: 2
    Witam Panowie mam problem z 307 podczas jazdy na ekspresuwce rabnol mi pasek od alternatora i klimy. Zatrzymałem się żeby zobaczyć co się stało nie gasilem auta sprawdziłem co jest i pojechałem dalej żeby zjechać z drogi do najbliższego mopu powoli się dokulalem do puki miałem prąd w akumulatorze z mopu auto wróciło na lawecie do mnie założyłem pasek ako naladowalem kręcę kręcę i nie odpala na kable od innego auta próbuje i też nic.
    Czy by się akumulator wykończył czy co może być proszę o jakąkolwiek pomoc..
  • #2 19402081
    Hawajek
    Poziom 24  
    Posty: 545
    Pomógł: 52
    Ocena: 89
    Moim zdaniem podczas wymiany paska wyjąłeś/bądź uszkodziłeś jakieś gniazdo/wtyczkę przy silniku. Sprawdź podpięcie wszystkich przewodów, czujnik położenia itp. Sprawdź czy zerwany pasek nie uszkodził jakiejś wiązki. Jeżeli wszystko ok to możesz pod diagnostykę podłączyć oraz sprawdzić napięcia w kluczowych miejscach auta, sprawdzić zasilanie pompy paliwa itd. Tak na marginesie, jeżeli auto kręci samodzielnie to brak odpalenia nie może być winą akumulatora.
  • #3 19402153
    Nick9191
    Poziom 4  
    Posty: 5
    Ocena: 2
    Wszystkie kable sprawdziłem są całe kostki też lecz teraz zauważyłem że jak przekrecam zapłon to pokazuje się błąd silnika i nie gaśnie jak pozostała część kontrolek chyba teraz pozostaje wizyta u mechanika...
  • #4 19402166
    decybel91
    Poziom 43  
    Posty: 7998
    Pomógł: 1021
    Ocena: 4212
    Czujnik położenia wału korbowego i jego wtyczka.
  • #5 19402175
    szwagros
    Poziom 33  
    Posty: 1843
    Pomógł: 232
    Ocena: 271
    Tak, zerwany pasek zanim wypadnie potrafi narobić niezłego zamieszania w komorze silnika.
  • #6 19402297
    Nick9191
    Poziom 4  
    Posty: 5
    Ocena: 2
    Czujnik wydaje się porządku w innych tematach czytałem że gościu miał po podobną sytuację ze świecił mu się silnik i dodatkowo tryp ekonomiczny komunikat nawet jak naładować jako mi też się to wyświetla jak myślicie iść tym tropem?
  • Pomocny post
    #7 19402394
    Hawajek
    Poziom 24  
    Posty: 545
    Pomógł: 52
    Ocena: 89
    Idź tropem pomiarów i diagnostyki a nie tropem domysłów. Jeżeli nie masz podstawowych przyrządów pomiarowych/diagnostycznym to udaj się w miejsce gdzie je posiadają. Szukając na chybił trafił możesz wymienić całe auto zamiast np.spalonego bezpiecznika.
  • #8 19402399
    Jurek220
    Poziom 31  
    Posty: 1365
    Pomógł: 157
    Ocena: 253
    Który to rok?
    Pozdr.
  • #9 19402487
    Nick9191
    Poziom 4  
    Posty: 5
    Ocena: 2
    Rok 2001
    Chyba będzie najlepiej jak zaprowadzi do mechanika bo sam to już się poddaje tylko teraz wszędzie te kolejki i cholera wie ile będzie stało auto a można powiedzieć że na już potrzebne... jest ktoś z was z Poznania bądź okolic?
    Albo czy kogoś możecie polecić..?
  • Pomocny post
    #10 19402951
    Jurek220
    Poziom 31  
    Posty: 1365
    Pomógł: 157
    Ocena: 253
    Nick9191 napisał:
    Rok 2001
    Chyba będzie najlepiej jak zaprowadzi do mechanika quote]

    Tak podejrzewałem że z początku produkcji,tam szyściły się bsi przy słabym aku i od sprawdzenia jego należy zacząć.
    Szukaj raczej dobrego elektronika samochodowego w okolicy.
    Pozdr.
  • #11 19427440
    Nick9191
    Poziom 4  
    Posty: 5
    Ocena: 2
    Wysyłał się bsi tak jak kolega mówił.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z Peugeot 307 2.0 HDI, który nie odpala po wymianie paska od alternatora. Po zerwaniu paska, auto zostało przetransportowane na lawecie, a po założeniu nowego paska i naładowaniu akumulatora, silnik nie odpala. Użytkownik sprawdził wszystkie kable i kostki, ale zauważył błąd silnika przy przekręcaniu zapłonu. Wskazano na możliwość uszkodzenia czujnika położenia wału korbowego lub problem z BSI. Użytkownik rozważa wizytę u mechanika, ponieważ auto jest potrzebne na już.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA