Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Wykonanie układu elektronicznego oświetlenia awar

smokpolska 28 Lut 2011 19:37 1717 4
  • #1 28 Lut 2011 19:37
    smokpolska
    Poziom 9  

Witam
    Zlecę wykonanie układu oświetlenia awaryjnego zasilanego prądem 230v z stabilizatorem napięcia i układem prostowniczym 12v.
    zasada działania ma być następująca: układ podłączony do sieci 230v na stałe bez wyłącznika, oświetlenie nie działa ale układ prostowniczy ładuje akumulator taki bateryjny jak paluszek lub jakiś inny zestaw byle był gabarytowo mały, w przypadku braku zasilania w sieci układ przełącza się z trybu ładowania lub czuwania na zasilanie listwy ledowej i światło świeci do momentu pojawienia się zasilania lub przez około 20 godzin.
    Głównie chodzi o to żeby było gabarytowo małe, oczywiście jeśli to możliwe.
    Będę potrzebował takich urządzeń około 20 szt , proszę o wycenę sztuki przed rozpoczęciem prac i określenie wielkości ,listwa led standard 10 diodowa.

• #2 28 Lut 2011 22:55
    fixxer
    Poziom 10  

Witam!
    Parę pytań w celu wyjaśnienia:
    1) Co to znaczy listwa led standard? Listwy widziałem już różne. Jakie diody, ile mA prądu mają pobierać?
    2)Co to znaczy gabarytowo mały? Jeden paluszek nie da 12V, potrzebne byłoby ich 8. Ja proponowałbym akumulator 12, kilka Ah.
    Można też robić diodatkowo przetwornicę napięcia, ale to komplikuje układ.

Pozdrawiam!
    Tomek

• #3 06 Mar 2011 23:54
    el_sys
    Poziom 13  

Witam,

do zasilania buforowego nie polecałbym stosowania akumulatorków 1,2V - paluszków. W zasilaczach buforowych tak jak wspomniał kolega stosuje sie ołowiowe akumulatory 12V.
    Proszę o więcej szczegółów....

Pozdrawiam

• #5 08 Mar 2011 01:19
    sobolewm
    Poziom 10  

mogę wykonac taki układ proszę podać długość listwy LED , albo jaka ma być lub zaproponuję określoną do parametrów podanych przez ciebie.
    Ważne są info.
    długość listwy ( moc )
    czas świecenia awaryjnego
    rozmiar urządzenia
    typ obudowy ( czy np.IP )

Szukaj w 5mln produktów