Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Signal HD-507 kontra NotOnlyTV LV6TMPVR4 - porównanie

04 Sty 2011 19:33 62286 123
  • Poziom 30  
    Witam. Na elektrodzie chyba póki co nie ma działu dla DVB-T, więc postanowiłem napisać w tym, jeśli jest jakiś bardziej się nadający proszę o przeniesienie.

Postanowiłem zrobić porównanie tunerów Signal HD-507 i Not Only TV LV6TMPVR4.
    Ponieważ obydwa tunery są na tym samym procesorze Mstar MSD7828L porównanie to dotyczy głównie wykonania i błędów oprogramowania, działanie obydwu tunerów jest bardzo zbliżone.

Jest to moja ocena i oczywiście ktoś inny może być innego zdania. Plusy i minusy danego tunera są w porównaniu z tym drugim.

Oprogramowanie - z wyglądu jest praktycznie takie same, jedyne różnice to inne ikonki w menu oraz kolory - Signal ma niebieskie, LV6T bardziej wpadające w fiolet.

Zacznę więc od Signal HD-507 (wersja oprogramowania 03-09-2010).
    Minusy:
    - minimalnie słabsza głowica - ze Skrzycznego sygnał mam bardzo słaby na LV6T co jakiś czas pojawiają się pixele, jednak da się oglądać, niestety na Signal jest to dużo częstsze, w obydwu tunerach wskaźniki sygnału pokazują tyle samo procent.
    - brak kontrolki stand-by - niestety to jak dla mnie bardzo duża wada, nie wiadomo czy tuner jest włączony czy nie, w czujniku IR powinna być dodatkowa dioda informująca o stanie tunera.
    - jak wiadomo w tym tunerze złącze SCART jest ruchome, niestety jest ono za bardzo luźne, nie uda się ustawić tunera w określonej pozycji, powinno to być dużo sztywniejsze
    - jak dotąd brak aktualizacji oprogramowania
    - twarde przyciski w pilocie - według mnie przyciski za ciężko się naciska, powinne być 'miększe'
    - brak dołączonych baterii do pilota 2xAAA - to już można zaliczyć do czepiania się, jednak miło jest jak po zakupie tunera nie trzeba dodatkowo lecieć do sklepu jeszcze po baterie
    - spód pilota jest pół-okrągły bez 'nóżek'
    - za krótko wyświetlające się osd po zmianie kanału - ja przynajmniej nie nadążam z przeczytaniem jaki aktualnie program jest nadawany, ledwo wyświetli a już znika

Plusy:
    + małe wymiary i tuner chowany za TV - jedna pozycja na półce mniej
    + rozmieszczenie przycisków na pilocie - jakoś bardziej mnie odpowiada
    + przycisk na pilocie pozwalający wejść bezprośrednio w funkcję "Multimedia", nie trzeba przedzierać się przez menu
    + lepszy zasięg pilota
    + polska wersja w oprogramowaniu bardziej dopracowania, jednak jeszcze szłoby się doczepić do szczegółów
    + duży plus za funkcję zachowywania proporcji w odtwarzanych filmach
    + dołączony zasilacz skręcony na śrubę, nie klejony - jest to też niewątpliwie plus gdyż jakość chińskich produktów jest wszystkim znana więc ja już się nastawiam że wcześniej czy później będe musiał w nim wymieniać kondensatory (lub będzie inna usterka)

Not Only TV LV6TMPVR4 (wersja oprogramowania LV6-OSD1-V3):
    Minusy:
    - pilot reaguje z niektórymi telewizorami - głównie LG, niestety z moim Polaroid również
    - słaby zasięg pilota - trzeba rozebrać go i wysunąć diodę wtedy jest ok
    - krótki kabel zasilający - przydałoby się dodatkowe 50cm
    - w pilocie brak przycisku do wchodzenia bezpośrednio w funkcje multimedialne - trzeba przechodzić przez całe menu - denerwujące
    - dublowane funkcje przycisków w pilocie - przyciski głośności i zmiany kanału są podwójne
    - słabo świecąca kontrolka stand-by - z daleka jej nie widać, ale przynajmniej jest
    - duże błędy w polskiej wersji oprogramowania - praktycznie polską wersje należało by przetłumaczyć na nowo

