Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NIE MOGĘ ZAINSTALOWAĆ STEROWNIKÓW DO SB LIVE!5.1

11 Paź 2004 15:52 3598 15
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    JAKI SYSTEM??
    I CZY KARTA JEST WIDOCZNA W MENADZERZE URZADZEN??
  • Poziom 15  
    HMMM
    Z TEGO CO WIEM TO DO WIN XP NIE TRZEBA INSTALOWAC STEROWNIKOW BO SA JUZ W SYSTEMIE, POD 2003 TO JUZ NAPEWNO.
    A NIE DZIALA WOGOLE??
  • Poziom 25  
    Witam mam podobny problem z tą samą kartą miałem orginalną płytke to wszystko było OK ale ta płytka mi zgineła ściągałem miliony sterowników do dzwiękówek niestety nic z tego system ją widzi a żadne sterowniki nie pasują już brakło mi pomysłów
    POMÓRZCIE
  • Spec od komputerów
    W Windows XP nie miałem żadnych problemów z instalacją SB Live, system ma wbudowane sterowniki do jej obsługi. W systemie jest wykrywana jako Creative SB Live! Series (WDM).
    Spróbuj może ręcznie (Dodaj nowy sprzęt, wybierz z listy) wybrać powyższy sterownik.
    Możesz także zmienić slot w którym karta jest umieszczona.
    Czy w BIOS-ie masz wyłączoną kartę muzyczną wbudowaną w płytę główną (o ile na niej jest, czasami potrafią się "gryźć"-chociaż nie powinny)
    Może karta jest uszkodzona.
  • Poziom 17  
    Z tego co ja zrozumiałem po przeczytaniu tego tematu to karta działa bo win ją wykrywa to może raczej płytka jest uszkodzona. A i jeszcze jedno nie instaluj czasem niestandardowo sterów tylko TYPICAL bo inaczej wgra sie z błędami.
  • Spec od komputerów
    Jak to rozumieć ?

p33 napisał:
    karta działą widziana jest we wszystkich systemach ale jak dochodzi do wykrywania karty to nie może jej wykryć w systemie

To działa, czy nie, system ją wykrył czy nie ?
    Czy w menedżerze urządzeń są konflikty (żółty trójkąt) lub niezidentyfikowane urządzenia (żółty znak zapytania) ?
    Odinstaluj niewykryte lub konfliktowe urządzenia, niech system spróbuje je zainstalować na nowo.
  • Poziom 15  
    Witam , miewam ciągle takie problemy z SB Live Player 5.1 pod Win 2000 i troszeczkę muszę się pomęczyć zanim uda mi się ją dobrze zainstalować a robię to tak:
    Odinstalowuje oprogramowanie do karty dzwiękowej
    Odinstalowuje kartę z systemu>> menedżer urządzeń>>sterowniki dzwieku video i gier>>sb live >> pray przycisk myszy >> odinstaluj.
    następnie ponownie uruchamiam komputer. i instaluje sterownik , czasami zdarza się że powtarzam czynności w różnej kombinacji .
    Nalezy zwrócić uwagę na to aby był to sterownik do danego modelu karty , bo kiedys te karty "chodziły" ze sterownikami do Audigy a z nowymi juz nie chcą i należy sciagać do konkretnego modelu. Pozdrawiam i życzę Powodzonka
  • Poziom 25  
    Nie rozumiemy się karta jest i system ją widzi ale nie działa szukałem sterowników na wszystkich możliwych stronach i żadne do niej nie pasują a oryginalnej płyty nie mam
    Myśle że kolega który zaczą ten tremat ma taki sam problem
  • Poziom 37  
    Miałem podobny problem. W poprzednim kompie kupiłem live'a i sterownik sie instalował. Kupiłem 2 komp, dokupiłem kartę (też Live) i poprzednia płytka nie zainstalowała sterowników. Pokazało, ze nie widzi urzadzenia. Musiałem wgrywać nową dołączoną płytką do tej 2 karty. I nie wiem dlaczego tak się dzieje.
    Moje pytanie: czy płytkę masz oryginalną kupiona z kartą? Bo jak nie to może masz podobny problem jak ja.
  • Poziom 15  
    gumiś_rzesz napisał:
    Nie rozumiemy się karta jest i system ją widzi ale nie działa szukałem sterowników na wszystkich możliwych stronach i żadne do niej nie pasują a oryginalnej płyty nie mam
    Myśle że kolega który zaczą ten tremat ma taki sam problem

A znasz model karty? Jeśli jest to karta creative to na stronie creativa www.creative.pl sterowniki na pewno są :!: a jak nie ma to podaj model może coś znajde to Ci podeśle Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Sprawdźcie sterowniki nieoficjalne z tej strony: www.kxproject.com Są lepsze pod względem obsługi EAX3 (podstawowe funkcje) i posiadają wiele fajnych udoskonaleń, po zainstalowaniu tych sterowników karta SB Live 5.1 obsługuje 64 hardware sounds co objawia się tym, że w wielu grach nie gubi się dźwięków co miało miejsce na oryginalnych sterownikach. W ustawieniach są one bardziej skomplikowane ale dobre. Propozycja dla tych co nie mają kasy na nowsze karty dźwiękowe a chcą poprawy zarówno jakościowej jak i obsługi nowych efektów. Przypuszczam że ktoś kto ma karte Audigy i zainstaluje te sterowniki to różnice jakie są wtedy są na tyle małe że nie warto wymieniać jeszcze Live 5.1