Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem w odbiorze TVP2 na dekoderze cyfrowego polsatu

24 Gru 2010 12:40 18103 21
  • Poziom 9  
    Witam Wszystkich forumowiczów,

Posiadam cyfrowy polsat już od roku, niestety ostatnio wychodze z podziwu dlaczego przestałem odbierać program drugi polskiej telewizji. Dla udziwnienia sprawy dodam, że jedynka śmiga na tej samej częstotliwości i odbiera znakomicie.
    Myślałem że to wina dekodera.. niestety po zresetowaniu i wgraniu programów z satelity nic sie nie zmieniło. Dzwoniłem do obsługi cyfrowego polsatu, lecz oni twierdzą że od nich sygnał odchodzi więc wina musi leżeć po mojej stronie.. nie wiem tylko gdzie szukać punktu zaczepienia.

Gdyby ktoś miał czas i pomysł na rade z miłą chęcią posłucham

A nawiasem życze Wszystkim Forumowiczom Wesołych Świąt ;)
  • Poziom 19  
    A jaki masz dekoder a co najważniejsze jaki komunikat Ci się pojawia (brak sygnału czy brak programu w Twoim abonamencie)?
  • Poziom 9  
    Dekoder to Echostar dvb 717 taki najprostszy bo to z pakietem mini za dyszke.. a na dwójce pisze brak sygnału
  • Poziom 10  
    A antenę i konwerter masz prawidłowo ustawione? Drzewka, śnieg, nic nie przeszkadza w uzyskaniu dobrej siły sygnału? Miałem podobny problem, pomogło wycięcie pięknej olchy. ;)
    Względnie - czy próbowałeś podłączyć swój dekoder do innej instalacji antenowej? Wtedy będziesz miał jasność, czy jest to Twój, czy Polsatu (i Twój zarazem :)) problem.
  • Poziom 19  
    Wejdź w menu> Ustawienia > i kliknij "sprawdź sygnał" .

Tam masz dwa "paski mierniki " pierwszy to moc , drugi to jakość sygnału . Napisz ile % masz sygnału
    Jak się orientujesz to jeszcze napisz jaką masz antenę (rozmiar) np 65cm ,85cm...

Prawdopodobnie masz slaby sygnał.
    Przyczyną najczęściej bywa : niedokładne ustawienie anteny , lub przeszkoda tak jak tu koledzy piszą np drzewo, zaśnieżona antena...,ale czasem to wina konwertera lub kabla
  • Moderator
    Najprawdopodobniej jest to problem antenowy.
    W Polsacie Cyfrowym TVP2 jest odbierana z transpondera 12,188 V FEC5/6 natomiast TVP1 jest "brany" z transpondera Cyfry Plus na 10,892 H z FEC 3/4

Piszesz że masz jakiś mini pakiet, a strona Polsatu jest tak zrobiona ze uzyskanie dokładnej i szybkiej informacji jest niemożliwe i nie sposób dotrzeć do szczegółów oferty tanich pakietów. Nie znam więc składników Twojego pakietu. Przypuszczam ze ten mini pakiet nie obejmuje tego co jest jeszcze nadawane na transponderze na którym jest nadawany TVP2.

Pozostaje Ci najpierw dokładnie ustawić antenę. Być może do wymiany będzie także konwerter przy antenie, gdyż w przypadku odchyłki częstotliwości LNB o więcej jak 1 MHz będą problemy przy odbiorze sygnałów z FEC 5/6 a prawidłowo będą odbierane sygnały z FEC 3/4.
    Porównaj zawartości i parametry:
    http://www.lyngsat.com/packages/polsat.html
    http://www.lyngsat.com/packages/cyfra.html
  • Moderator
    Dlatego omijam firmy parujące karty z dekoderami.
    Od wielu lat stosuje Cyfrę i mam ten komfort, że jak jadę na działkę to zabieram tylko kartę a nie cały dekoder. Do tego jak dekoder pada to zawsze można dokupić coś własnego i nie prosić się o łaskę jakiegoś pośrednika.
  • Poziom 9  
    piotrek86 - moc 20%
    jakość sygnału 31%

może to i ta antena sie jakoś ruszyła.. jutro sprawdze, dzieki za rade
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Najniższy pakiet Cyfrowego Polsatu MINI (stary ) jak i MINI HD obejmuje kanał TVP2 , także nie w tym problem .

Ooo jak masz tylko 31% to niema o czym mówić , słaby sygnał jak nic , conajmniej 50% bym radził do odbioru.

Przyczyna prawdopodobnie jedna z takich jak w poprzednim poście napisałem ( niedokładne ustawienie anteny , lub przeszkoda tak jak tu koledzy piszą np drzewo, zaśnieżona antena...,ale czasem to wina konwertera lub kabla)

Oczywiście jak masz możliwość to sprawdza dekoder na sprawnej instalacji .

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam. Czy ten problem został rozwiązany? U mnie jest podobny problem i brak pomysłów. Wymieniłem konwerter, kabel a nawet dekoder na HD (dostałem za 1zł z Polsatu). Czasza jest ustawiona idealnie na innych programach mam około 70-80% jakości. Tylko na TVP2, DISNEJ i POLSAT JIM JAM brak sygnału.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie. Ustawiałem antene na wszelakie sposoby i siła jak i jakość sygnału jest bez zmian (na poziomie jaki podałem w poprzednim poście), próbowałem też z różnymi ustawieniami konwertera ale niestety bez efektów... nadal nie mam tych programów (JimJam TV2 itd) pomimo że wcześniej odbierały bez problemu.

Jak ktoś bedzie miał pomysł cóż to może być za tyfus to prosze o odpowiedź pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Antenę ustawiałem miernikiem sat LINBOX SF-9000. Kabel w całości około 5m, inny tuner w tym miejscu też nie działa ale na tunerze SD sygnał jest minimalnie mocniejszy. Tuner sprawdzałem na innej instalacji i działa. Wymieniłem czaszę z oryginalnej polsatowskiej na inną 80cm. Konwerter oryginalny był inwerto , zamieniałem na sharpa, maxima i opticuma. Kable też zmieniałem na inne.
  • Moderator
    A nie uruchomili w pobliżu stacji telefonii komórkowej? Jeśli tak pomyśl o przeniesieniu anteny. Z doświadczenia wiem, że wystarczy przenieść o metr, półtora i wszystko wraca do normy.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Moderator
    Czy możesz przeskanować jakimś odbiornikiem/skanerem pasmo częstotliwości 1588 MHz i 1808 MHz +/- 40 MHz ?
    To częstotliwość pośrednia i lustrzanka pierwszej pośredniej dla sygnału jaki jest odbierany z transpondera 12,188 GHz.
  • Poziom 15  
    Nie mam możliwości przeskanowania. Jak na razie nie działa.
  • Poziom 9  
    A co powiecie na to, że jakiś czas temu (około roku) zmieniłem konwerter na
    2 wyjścia. I do tej pory działało wszystko ok. Teraz od 2 tygodni na dekoderze z Cyfrowego Polsatu nie mam od godziny ok 18 do około 22 nie mam kanału TVP 2 i nie mogę obejrzeć M jak Miłość :D Wszystkie inne kanały działają dobrze i w innej porze dnia TVP 2 też działa normalnie. Na drugim dekoderze z TP, działają wszystkie kanały m.in TVP 2. Moc sygnału jest 100% a jakość ok 70% (świeci na ciemno zielono). Dekoder mam z Pakietu Mini. Jeśli ma ktoś jakieś pomysły to czekam na Wasze opinie. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Chodziło o przestawienie anteny. Dzieki za rade akolton i wszystkim za zainteresowanie