Stopień zagrożenia jest tak wysoki, że rządy amerykański i brytyjski zdecydowały się na skierowanie ostrzeżenia do swoich obywateli, w którym zalecają oni rezygnację z IE na jakiś czas i zastąpienie go inną przeglądarką, aż do momentu, gdy zostanie wydana odpowiednia aktualizacja.
Wykryta luka umożliwia twórom złośliwego oprogramowania instalację go na komputerze bez naszej zgody. Dzięki temu są w stanie w łatwy sposób przejąć kontrolę nad urządzeniem i przeglądać zawartość dysku. Jak podaje firma Fire Eye, która wykryła lukę, jest ona związana z rozszerzeniem Flash do przeglądarki, a więc zalecana jest również jego dezaktywacja. Zagrożenie dotyczy IE w wersji od 6 aż do 11.
Źródło: Link
Fajne? Ranking DIY