Plusy:
    + całkiem dobre wykonanie, obudowa metalowa z plastikowym przodem czyli standardowa obudowa w tunerach, również pilot lepiej wykonany
    + support producenta - w przypadku problemów z pilotem wysyłają inny z innymi kodami, mój się wysyła, napisze o efektach
    + pojawiło się już kilka aktualizacji oprogramowania - dodano przykładowo żółtą czcionkę napisów
    + dołączone baterie do pilota
    + miękkie przyciski w pilocie - dużo wygodniejsze niż w Signal
    + dłużej wyświetlające się osd - powiedziałbym że nawet za długo, ale spokojnie można doczytać wszystkie informacje
    + dodatkowe wyjścia Component, przydatne gdy mamy zajęte wszystkie HDMI w telewizorze
    + przy włączonym tunerze zielona kontrolka stand-by - a nie jak w większości obecnego sprzętu niebieska oczojebna

Wspólne minusy:
    - problemy z proporcjami, ten tryb auto który jest to tak bardziej atrapa
    - problemy z dźwiękiem w kontenerze Matroska oraz w przypadku tego kontenera obsługa tylko napisów wbudowanych w niego
    - powinna być obsługa 1080p dla telewizorów fullhd
    - wyświetlanie napisów do filmów powinno być bardziej dopracowane - brak obwódki

Wspólne plusy:
    + niski pobór prądu
    + szybkość działania - inne tunery potrafią dużo dłużej 'myśleć'
    + pojedynczy wskaźnik sygnału - dla mnie ten podwójny w tunerach to bajer nie mający nic wspólnego z rzeczywistym sygnałem
    + możliwości - odtwarzanie wiele różnych formatów
    + 2 lata gwarancji
    + obsługa kanałów HD - miejmy nadzieje że się kiedyś przyda, bo znając naszych nadawców może być z tym różnie
    + bardzo czułe głowice w porównaniu z kartami DVB-T do komputera

To narazie tyle, pewnie jeszcze znalazłoby się parę punktów.
    Część z nich (a może i większość) pasować będzie zapewne też do WIWA HD-100, jednak nie mam tego tunera żeby przetestować.
    Mnie bardziej odpowiada LV6T i przy nim narazie zostanę, Signal pójdzie do babci do TV CRT
    Zapraszam do pisania swoich uwag o tych tunerach.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 30  
    Tak wygląda Signal wewnątrz:

Jak widać oszczędzili na radiatorze, jest goły procesor. W LV6T radiator jest naprawde spory i dobrze też jest założyć jakiś w Signalu gdyż układu po chwili pracy nie da się dotknąć.

Tak więc kolejny duży plus dla LV6T.

Link do tematu na forum emitela: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=1424
  • Poziom 30  
    @GUTEK@ napisał:
    + support producenta - w przypadku problemów z pilotem wysyłają inny z innymi kodami, mój się wysyła, napisze o efektach

Dzisiaj otrzymałem drugi pilot. Wygląda tak samo, wysyłka darmowa. Po wgraniu firmware do którego link dostałem w mailu nowy pilot zaczął działać i problem z reagowaniem telewizora na pilot znikł.

Signal HD-507 kontra NotOnlyTV LV6TMPVR4 - porównanie Signal HD-507 kontra NotOnlyTV LV6TMPVR4 - porównanie
  • Poziom 2  
    Witam.
    Na początku stycznia nabyłem tuner WIWA HD-100. Podobnie jak przedmówca podziele się z osobami czytającymi swoimi spostrzeżeniami i uwagami odnośnie sprzętu. Nie będę się rozpisywał na temat danych producenta. Są one ogólnodostępne na stronie producenta i w google.
    Tuner podłączyłem do tv sony trinitron KV-29. Mieszkam 25km od centrum Warszawy.

