logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

konfiguracja bazy mysql w serwerze wirtualnym "Wampserv

Rebeliant121 20 Lut 2011 22:38 4980 4
REKLAMA
  • #1 9180735
    Rebeliant121
    Poziom 9  
    Posty: 20
    Ocena: 3
    W serwerze "Wampserver" mam dostęp do bazy dany "phpmyadmin"

    Gdy uruchamiam bazę to na samym dole pojawiają się takie komunikaty:

    1 Dodatkowe możliwości pracy z połączonymi tabelami zostały wyłączone. Aby dowiedzieć się, dlaczego - kliknij tutaj.
    
    2 Twój plik konfiguracyjny zawiera ustawienia (konto roota bez hasła), które odpowiadają domyślnemu uprzywilejowanemu kontu MySQL. Twój serwer MySQL działa z takim ustawieniem, jest otwarty dla włamywaczy. Ta luka w bezpieczeństwie naprawdę powinna zostać naprawiona.
    Otwórz nowe okno phpMyAdmina 


    jak skonfigurować bazę by naprawić te problemy?
  • REKLAMA
  • #2 9180799
    yogi009
    Poziom 43  
    Posty: 14693
    Pomógł: 848
    Ocena: 2650
    Czym "uruchamiasz" tą bazę ? Ustaliłeś jakieś hasła dostępowe, czy lecisz na domyślnych, zdefiniowanych przez instalator ?
  • REKLAMA
  • #3 9180955
    Rebeliant121
    Poziom 9  
    Posty: 20
    Ocena: 3
    Tak od razu włacza się z domyślnym hasłem. Mogę tworzyć bazy i tabele.

    Waśnie zastanawiam się jak to zmienić by mieć swoje unikalne hasło i nie wiem skąd problem z łączeniem tabel?
  • REKLAMA
  • #4 9181492
    LtLog
    Poziom 30  
    Posty: 992
    Pomógł: 165
    Ocena: 39
    Błąd 2 możesz zignorować tak długo jak WAMP służy jedynie do celów lokalnych, brak hasła znacznie ułatwia życie. W przeciwnym razie przejdź do zakładki uprawnień i wybierz ikonę edycji dla konta root.

    Błąd pierwszy - jeżeli naprawdę potrzebujesz obsługi relacji:
    Dodaj nazwę bazy w: $cfg['Servers'][$i]['pmadb'] i $cfg['Servers'][$i]['relation'] oraz zamień obecny master_db w foreign_db. Jeżeli nie potrzebujesz obsługi relacji zostaw problem i zignoruj błąd. Przed grzebaniem w ustawieniach tabel KONIECZNIE zapoznaj sie z pkt. 6 FAQ WAMP'a.
  • #5 9183275
    Rebeliant121
    Poziom 9  
    Posty: 20
    Ocena: 3
    Zrobiłem to co znalazłem pod tym linkiem.

    Link


    I jak na razie nic nie zmieniło się w kwesti tabel.

    Piszą tam że trzeba się wylogować ale mi baza baza loguje się automatycznie po włączeniu!

    Dodano po 2 [godziny]:

    wszystko działa. Wskazuje błąd ale jak klikam na odnośnik do dokumentacji to pokazuje mi:

    
    $cfg['Servers'][$i]['pmadb'] ... 	OK
    $cfg['Servers'][$i]['relation'] ... 	OK
    Ogólne funkcje relacyjne: włączone
     
    $cfg['Servers'][$i]['table_info'] ... 	OK
    Funkcje wyświetlania: włączone
     
    $cfg['Servers'][$i]['table_coords'] ... 	OK
    $cfg['Servers'][$i]['pdf_pages'] ... 	OK
    Tworzenie PDF-ów: włączone
     
    $cfg['Servers'][$i]['column_info'] ... 	OK
    Wyświetl komentarze dla kolumn: włączone
    Sposób prezentacji danych: włączone
     
    $cfg['Servers'][$i]['bookmarktable'] ... 	OK
    Zapamiętane zapytanie SQL: włączone
     
    $cfg['Servers'][$i]['history'] ... 	OK
    Historia SQL: włączone
     
    $cfg['Servers'][$i]['designer_coords'] ... 	OK
    Widok projektu: włączone
     
    $cfg['Servers'][$i]['tracking'] ... 	błąd [ Dokumentacja ]
    Monitorowanie: wyłączone



    Więc chyba wszystko ok choć nadal informuje mnie o tym samym błędzie.
REKLAMA