Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampka awarii silnika w Oplu Astra II 1,8 16V

10 Paź 2004 15:19 4403 13
  • Poziom 10  
    Mam problem po założeniu instalacji gazowej do Astry II 1,8 16V po przejściu samochodu na zasilanie gazem zaświeca się lampka awarii silnika (żółta kontrolka z symbolem silnika). Instalacja jest marki Zavoli z komputerem i automatycznym przełączaniem benzyna/gaz. Proszę o informację co może taki stan powodować
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dzęki zaraz tam skocze
  • Poziom 23  
    to nie blad sondy po 1 zacznij od skasowania bledów poprzez zciagniecie na 5 min klem z aku.jesli to nie pomoze zorietuj sie czy masz zamoontowany przekaznik odcinajacy "Check"(wlasnie ta lampka)bo przy tych kompach bnzynowych jest to konieczne ewentualnie zajedz do montarzysty i dowiedz sie ale jestem tego na 99%pewny-jesli go nie ma to powinienes od przekaznika zaczac.z 2 strony coz 5to za montazysta ktory wypuszcza z warsztatu auto na niekompletnie zalozonej instalacj...
  • Poziom 17  
    lukas22 mastah napisał:
    to nie blad sondy po 1 zacznij od skasowania bledów poprzez zciagniecie na 5 min klem z aku.jesli to nie pomoze zorietuj się czy masz zamoontowany przekaznik odcinajacy "Check"(wlasnie ta lampka)bo przy tych kompach bnzynowych jest to konieczne ewentualnie zajedz do montarzysty i dowiedz się ale jestem tego na 99%pewny-jesli go nie ma to powinienes od przekaznika zaczac.z 2 strony coz 5to za montazysta ktory wypuszcza z warsztatu auto na niekompletnie zalozonej instalacj...

a co to za rozwiązanie. jak dla mnie partyzantka

a co gdy w systemie wystapi jakaś usterka?
    nie każdy jest jasnowidzem
  • Poziom 23  
    no to sprubuj wyeliminowac lapanie bledów przez komp benzyny pzry zwyklych instalacjach.poza tym check odcina sie tylko na gazie mozesz go oczywiscie skasowac np kts-em ale i tak po czasie sie zaswieci.trzeba tez jezdzic czsem na benzynie i tam mozna kontrolowac usterki pozatym
    jesli kontrolka ciagle swieci na gazie to jak chcesz zauwazyc blad?poza tym widze ze tylko krytykujesz moze podasz jakies rozwiazanie...
  • Poziom 17  
    lukas22 mastah napisał:
    no to sprubuj wyeliminowac lapanie bledów przez komp benzyny pzry zwyklych instalacjach.poza tym check odcina się tylko na gazie mozesz go oczywiscie skasowac np kts-em ale i tak po czasie się zaswieci.trzeba tez jezdzic czsem na benzynie i tam mozna kontrolowac usterki pozatym
    jesli kontrolka ciagle swieci na gazie to jak chcesz zauwazyc blad?poza tym widze ze tylko krytykujesz moze podasz jakies rozwiazanie...

a co mam pisac jak żadnych konkretów nie ma
    brak danych na temat instalacji gazu ( można załozyć że II generacja )

albo jest zła emulacja sondy, albo brak emulatora wtrysków. albo coś jest źle podłaczone

kontrolki CHECK nie trzeba kasować. sama gaśnie jak jest wszystko ok

proponuje sprawdzić kody migowe.
  • Poziom 23  
    zwracam honor i przyznaje racje.ale tez musze zaznaczyc ze zalozmy w secjento z obd2 na bingo s4+emul obd bez pzrekanika nic nie zrobimy no chyba ze 6 letnie doswiadczenie kolegów i moje trche krotsze na nic sie nie przyda.nie chce szukac zwady lecz dowiedziec sie moze czegos nowego...poza tym zakladam ze owy fiat jest poprawnie skonfigurowany pod wzgl gazu.powiem tak my staramy sie aby kazde auto kytore wyjezdza z warsztatu do nas juz nie wrocilo(w pozytywnym tego slowa znaczeniu)ale nie wykluczam ze gdzies tkwi jeszcze blad i tzreba go skorygowac.,..
  • Poziom 10  
    Przepraszam kolegów, że nie podałem więcej szczegółów. Już to naprawiam
    Instalacja:
    Reduktor - ZAVOLI
    Zawór gazowy - ZAVOLI
    Zbiornik toroidalny
    Wielozawór - TOMASETTO
    Zawór tankowania - TOMASETTO
    Lambda Control System - AL 700 RESISTIVE
    Emulator wtryskiwaczy - LECHO WR E4
    Ale nie potrafie powiedzieć czy jest to instalacja II generacji. Po waszych sugestiach pojechałem do warsztatu i zamieniono mi Lambda Control System Z AL 700 na AL 700 Resistive. Instalacja jest w samochodzie od ok 400 km. Przy jeździe z prędkością ok. 100 km/h spala 11,5 l/100 km
  • Poziom 10  
    Przepraszam kolegów, że nie podałem więcej szczegółów. Już to naprawiam
    Instalacja:
    Reduktor - ZAVOLI
    Zawór gazowy - ZAVOLI
    Zbiornik toroidalny
    Wielozawór - TOMASETTO
    Zawór tankowania - TOMASETTO
    Lambda Control System - AL 700 RESISTIVE
    Emulator wtryskiwaczy - LECHO WR E4
    Ale nie potrafie powiedzieć czy jest to instalacja II generacji. Po waszych sugestiach pojechałem do warsztatu i zamieniono mi Lambda Control System Z AL 700 na AL 700 Resistive. Instalacja jest w samochodzie od ok 400 km. Przy jeździe z prędkością ok. 100 km/h spala 11,5 l/100 km
  • Poziom 23  
    w takim razie pali w normie...poza tym jesli sie nie myle to resistive jest stosowany w przypadku odwroconej sady lambda a 0...5v natomiast(zakladajac ze to nie eco tec)to nie ma koniecznosci jego stosowania wiem ze 2.0 16v a szczególnie ople omegi wlasnie taki system jesli chodzi o al musza posiadac bo na al 700(zwyklak)sa problemy z sadami na gazie
  • Poziom 12  
    Masz źle ustawioną emulację sondy Lambda i niestety przy komputerze Autronic Al700 nie ma mozliwości dobrania odpowiedniej emulacji dla sondy w Twoim samochodzie . Montażysta powinien wpiąć do przewodu sygnałowego z sondy przewód od kompa gazowego równolegle bez przecinania sygnałówki sondy . Niestety nawet przy tym rozwiązaniu "check" co jakis czas może się zapalić .
    Najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby założenie komputera gazowego z większą gamą możliwych emulacji sond Lambda!
  • Poziom 23  
    pozwole odkurzyc temat bo zasiegnalem wielu opinii kolegów po fachu (temat bardzo mnie nurtowal)sa auta w ktorych konieczne jest rozciecie pamieci przekaznikiem zeby check sie nie zapalal zostalo to potwierdzone przez kilka niezaleznych zrodel...
  • Poziom 23  
    a po 2 jest opcja WYBORU EMULACJI W AL JESLI TAM JEST BOSH TO POWINNA byc zastosowana emulacja typu "masa"