Plusy:
    Małe wymiary zewnętrzne,
    Łatwość podłączenia,
    Czytelne menu, oczywiście w języku polskim,
    Łatwość programowania,
    Powalająco dobry odbiór na zwykłej siatkowej antenie,
    Stabilny sygnał 75 - 82%,
    Tuner AUTOMATYCZNIE zmienia format obrazu z 4.3 na 16.9
    Urzadzenie obiera filmy w formacie divix, xvid, muzyke w mp3, zdjecia jpg. Podlaczasz dysk twardy lub pamiec zewnetrzna i jazda.
    gwarancja 24 miesiace,
    cena-poniej 200zl

Minusy:
    Slaby pilot, maly, nieporeczny i beznadziejny zasieg. Potwierdzam wysuniecie diody z pilota pomaga, jednakze do idealu daleko.
    Brak przyciskow sterowania na obudowie tunera,
    Nie widoczna dioda sygnalizujaca wlaczenie o zielonej barwie i wylaczenie o barwie czerwonej. Problem wynika z bardzo malego otworku w obudowie.

Pozdrawiam
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 11  
    Jeśli natomiast kogoś interesują testy i porównanie WIWA HD-100 i LifeView Not Only TV LV6TMPVR4 to bardzo fajnie jest to zrobione tutaj: http://www.chip.pl/chip/testy/akcesoria/odtwa...-plikow-multimedialnych/compare_test_products

Co np. ciekawe to w LifeView Not Only TV LV6TMPVR4:
    - wyraźnie lepszy jest pilot
    - czas reakcji na sterowanie pilotem natychmiast (wiwa z opóźnieniem)
    - wyraźnie lepszy obraz video SD (video HD porównywalny)
    - wyraźnie lepsza ogólna jakość i czytelność obrazu SD
    - zużycie energi w trybie standby 0,5W (w wiwa 1W)
    - czas uruchomienia do momentu pojawienia się menu 11s (wiwa 19s)

Natomiast co mnie zdziwiło to piszą w tym teście, że w Not Only TV nie ma możliwości aktualizacji firmware'u. Chyba jest to wierutną bzdurą, bo na stronie firmowej jest już 3-cia aktualizacja.
    Natomiast wg. testu (porównania) w wiwa jest możliwość aktualizacji firmwar'u, a ja choć szukałem gdzie tylko się dało żadnego nowego do niej nie znalazłem.
  • Poziom 30  
    Z tego co widzę w nowej ulotce tunera LV6TMPVR4 - http://www.notonlytv.net/pdf/dm_lv6tmpvr4.pdf

DODANO OBSŁUGĘ DŹWIĘKU E-AC3 (Dolby Digital Plus)

Mam najnowsze firmware w tym tunerze, na forum emitela wrzucili plik ts z dźwiękiem E-AC3 i rzeczywiście głos był odtwarzany poprawnie.
    Dla porównania puścilem ten sam pliczek na tunerze Signal HD-507 i dźwięku NIE było.

Inny tuner który który również na 100% posiada obsługę tego dźwięku to Triax TR40 - http://www.triax.com/upload/triax_product_info_triax_tr_40_-_screen.pdf

Niestety nie wiem jak jest z WIWA HD-100, który również jest na tym samym chipsecie co LV6T i Signal, ale sądząc po braku jakiegokolwiek supportu to nie pewnie nie obsługuje.
  • Poziom 30  
    jarroQ napisał:
    Kolego @GUTEK@, jakie wymiary ma procek w signalu?
    Zobacz też mój temat:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9157322#9157322

Wymiary procka to około 2.5cm x 2.5cm, odległość od obudowy będzie jakiś 1cm.
    Co do tego USB trudno powiedzieć. Raczej wyrobi.
    Poczytaj tu - http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=1171&start=200
    Temat wprawdzie o LV6T ale właśnie testowali obciążalność prądową USB.

