Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka YAMAHA CRW2260t

06 Paź 2004 22:29 1130 7
  • Poziom 25  
    Miałem dzisiaj sposobność iść na kochany toruński ryneczek. I tak przechodząc koło jakiegoś kosza zobaczyłem CD-ROM :twisted: . A wiec z ciekawości podszedłem i go wziołem, bo lubię kolekcjonować stary sprzęt na pułkach mojego regału :D . Okazało się ze jest to nagrywarka YAMAHA CRW2260t. Zaglądnołem do środka (obudowa nie była zakręcona) zobaczylem tylko że jest wolne miejsce na taśme która łączy coś na płytce drukowanej, Z jedej strony wejście na taśmę 12 żylową a z drugiej 10 żyłową (nie wiem czemu). Po podłączeniu do komputera nie daje znaku życia, poza 0,5 sekundowym mignięciem lasera na czerwono.

I teraz moje pytanie. Czy ktoś ma może taki sprzęt i wie czy tam jest ta taśma czy nie, oraz co prawdopodobnie jest w nim zepsute. Ja osobiscie obstawiam że to brak tej tasiemki, lub spalenie elektroniki. A właściwie, jak wygląd spalona elektronika, i jak sie zachowuje płytka, chodzi o to że np. się nie nagrzewa czy coś w tym stylu (jeszcze nie widziałem sprzętu ze spaloną elektroniką).

Prosze o odpowiedz i wszelkie sugestie będą mile widziane. :wink:
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Moderator Projektowanie
    Podziwiam zapał, samozaparcie i interesujące hobby :-)
    Czy taśma jest czy nie to niestety nie odpowiem, staram się wyrzucać sprzęty nienaprawialne lub ekonomicznie nieopłacalne. Jak wygląda spalona elektronika ? Dość zwyczajnie - śmierdzi palonym ebonitem i widać wybrzuszenia na scalakach, okopcenia na dyskretnych a w porywach dziury jak leje po bombach w układach :-)
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 25  
    Hm... Żadnego z tych czynników nie zauważyłem. Płytka drukowana jest w stanie IDEALNYM. A więc chyba to jednak nie ona.

Nie wiem czy się ktoś znajdze posiadający taki sprzęt, pozwole sobie powiedzieć "wiekowy". Ale czy ktoś widział tak taśmę z jednej strony 12 żył a z drugiej 10 żył? To wydaje się mi troche podejrzane.

A tak w ogóle to jakby ten grat działał to był by wprost idealny do kopiowania uszkodzonych i porysowanych płyt CD.

A tak w ogóle co to znaczy "okopcenia na dyskretnych"?
  • Poziom 31  
    tak dla przestrogi bo moze nie wiesz nie nalezy patrzyc w strumien emitowany przez laser nawet jesli trwa sekunde. grozi przecieciem siatkówki a co jest nastepstwem to chyba nie trzeba .....
  • Spec od komputerów
    A może potrzebujesz bo mam uszkodzony CD YAMAHA CRW 4001t.
    Oddam bezpłatnie, laser działa ale płyt nie czyta (próbuje "mielić" i wyrzuca płytę).
  • Poziom 25  
    O tym że nie należy patrzeć w laster no na szczęscie wiem :-). A co do tego CD YAMAHA CRW 4001t to jestem zainteresowany :D . A tak na serio to nie wiecie czy są takie taśmy jaka potrzebuje?
  • Moderator Projektowanie
    "okopcenia na dyskretnych" :

- dyskretne to elementy "normalnych gabarytów" przewlwkane przez płytkę i lutowane, czyli wszelkiej maści rezystory, kondensatory i cała ferajna. w napędach jest ich mało, bo wymiary mają niedyskretne :-)
    - okopcenia, to chyba jasne - okopcony rezystor wygląda jak knot od gromnicy i to nie nówka sztuka :-)
  • Poziom 25  
    Kuniarz - twoje opisy są bardzo barwne. Na szczęście nie zauwżyłem żadnych okopceń niczym "knoty od gromnicy". Jak ktoś znajdzie jakieś zdjecia do tego sprzęttu (część wewnętrzną) proszę o napisanie. Mi wystarczy sam fakt czy ta taśma tam jest i jak jest zbudowana.

Pytanie do Paweliw - czy na serio chesz się pozbyć tego CD-ROM'u?

Update:
    Dziękuje Wam za wszytko. szczególnie chiałem podziękować Paweliw za udostepnienie mi tego wiekowego sprzetu jakim jest CRW 4001t. Po przełożeniu do niej lasera z CRW 2266 nagrywarka nagrywa i czyta płyty, chociaż z wieloma ma niemałe problemy. Chciałem jej podkręcić laser troszę potencjometrem, lecz zamiast jednego znalazłem aż 5 :D . Czy ma ktoś z Was jakiś stary model takiego sprzętu (może nie tylko YAMAHA'y mają tyle potencjometrów) i czy wie ktoś z Was który służy do "podrasowania" promienia lasera? Na razie sprobuję dobrze laserrek wyczyścić, ponieważ go jeszcze nie czyściłem a z tego co sie orientuje to kurz prawdopodobnie przyczyna nieczytania niektórych zwykłych płytek CD-R . A podkręcenie to już jeśli nic mu nie pomoże. Jeszcze raz dzięki za wszytko!!