Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa B problemy z zapalaniem

mech1958 28 Jan 2011 05:11 6463 21
    mech1958
    Level 11  
    Witam Wszystkich.Mam problem z zapalaniem zarówno na gazie jak i na benzynie.W czasie kręcenia rozrusznikiem auto robi prprprpr i tak trzeba kręcić nieraz z 2, 3 min aby pomału weszło w obroty.Wymieniłem świece,komplet kabli WN i nic mi to nie dało.Nieraz zapali za 1-szym razem,ale to się rzadko zdarza np.ostatnio przejechałem 20 km.zaczął szarpać i zgasł i na tym koniec,nawet w czasie holowania przez te 20 km.nie chciał zapalić ani na gazie ani na benzynie.Kolega podpowiada mi,aby wymienić cewkę zapłonową ktoś inny,że to może być uszkodzony czujnik położenia wału.
    Proszę wszystkich o pomoc bo jak będę tak wszystko wymieniał to pójdę z torbami.Co sprawdzić od czego zacząć.Pozdrawiam Wszystkich ludzi dobrego serca
    bolszoj
    Level 12  
    cewke możesz sprawdzic omomierzem czujnik hala tez wszystko jest na forum rezystancja cewki około 800 om jezeli sie mylę niech koledzy z forum mnie poprawią halla nie pamietam ale cos koł 480-540 om
    mech1958
    Level 11  
    proszę mi podpowiedzieć gdzie znajduje się ten czujnik HALA gdzie go szukać "Corsa B"
    przem27
    Level 30  
    Jakbyś napisał jaki silnik posiadasz w tej Corsie to może ktoś Ci pomoże, tak ogólnie to czujnik położenia wału korbowego jest gdzieś na osi wału jeśli wyposażona w czujnik wałka to analogicznie na osi wałka.
    pozdr
    mech1958
    Level 11  
    Posiadam silnik o poj.1,4 o symbolu C14NZ
    SkylineR91
    Level 15  
    mech1958 wrote:
    Posiadam silnik o poj.1,4 o symbolu C14NZ
    Czyli czujnik halla znajduje się w aparacie zapłonowym.
    mech1958
    Level 11  
    tzn.w kopułce? czy gdzieś przy niej,proszę bardzo dokładniej mi to podpowiedzieć
    SkylineR91
    Level 15  
    mech1958 wrote:
    tzn.w kopułce? czy gdzieś przy niej,proszę bardzo dokładniej mi to podpowiedzieć
    Kopułka jest tylko jednym z elementów rozdzielacza zapłonu, ale zdjęcie jest właściwą drogą do znalezienia czujnika halla. Szukaj niewielkiego elementu z trzema przewodami.
    przem27
    Level 30  
    A weź że podłącz to pod diagnoskop na początek, zakręć butlę z gazem może dostaje jedno i drugie. Jak nie wiesz jak wygląda czujnik położenia to bez urazy ale nie sądzę żebyś go prawidłowo zdiagnozował, chyba że metodą prób i błędów.
    pozdr
    bolszoj
    Level 12  
    zgadza sie może być w kopółce pod rozdzielaczem lub na obudowie skrzyni lub silnika na wysokośći koła zamachowego taki giberes przykręcony na jedną sróbke nr8 lub 10
    SkylineR91
    Level 15  
    bolszoj wrote:
    zgadza sie może być w kopółce pod rozdzielaczem lub na obudowie skrzyni lub silnika na wysokośći koła zamachowego taki giberes przykręcony na jedną sróbke nr8 lub 10
    o czym ty piszesz? tu chodzi o konkretnie o silnik C14NZ, a nie o rozważania teoretyczne, poza tym jak wielki według ciebie musi być ten czujnik aby przykręcać go śrubami 8 lub 10?
    autoas
    Level 42  
    SkylineR91 wrote:
    bolszoj wrote:
    o czym ty piszesz? tu chodzi o konkretnie o silnik C14NZ, a nie o rozważania teoretyczne, poza tym jak wielki według ciebie musi być ten czujnik aby przykręcać go śrubami 8 lub 10?