A co do nagrywania na Signalu to - http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=1572
    Ja w LV6T tego problemu nie zauważyłem, a w sumie na tym Signalu co kupowałem nie testowałem nagrywania, a tuner już nie jest u mnie.
  • Poziom 10  
    Próbowałem aktualizacji LV6TMPVR4 padło napięcie w sieci nie mogę uruchomić tunera,po włączeniu wtyczki dioda czerwona świeci przez ok 2 sek następnie zapala się zielona klawisze nie reagują pilot też, czy jest jakaś rada na wyjście z tej sytuacji?
  • Poziom 30  
    Pozostaje gwarancja/serwis lub zaprogramowanie flasha w programatorze. W tym tunerze jest flash SPI więc stosunkowo łatwo wykonać programator i go zaprogramować.
  • Poziom 10  
    Gwarancja i serwis odpada podobno nie uznają gwarancji jeśli wgrywałeś uaktualnienie a jeśli chodzi o ten programator to gdzie mogę się dowiedzieć coś więcej bo nie za bardzo jestem biegły w tych sprawach z góry dziękuję
  • Poziom 30  
    Jeśli wgrywałeś wydaną przez nich aktualizację firmware to muszą uznać gwarancję, co innego jak byś wgrywał firmware z innego tunera.

Co do programatora, to musisz wylutować pamięć flash - 8 nóżkowy układ smd na płytce.
    Później zrobić przykładowo taki programator - http://rayer.ic.cz/elektro/spipgm.htm
    Tylko w liście obsługiwanych pamięci sprawdź najpierw czy obsługuje tą która jest w twoim tunerze.

I jeszcze jeden problem może być - nie wiem czy w tym flashu siedzi tylko to firmware, jeśli tak to wystarczy wgrać zawartość pliku i tuner ożyje, ale możliwe że też siedzi tam dodatkowo jakiś bootloader, wtedy trzeba albo zgrać zawartość pamięci i połączyć firmware z bootloaderem przed wgraniem, albo najprościej dorwać sprawny tuner i skopiować z niego całą pamięć.

Czekam aż na allegro pojawi się tanio jakiś walnięty tuner na tym procesorze żeby pokombinować z softami, ale niestety w tej chwili walnięte tunery idą nawet po 100zł z wys.
  • Poziom 30  
    elsec napisał:
    Gutku a luknij www.telwis.pl/ który z tych programatorów byś polecił
    Z tych to jedynie Willem, ale i tak przed zakupem sprawdź czy obsługuje ten flash który jest w tunerze bo głowy nie daje.
  • Poziom 30  
    elsec napisał:
    Dzięki sprawdzę
    No próbuj, daj znać na forum czy się udało.
    Chociaż tak w ogóle kupując Willema to taniej byłoby kupić nowy tuner. Lepiej zrobić programator lub poszukać serwisu.
    A tego nie chcesz (tanio) sprzedać może? hehe
  • Poziom 10  
    Chyba masz rację nie wiem czy tak nie zrobię Jeszcze raz dzięki za pomoc
  • Poziom 26  
    @GUTEK@ napisał:
    A co do nagrywania na Signalu to - http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=1572
    Ja w LV6T tego problemu nie zauważyłem, a w sumie na tym Signalu co kupowałem nie testowałem nagrywania, a tuner już nie jest u mnie.

