Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz stereo - dylemat

zakwas86 24 Sty 2011 02:39 1451 6
  • #1 24 Sty 2011 02:39
    zakwas86
    Poziom 2  

Witam! :)

Mam problem z wyborem wzmacniacza:

DENON PMA-510
    Yamaha AX-497
    YAMAHA A-S300
    MARANTZ PM 5003
    Cambridge Audio - AZUR C550A

Budżet od 1000-1500. Aktualnie mam kolumny Wharfedale Diamond 8.4 ale za jakiś czas na pewno zmienię. Bym bym wdzięczny za rady :]

0 6
  • Pomocny post
    #2 24 Sty 2011 03:29
    przemekpolska
    Poziom 11  

Ja bym się rozglądał za Yamahą Cambridge Audio i Marantzem.
    Yamaha AX-497 - ładny wygląd, moc jest w miarę, ogólnie dobry piec. Jednak Yamahy, według mnie, mają efekciarskie brzmienie, może niczego nie brakuje, ale jednak.. .
    Marantz - też jest dość ciekawy, jego wnętrze jest dość zatłoczone i dużo tu połączeń kablowych jest. Moc 2x40w/8r i tu nie ma popisu.. Lecz jakość dźwięku, powinien mieć dość ładną.
    C.A - Azur C550A - wygląda dość poważnie, wykonany jest starannie, front tworzy gość gruba płyta aluminiowa. Przyjemny systemowy pilot CA z metalową górą. Widać sporo gniazd - dwa komplety przyzwoitych, zakręcanych, choć plastikowych, głośnikowych, sześć wejść liniowych, dwa wyjścia do nagrywania oraz wyjście z przedwzmacniacza. Dwa kolejne gniazda RCA służą do wpięcia wzmacniacza w firmowy system zdalnego sterowania. Środek wygląda bardzo porządnie, choć konwencjonalnie; cały montaż jest klasyczny i przewlekany. Za gniazdami wejściowymi następuje wstępne wzmacnianie sygnału (każde wejście osobno) w układach scalonych NE5532. Wzmacniacz ten był porównywany z Nad'em - C326BEE
    . W bezpośrednim porównaniu z NAD-em, CA nie ma tak aktywnego dołu, ale kontrola nawet bardzo niskiego basu jest co najmniej dobra; nie jest on dodatkowo podkręcany, lecz właśnie dość spokojnie. To tyle co wyczytałem na temat Azura i myślę że pomogłem.

0
  • #3 24 Sty 2011 10:04
    zakwas86
    Poziom 2  

Dzięki za opis, a tak obiektywnie który był by najlepszy? :>

0
  • #4 24 Sty 2011 20:02
    przemekpolska
    Poziom 11  

Dla mnie, to ten Azur :)

0
  • #5 24 Sty 2011 20:39
    michal3060
    Poziom 14  

przemekpolska napisał:
    Dla mnie, to ten Azur :)

Post nic nie wnosi do tematu.

0
  • #6 24 Sty 2011 21:49
    zakwas86
    Poziom 2  

Myślę też o jakimś używanym modelu tylko nie bardzo wiem jaki był by dobry do muzyki filmowej i rocka. Może znacie Panowie jakieś modele warte zainteresowania się?

0
  • #7 24 Sty 2011 22:32
    patryk3444
    Poziom 20  

Witam z wyżej wymienionych wzmacniaczy to ta YAMAHA A-S300 jest świetna ma wspaniałe brzmienie poza tym wygląd też niczego sobie ma ona 2x90wat .Kolega miał ten wzmacniacz i naprawdę jest godny polecenia :) Sam też używam od dłuższego czasu sprzętów yamahy :)

0