Witam!
1.Moja bateria w IBM R32 trzymała około 50min (wskaźnik baterii świecił się na zielono) a po tym czasie zaczynał mrugac wskaznik bateri na pomarańczowo i laptop sie oczywiscie po chwili wyłanczał wskazujac o zapisanie wszystkich danych.
2.Baterie regenerowałem bez resetu wsadu.
3.Wymieniłem ogniwa na nowe oryginalne.
4.Próbowałem kalibrować baterie przez dwu krotne naładowanie i rozładowanie do końca.
5.Po wymianie bateria pracuje ponad 2 godziny ale pojawia się problem:
- tak jak wcześniej świeci się wskaźnik na zielono przez 50min o potem zaczyna mrugać na pomarańczowo wskazując że bateria zaraz padnie( i system pokazuje że trzeba zapisać wszystkie dane) - jednak bateria chodzi jeszcze przez ponad godzinę mrugając na pomarańczowo.
W Windowsie nie ma problemu bo system się nie wyłącza ale po zainstalowaniu LINUXA Mandriwa 2006 - system po 50 min się wyłącza i przechodzi tylko w tryb tekstowy. A bateria ma przecież jeszcze wtedy ponad godzinę pracy.
I PYTANIE: co mam teraz zrobić, zresetować pamięć baterii???
1.Moja bateria w IBM R32 trzymała około 50min (wskaźnik baterii świecił się na zielono) a po tym czasie zaczynał mrugac wskaznik bateri na pomarańczowo i laptop sie oczywiscie po chwili wyłanczał wskazujac o zapisanie wszystkich danych.
2.Baterie regenerowałem bez resetu wsadu.
3.Wymieniłem ogniwa na nowe oryginalne.
4.Próbowałem kalibrować baterie przez dwu krotne naładowanie i rozładowanie do końca.
5.Po wymianie bateria pracuje ponad 2 godziny ale pojawia się problem:
- tak jak wcześniej świeci się wskaźnik na zielono przez 50min o potem zaczyna mrugać na pomarańczowo wskazując że bateria zaraz padnie( i system pokazuje że trzeba zapisać wszystkie dane) - jednak bateria chodzi jeszcze przez ponad godzinę mrugając na pomarańczowo.
W Windowsie nie ma problemu bo system się nie wyłącza ale po zainstalowaniu LINUXA Mandriwa 2006 - system po 50 min się wyłącza i przechodzi tylko w tryb tekstowy. A bateria ma przecież jeszcze wtedy ponad godzinę pracy.
I PYTANIE: co mam teraz zrobić, zresetować pamięć baterii???