Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A Klasa, bezpieczniki

30 Lis 2010 21:09 45701 6
  • Poziom 8  
    Witam
    Wg oryginalnej rozpiski są 3 skrzynki z bezpiecznikami:
    -główna, obok akumulatora, pod podłogą
    -obok drzwi kierowcy (bezpieczniki głównie od świateł)
    -w komorze silnika, tam są tylko przekaźniki. I właśnie tego szukam, po której stronie powinny się znajdować? Przy otwartej masce nie moge ich zlokalizować. Wg rozpiski są tam przekaźniki oznaczone K1, K2, K3, K4, K5, K6. Czy może w mojej wersji ich tam nie ma? A 170 CDI, 2001r.
  • Relpol przekaźniki
  • Admin grupy Samochody
    Po prawej w kierunku do jazdy na ścianie grodziowej w plastikowej obudowie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 8  
    czyli powinien byc gdzies w okolicy zbiorniczka wyrównawczego płynu, tak? A czy wiecie który bezpiecznik lub przekaźnik odpowiada za webasto? W spisie bezpieczników znalazłem tylko "Antifreeze Sysytem Diesel", czy to chodzi właśnie o webasto, czy może inaczej jest opisane? Nie działa mi webasto (dogrzewacz), a jest juz sprawdzona świeca żarowa (na diagnostyce komputerowej wyszło że jest spalona) i pompka paliwa.
  • Poziom 20  
    Musisz jeszcze na schematach sprawdzić z czego sterowany jest ten przekaźnik i sprawdzić połączenia, no i pod autem czy wszystko jest OK.
  • Poziom 8  
    Ale które bezpieczniki (lub przekaźnik) odpowiadają za webasto? Bezpieczniki mam w sumie wszystkie sprawdzone, jedynie ten przekaźnik którego nie mogę znaleźć. A webasto też mam już wyciągnięte i sprawdzone pompke i świece. Chyba że cały sterownik padł.
  • Poziom 20  
    Rozumiem też że SD nie było podpinane i nie wiadomo co się dzieje ze sterownikami, czy tam jakiś błędów nie ma. Te przekaźniki są przed nogami pasażera jak zaczniesz rozbierać to znajdziesz.
  • Poziom 1  
    Potrzebuję schematu skrzynki bezpieczników i prawidłowo podłączone, wszystkie które muszą być. Bo wydaje mi sie że w moim egzemplarzu jest coś mało. Jestem nowym nabywca uczę się. Dziękuję za każdą odpowiedź.