Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Viessmana jak odpowietrzyć układ zasilania

29 Gru 2010 21:46 4874 5
 • Poziom 25  
  Witam
  Posiadam kocioł olejowy VIESSMANN Vitola conferral niespodziewanie skończył się w zbiornikach olej kocioł się wyłączył sygnalizując to świeceniem czerwonej lampki na panelu sterowania oraz świeceniem czerwonej lampki przy przycisku chyba resetu palnika czy coś w tym stylu. Gdy tam przycisnę lampka gaśnie i również gaśnie na panelu sterowania i po chwili palnik chce się uruchomić ale nie ma chyba w układzie paliwa ponieważ tam gdzie filtr jest pusty. W jaki sposób mogę odpowietrzyć ten układ.? Będę wdzięczny za pomoc
  Pozdrawiam
 • Poziom 30  
  Sprawdz czy nie masz pozamykanych zaworów na zbiorniku zakręć zawór na filtrze paliwa przy piecu odkręć kieliszek napełnij go paliwem odkręć zawór na filtrze i odblokuj palnik. Taką próbę zrób 2-3 razy palnik powinien zassać paliwo
 • Poziom 17  
  Zawsze możesz wstępnie zalać filtr - odkręć i wlej do pełna - powinien zassać resztę...
 • Poziom 14  
  Jezeli masz zapowietrzony palnik i po 3-4 próbach nie startuje to należy:wyciągnąć palnik odpowietrzyc dysze nalac oleju do filtra i przedewszystkim sprawdzic czy gdzieś nie ma jakies nieszczelnosci.
  Podstawowa zasada po napełnieniu zbiorników nalezy odczekac 30-50 min zeby powietrze w zbiornikach miało szanse uciec do odpowietrznika tylko wtedy palnik powietrza nie zassa.
  LeeRoz
 • Poziom 25  
  Witam
  Dziękuję wszystkim za porady. Problem został rozwiązany ale nie obyło się bez wizyty serwisanta. Podstawowa rzecz którą trzeba posiadać to pompka do paliwa tak jak pisze kolega mirrzo. Ponieważ cały układ był zatkany poczynając od smoka ssawnego w zbiorniku przez rurki zasilające, filter główny i filterek który znajduje się w pompce paliwowej. Bez odpowiedniej pompki nie było szans tego odpowietrzyć i przetkać.
  Pozdrawiam wszystkich
  Dzięki