Microsoft ogłosił wykrycie nowej luki w Windows, która dotyczy każdej wersji systemu od XP. Luka może być wykorzystana przez hakerów m.in. do uzyskiwania informacji o użytkowniku. Problem związany jest z obsługą plików zapisanych w MHTML i dotyka jedynie tych użytkowników, którzy korzystają z przeglądarki Internet Explorer. Luka pozwala na wykonanie złośliwego skryptu po tym, jak użytkownik klikając na link wejdzie na specjalnie przygotowaną witrynę. Sposób ataku przypomina cross-site scripting (xss).
Najprostszym rozwiązaniem jest wyłączenie przeglądarki i korzystanie z Firefoxa lub Google Chrome. Dla tych, którzy są przywiązani do IE, Windows ma obecnie jedynie tymczasowe rozwiązanie problemu. Należy wyłączyć przetwarzanie plików MHTML w systemie. Na stronie support.microsoft.com/kb/2501696 znajdują się dokładne instrukcje oraz oprogramowanie, które należy zainstalować. Microsoft zapewnia, że wkrótce dostępna będzie aktualizacja, która rozwiąże problem.
Więcej: news.cnet.com
Fajne? Ranking DIY