No właśnie musiałby być taki bolszoj....nie mogłem sie powstrzymać przepraszam
    bolszoj
    Level 12  
    wymienie Ci w mitsubishi jest na obudowie skrzyni na klucz nr 10 tak samo jak w renault w Fiacie mozna spotkac na klucz 8 mówiłem o dzwonie skrzyni a w aparacie to bedzie tylko wkrętak krzyzakowy lub torx faktycznie twój avatar mówi wiele i cztaj dokładnie całe posty (pisaem do osoby nie znajacej sie na mechanice wiec wytłumaczyłem to bardzo prosto przepraszam że nie pojąłes pojęcia giberes poza tym dodałem nr a nie fi
    pozdrawiam
    Moderated By robokop:

A Corsa to to samo co Mitsubishi? Nie znasz się, to nie zabieraj głosu - ostrzeżenie za błędną poradę.

autoas
    Level 42  
    Spokojnie klucz to jedno, a średnica śruby to drugie, normalnie podaje się średnicę śruby a nie nr klucza takie są zasady
    Więcej humoru, nie ma sie o co boczyć
    Autor dostał tak czy inaczej podpowiedź i coś powinien z tym zrobić np. oddać auto do naprawy
    bolszoj
    Level 12  
    nadmienie że( nr) odnosi sie do klucza (fi) do srednicy gwintu
    konratr
    Level 2  
    czujnik znajduje się w aparacie zapłonowym w tym silniku, miałem ten sam przypadek i musiałem wymienić cały aparat ponieważ nie zabardzo da się to rozebrać, po wymianie aparatu wszystko zaczeło działac tak jakby się nic nie stał , może puźno to piszę ale jak miałem ten problem to też szukałem na internecie może to komuś się przyda
    pozdrawiam wszystkich
    tomasz0703
    Level 25  
    Przede wszystkim powiedz czego nie ma jak nie pali paliwa czy iskry ale raczej iskry bo na gazie też nie pali .Jak nie ma iskry to albo czujnik obrotów wału w aparacie albo cewka ale raczej czujnik.
    jawiczka
    Level 27  
    konratr wrote:
    miałem ten sam przypadek i musiałem wymienić cały aparat ponieważ nie zabardzo da się to rozebrać

A czego kolego tam nie dało sie rozebrać, no chyba że po rozebraniu tego aparatu rozsypał Ci się w pył ze starości?
    konratr
    Level 2  
    nie mogłem rozebrac aparatu zapłonowego , żeby dostać się do czujnika halla, nie wiem może nie potrafiłem do tego zabrać się odpowiednio,jeślichodzi to był brak iskry, cefka była dobra

Dodano po 2 [minuty]:

u kolegi w oplu corsa 1,2 samocód nie odpala gdy ciepły , zmieniliśmy czujnik halla iczujnik tmperatury, ale tam są chyba dwa czujniki, inadal nie odpala
    SkylineR91
    Level 15  
    Quote:

u kolegi w oplu corsa 1,2 samocód nie odpala gdy ciepły , zmieniliśmy czujnik halla iczujnik tmperatury, ale tam są chyba dwa czujniki, inadal nie odpala

Jaki symbol silnika? Jeżeli X12XE, lub X12SZ to czujnik położenia wału i zapłon bezrozdzielaczowy, jak C12NZ to czujnik halla umieszczony w aparacie zapłonowym.
    fraytag
    Level 11  
    temat troszku stary, ale może koledzy jeszcze tu zajrzą..
    otóż na kompie wykazało mi błąd czujnika halla
    gdzie on jest w c16xe??? czy to jest to ustrojstwo z prawej strony silnika na dole przy takim żebrowanym kółku jak w ABS?? czy też może ten czujnik przy rozrządzie??

Fraytag
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wałka rozrządu, na górze.