Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik trzęsie przy wolnych obrotach. Accent

krisgce 09 Feb 2011 13:41 4793 5
 • #1
  krisgce
  Level 9  
  Witam, Hyundai Accent (1.5 12v)po wymianie świec, przewodów zapłonowych, uszczelki pod głowicą, pierścieni, uszczelniaczy zaworów. (gdyż był problem z olejem który zalewał świece) Ten problem został rozwiązany lecz auto teraz jak i wcześniej trzęsie na wolnych obrotach. Dzieję się to jak auto pochodzi już tak z 30 minut i wtedy na każdych światłach tak trzęsie, nie zdarzyło się nigdy żeby zgasł. Czy to może być sonda typu lambda? czy może przepustnica? jakieś pomysły? Dodaje filmik poniżej który pokaże o co chodzi. Na filmiku auto stoi na wolnych bez dodawania gazu. Trzęsie tak przy włączonych światłach, gdy je zgaszę również trzęsie lecz trochę mniej. Coś z napięciem? Pozdrawiam

  Filmik: View My Video
 • #2
  stefanscorpio
  Level 20  
  Witam! Napisz czy wydech szczelny i co z ew przedmuchami do skrzyni korbowej.Pozdrawiam.Stefan.
 • #3
  krisgce
  Level 9  
  Wydech to właśnie chyba nie bardzo szczelny, spawany, wymienione złącze elastyczne ale mimo dalej "pierdzi" trochę na wolnych. Czy układu wydechowego może być to wina? z miesiąc tak jeżdżę i ogólnie to przeszkadza ale dziś zgasł mi na światłach ;/ po zrobieniu jakiś 50 km z przerwami.
 • #4
  stefanscorpio
  Level 20  
  Witam! Uszczelnij wydech.Pozdrawiam.Stefan.
 • #5
  krisgce
  Level 9  
  Tak zrobię, dziękuję, napiszę jakie są efekty po uszczelnieniu. Pozdrawiam
 • #6
  Kunnikutan
  Level 11  
  Witaj kolego
  Dla mnie to wygląda na złą adaptację, zrób reset, w większości aut wystarczy odłączenie akumulatora i ponowne podłączenie oraz uruchomienie zimnego (oczywiście) silnika i niech pracuje aż osiągnie normalną temperaturę i wtedy przejedź się kawałek i powinno być dobrze. Co do wydechu to oczywiście nieszczelność ma wpływ zwłaszcza kiedy jest dziura przed sondą, więc uszczelnij wydech i zrób rest . Możliwe też, że rozrząd nie trafiony jeśli był rozpinany.
  K.