Postanowiłem napisać tego posta aby zasięgnąć waszych opinii.
Temat dotyczy płyt CD-R.
Na rynku pojawiło się masę różnego rodzaju nośników CD.
Czyste płytki można kupić nawet za parę groszy ale jak jest z danymi na tych CD ile wytrzymają. Ja osobiście nagrywam na VERBATIMACH chociaż teraz też ciężko powiedzieć czy są dobre czy to nie są "podruby".
Kiedyś jak kupowałem te płytki to miały ciemny niebieski nośnik a teraz taki sam jak płyty za 50gr.
Często spotykam się z tymi tanimi płytkami, których już po miesiącu już nie można odczytać albo pojawiają się problemy z odczytem.
Wiadomo dużą role odgrywa prędkość nagrywania. Większość ludzi "podnieca się" prędkościami zapisu 52x i tu jest też problem bo większość płyt mimo że na ich pisze 52x po prostu nie wytrzymują takiej prędkości.
W związku z tym jakie płytki polecacie które są najlepsze według was.
Nie ma to jak własne doświadczenie nie wierze w testy gazetowe..
Temat dotyczy płyt CD-R.
Na rynku pojawiło się masę różnego rodzaju nośników CD.
Czyste płytki można kupić nawet za parę groszy ale jak jest z danymi na tych CD ile wytrzymają. Ja osobiście nagrywam na VERBATIMACH chociaż teraz też ciężko powiedzieć czy są dobre czy to nie są "podruby".
Kiedyś jak kupowałem te płytki to miały ciemny niebieski nośnik a teraz taki sam jak płyty za 50gr.
Często spotykam się z tymi tanimi płytkami, których już po miesiącu już nie można odczytać albo pojawiają się problemy z odczytem.
Wiadomo dużą role odgrywa prędkość nagrywania. Większość ludzi "podnieca się" prędkościami zapisu 52x i tu jest też problem bo większość płyt mimo że na ich pisze 52x po prostu nie wytrzymują takiej prędkości.
W związku z tym jakie płytki polecacie które są najlepsze według was.
Nie ma to jak własne doświadczenie nie wierze w testy gazetowe..