Dzięki za tak cenną informację dotyczącą nagrywania. W takim razie tuner NOT jest dla mnie o wiele lepszym rozwiązaniem. Poczytałem też że ma zasilanie w usb więcej jak 500mA więc super. Kupuję LV6T i po sprawie.
  • Poziom 11  
    Jakiś czas temu kupiłem Signal HD-507. Ostatnio miałem trochę czasu i sobie łaziłem po sieci. Na jednym z uploadów znalazłem jakiś soft do Signala, rzekomo nowszy. Wszedł bez problemu tyle że to soft z innego sprzętu i nie działa pilot. Z tego co wyczytałem to taki problem dotknął kila osób. Może ktoś wie czy jest jakiś sposób na wgranie oryginalnego softu? Czytałem o jakiś playerze w który po założeniu zworki automatycznie wgrywa się na starcie soft znajdujący się na USB. Rozkręciłem Signala, myślałem że znajdę jakiś punkt oznaczony jako reset czy coś w tym rodzaju ale chyba nie ma czegoś takiego. Zastanawiają mnie te punkty (takie jakby "gołe") za głowicą. Może ktoś się orientuje do czego mogą służyć? Może tam można założyć jakąś zworke czy coś w tym stylu? A jak nie to pójdzie na sprzedaż. Może ktoś z pilotem od NOT coś zdziała.
  • Poziom 30  
    Z tego co wiem to w tych tunerach aktualizacje można włączyć tylko poprzez włączenie odpowiedniej opcji w menu.
    W tej chwili pozostaje ci dorwać pilot z tunera z którego soft wgrałeś (lub jakiś pilot uniwersalny, ale z tego co wiem to praktycznie żaden nie chce działać).
    Inna możliwość to wylutowania flasha i próba zaprogramowania w programatorze (tylko przed wgraniem zrób kopie tego co jest obecnie we flashu).
  • Poziom 11  
    W sprawie pilotów robiłem małe rozeznanie. Uniwersalnego nie ma a oryginalny kosztuje 30-40 + koszty wysyłki i nie wiadomo czy zadziała. Więc chyba najrozsądniej będzie sprzedać.

A te dwa punktu za głowicą, jakby przygotowane do przylutowania jakiegoś elementu to co to może być?
  • Poziom 10  
    Guciu z tym flashem to nie wiadomo co zrobić byłem u fachowca od programatorów i nie mógł jej zlokalizować załączam fotkę LV6T może Ty coś wyczaisz bo ja jestem za cienki
  • Poziom 30  
    GieKa:
    W moim poście wyżej masz zdjęcie Signala, zaznacz o które punkty Ci chodzi, ale jeśli masz nadzieje że ich zwarcie wymusi jakaś aktualizacje firmware to Ci daje 100% gwarancji że to nic nie da.

Edit: Niestety nie mam żadnego uszkodzonego tunera na tym procesorze co jest między innymi w Signalu bo bym się pobawił w edycję tych firmwarów, można by spróbować dopasować soft z LV6T który jest poprawiony do Signala. A nie chcę ruszać tych moich bo są na gwarancji i z plombami.
    Poluje na te walnięte Lumatrony T-40 na allegro, ale sie biją o nie tak że cena z wysyłką to prawie 100zł.

elsec:
    Po pierwsze nie "Guciu" a Gutek lub @GUTEK@.
    Po drugie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html bo nie będe tracił punktów na ściąganie zdjęcia.
  • Poziom 30  
    Prawdopodobnie to będzie ten układ zaznaczony na zdjęciu na czerwono. Niestety nie mam zdjęcia na którym odczytać da się oznaczenia, ale w Signalu taki sam z wyglądu jest pamięcią. Najlepiej będzie jak jeszcze napiszesz jego oznaczenie na forum, ale jak końcówka będzie coś w stylu ...F32 to to jest pamięć. (32Mbity = 4MBajty).
  • Poziom 10  
    Odczytałem dopiero teraz miałem kłopot z powiększeniem SPANSION / FL032PIF/00599012 A
  • Poziom 30  
    elsec napisał:
    SPANSION / FL032PIF/00599012 A

Czyli dobrze zaznaczyłem, jest to Flash SPI firmy Spansion S25FL032A (4MB) i jest obsługiwany przez programator o którym pisałem wcześniej.
  • Poziom 10  
    Gutek serdeczne dzięki. Nie wiem gdzie mogę nabyć programator sugerowany przez Ciebie,a nie wiesz ten Willem poradzi sobie z tym?
  • Poziom 30  
    Ten programator o którym pisałem to raczej nie do kupienia, bo to ktoś zrobił i udostępnił schemat + program, ale części do zrobienia takiego dostaniesz w każdym sklepie elektronicznym.

Według tej listy - http://www.gotronik.pl/listy_ukladow/lista_willem71.html
    Willem obsługuje ten flash.
    Jednak kupować programator za ponad 250zł tylko po to by naprawić tuner za niecałe 200zł hmmm... sam decyduj.